Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen automata váltós autó...

Milyen automata váltós autó vásárlásában érdemes gondolkodni 500. 000 és 1. 000. 000 forint közötti árkategóriában? További kritérium a magas üléspozíció, és az elegendő hely.

Figyelt kérdés

A kérdés talán sokak számára egyszerűnek tűnik, ezért némi pót-információ arról, mi okozza nálam a dilemmát.

Mozgáskorlátozottként csak automata váltós autót vezethetek, azt is kézi vezérléssel szerelten.

Az alacsony üléspozíciójú kisautókból nagyon körülményes a kiszállás, sőt ha nagyon szűk a hely talán nem is sikerül egyedül kimászni, ezért a Suzuki Swift kiesik a lehetőségek közül, sőt sajnálatosan az Opel Asra G is (abban van elegendő hely, de alacsony).

180 centi fölötti magasságomhoz a Suzuki Wagon R mérete mondjuk az alsó határ, magas az ülés, ki is tudok belőle szállni, s nincs is ellenemre ez kis autó, csak sokallom az árát.

Nagyon sok Wagon R van a piacon, de automata váltós kevés, s azokat 700ezertől 1millió forint fölötti összegekért kínálják eladásra, ezért gondolkodom esetleges más alternatívákon.

Az automata Ignisek millió fölötti áron vannak hirdetve, addig már nem akarok elmenni az árakkal, hisz plusz költségek is vannak.

Ajánlottak A-s Mercedeseket, de nekem fölösleges a tiptronic, szekvenciális váltó, kihasználni nem tudom, egy esetleges meghibásodás javítása 300-500ezer forint is lehet - szóval olyanért vállalnám a plusz rizikót, aminek a funkcióját nem tudom kihasználni, nem kapcsolgatok kézzel le-fel sebességet.

Amin gondolkoztam,de döntés nincs:

RENAULT SCENIC Scénic 1.6 (2001-2003 közötti)

KIA CARENS 2.0 CRDi (2002-2004 közötti)

Vélemények ezekről, esetleg más ajánlat?

Nem kizárt, hogy végül mégis a Suzuki mellett döntök, a lehetőségeket próbálom felmérni



2014. okt. 22. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

"Ajánlottak A-s Mercedeseket, de nekem fölösleges a tiptronic, szekvenciális váltó, kihasználni nem tudom, egy esetleges meghibásodás javítása 300-500ezer forint is lehet - szóval olyanért vállalnám a plusz rizikót, aminek a funkcióját nem tudom kihasználni, nem kapcsolgatok kézzel le-fel sebességet. "


Ez a 300-500 000-res javítás ez nem csak az "extrás" váltókra jellemző, hanem nagyjából az összes átlagos váltóra ( a CVT-k és duplakuplungos váltók más kategória).

Egy sima GM váltóra is el lehet verni 300 000-ret gond nélkül: egy szeleptömb 98 000, egy két apróság még a belsejébe, olajak, ki- és beszerelés, munkadíj és el is értünk a bűvös 300 000-res határhoz.


Neked sajnos csak az automata a megfelelő, így jobb ha felkészült rá lelkiekben, hogy bármelyikre rá lehet költeni ennyit, akár úgy, hogy nem volt korábban semmilyen előjele a várható váltóproblémának.


Így akár az A Mercit is választhatod.

2014. okt. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az eddigi automata kocsijaim közül a WagonR-t csíptem a legjobban. Pontosan azért jó, mert magas, könnyebb a be-kiszállás, jól lehet rakodni, kis helyen elfér, és ismert típus, jól szerelhető.

Maximum az Ignis, vagy az Agila jöhet szóba..

de a Wagon az verhetetlen. Most automata szwiftem van, de a wagon jobb volt.

Ha sokallod az árát, akkor vegyél valami romos mercit, aztán lehet javítani aranyáron.

A többi magasabb autó váltója csak robotizált, de az szart sem ér...

2014. okt. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Hello. mivel mozgás korlátozott vagy, nem tudom tudsz e róla hogy van olyan hogy igényelhetsz mozgáskorlátozott gépjárművet.(ÚJAT/HASZNÁLTAT IS)

ha újra hajtasz a bökkenő annyi hogy egyenlőre suzukira lehet igényelni ezt. de viszont az új modellekre.

Pl:Suzuki Swift 1.2 GL AC

Suzuki SX4 1.6 GLX AC,

Suzuki SX4 S-Cross 1.6 Premium (GL+) CVT Automata

persze automatákba is vannak ezek!

az SX4 vagy az S cross szerintem elég nagy belülről

ezekhez az autók megvételéhez állami támogatást is kapsz!

de a használt hoz is.

édesanyám is mozgáskorlátozott és neki is innen van auto!

Itt az oldal linkje :

[link]

ha esetleg kérdésed van irj privátot.

2014. nov. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bajer ***** válasza:
Sikerült venned megfelelő kocsit? Ha még nem, nekem van eladó automata Wagon R+ om 1.3 GLX 2003-as. Első tulajdonos vagyok.
2016. máj. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!