Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olajt válasszak Opel...

Milyen olajt válasszak Opel Astra G 1.2 16v autóba?

Figyelt kérdés
Az autóban kb 1 hónapja lett cserélve az olaj. Az egyik ismerős szerelő cserélte ki de nem adott dobozt hogy milyet tett bele. Azóta a motor elégé csörgős dízelszerű hangot ad ki. Már rengeteg cikket olvastam és sokan írják hogy a nem megfelelő olaj miatt csinálhatja! Ahogyan néztem 5w-30 -as olajat ír elő ebbe a motorba. Ja és ecotec motoros az autó a motorszám pedig Z vel kezdődik! Esetleg ha valakinek volt ilyen tapasztalat az írja már meg!

2014. okt. 26. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Most vetted?

Vezérlés mikor volt cserélve? (nem tudom lánc, vagy szíj hajtásos)Ha sok km van benne, akkor lehet,hogy 40-es olaj jobb lenne bele.

Az, hogy 5w-30-as olaj az nem minden.Minőségi osztályozása megfelelő a motorhoz? Nem tudod, mert azt sem tudod miért fizettél.

2014. okt. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem most vettem! Vezérműláncos! A vezérlés 65000km nél volt cserélve most van benne 120000km. Eddig castrol magnatec 10w-40 -es olaj volt benne. Csak ugye azt nem tudom hogy most milyen olajat rakott bele :(
2014. okt. 26. 10:46
 3/10 anonim ***** válasza:

Az autószerelők között vannak olyanok, akik nem nézik, hogy neked jó legyen. Volt valamilyen olaja aztán azt döntötte bele.

A Castrol 10w40 jóféle olaj, tegyél bele megint azt. Ha csak 1 hónapja volt szűrőcsere, akkor azt nem biztos, hogy cserélni kell. Bár ki tudja, milyen olaj és milyen dzsuvákat oldott fel és rakott le a szűrőben.

2014. okt. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én gyári GM 5W-30-as olajat töltenék bele: [link]
2014. okt. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A gyári GM olajtól esetleg nem lenne jobb ha Castrol magnatec 5w-30 ast raknék bele?
2014. okt. 26. 13:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Castrol Magnatec C3 5W-30 is megfelelő, ha az valamiért szimpatikusabb az ára ellenére is.

(Én GM olajat használok a H Astrámban 220.000km óta.)

2014. okt. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én nézegettem olajakat és C3 ast csak 5w-40 esre találtam az 5w-30 asra A3/B4 et ír! Linkelnél nekem egyet hogy melyik való bele! Köszönöm!
2014. okt. 26. 15:07
 8/10 anonim ***** válasza:

C3-ból az 5W-40-es is jó, még Dexos2 jóváhagyással is rendelkezik. Egyszer Opel márkaszervizben az enyémbe is ilyet töltöttek.

Ebből az 5W-30-as nem tudom hol kapható itthon. Csak a tanúsítványait néztem, ez alapján írtam hogy az is jó lehet.

2014. okt. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én első körben tisztáznám a szerelővel, hogy mit tett bele.Ha egyáltalán lecserélte az olajat.Bár már azt mond amit akar. Te tudod mennyire megbízható.Én mindig magamnak veszem az olajat,és végignézem a cserét.Fő a bizalmatlanság :)Nekem gyanús, hogy olajcsere után jelentkezett a hiba.Bár ez lehet véletlen egybeesés is.
2014. okt. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem most ugyan ilyen típusú autóba kellene olajat cserélnem.Végül milyen olajat tettél bele? Olajcserét követően mik a tapasztalatok ?
2017. márc. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!