Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Többen mondták már nekem hogy...

Többen mondták már nekem hogy a kocsimnak hidrotöke problémái lehetnek vw polo 1.4 benzines és olyan hangja van mintha diesel lenne, érdemes kicserélni a hidrotökét vagy ezzel még lehet autózni? Csinálhat nagyobb kárt az autóban?

Figyelt kérdés
vw polo 1.4 benzines 75 lőerős 228ezer km van a kocsiban 12 éves ha esetleg tényleg hidrotöke problémám van azt milyen árban cserélik ki kb ?

2014. okt. 19. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Minél előbb megcsináltatod annál olcsóbb. Én egy métert sem mennék vele, főleg hogy nem tegnap óta van ilyen hangja.

Ugyanis a hidrotőke szabályozza a vezérműtengely szelepeinek hézagait. Ha nem működik megfelelően, akkor teljesítményveszteség, nagyobb fogyasztás, szelepek beégnek. Utóbbi javítása motorbontással jár, ami nem olcsó mulatság, majdnem annyi mint a kocsi értéke.

2014. okt. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
unixon nézve az alkatrészt 3000 ft darabja. és kell belőle 16 szóval 48 rugó az anyag plusz munka ami megint nem kis költség mert vezérlésbontás, stb, szóval legjobb esetben 60ezer
2014. okt. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ja és ez a legolcsóbb hidrotőke. plusz még egy szelepdekni tömités is ajánlott
2014. okt. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy Opelon volt ilyen hang, az is hidrotőkés, nem tudom ez a VW hogy van megoldva, de az Opelon köze nem volt a hidrotőkékhez a hang, ott a vezérműtengely volt szétkopva, meg pár darab szeleprátét+himba. Bontóból szereztem be az összes alkatrészt meg újonnan párat, én cseréltem, az egész művelet kb 10 rongy volt.

De ha már úgyis szét volt szedve, cseréltem hajtókarcsapágyat+gyűrűket is.

És a vezérműtengelynek nem minden bütyke volt elkopva, volt, ami teljesen hibátlan volt, és volt, amin teljesen be volt már rágódva a bütyök. Persze, hogy valami utángyártott szar volt már, nem eredeti GM Opel.

Valószínű nem autószerelő az, aki azt mondja, hogy cseréld le az összes hidrotőkét az autódon.

2014. okt. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
pék vagyok... amúgy autószerelő. esetleg te szerelő vagy?
2014. okt. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én autószerelő vagyok, és a sajátomon is az összeset cserélném.

Ha már egyszer szét van bontva, rakjam vissza a 12 éves szart, hátha 2 hét múlva elkezd szólni?...úgy is megbontottad, akkor cseréld ki az összeset.

2014. okt. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én is ezt mondom...
2014. okt. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!