Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha le szeretném rakni autóból...

Ha le szeretném rakni autóból a jogsit, akkor mit várhatok?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a tanfolyamon mi lesz vagy az orvosi vizsgálaton ilyenek?
2008. aug. 16. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam viszonylag friss az élmény. Az orvosi vizsgálat nem egy nagy akasztás. Olvasni kell tábláról, meg abból a könyvből, amiben különböző színű pöttyökből vannak kirakva számok. Én például kapásból rávágtam, hogy S. A doki röhögött, és mondta, hogy SZÁMOK. Ezenkívül mérnek vérnyomást, és ennyi. Ja csak ki kell fizetni a 6300 Ft-ot a "vizsgálatért".

Sulit és oktató jól kell választani. Nem biztos, hogy az olcsó, vagy az akciós meg is éri, ugyanis ilyen helyeken gyakran előfordul, hogy az oktató nem igazán oktat, vagy, hogy ne fogyjon annyi benzin sok álló órát tart, ezt rutinnál jól el lehet játszani. VAgy esetleg nem 50 perces az óra, csak 30.

Az elméleti oktatás óraszáma minimum 28, ha jól emlékszem. Az elején általában még az anyagot veszitek majd, a végén meg gyakorló óra lesz. Nem egy bonyolult dolog a KRESZ. Aki tanul, az egyből átmegy a vizsgán is, mert 75 pontból 65-öt kell elérni. Ennek a vizsának a díja 3760 Ft. Kell egy vizsgakönyv, amihez kell készíteni igazolványképet.

Ha meg van a kresz vizsga, akkor jöhet a vezetés. Először a rutin. Kötelező 9 óra rutin, csak utána lehet belőle vizsgázni. Díja 3060 Ft. A vizsgán van egy elméleti rész, meg 5 feladat.

Utána jön a forgalom. Ebből 20 a kötelező óraszám. A vizsgán (díja: 3660 Ft) egy útvonalat húzol, ha az is megvan, akkor már csak az elsősegély vizsga van hátra. Általában az autóssulik szerveznek rá felkészítő tanfolyamot. Ez talán 8 óra, és a vizsgán elég riktán húznak meg. Ha ez is megvan, akkor a forgalmi vizsga igazolólapjával, meg az elsősegélyvizsga igazoló lapjával be kell menni a Közlekedési Hatósághoz, ahol kapsz egy lapot, amivel elmehetsz okmányirodába (időpontot kell kérni), és kb. 2 hét múlva kiküldik a jogsit. És már vezethetsz is.

Remélem érthetően írtam mindent.

2008. aug. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Teljesen érthető köszönöm a gyors és jó választ. Az egészségügyin mit csinálnak mit tanítanak pontosan?
2008. aug. 16. 21:42
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, és amit fizetni kell pénz 100ezer fölött abban ezek benne vannak vagy külön kell fizetni az orvost azt igen, gondolom, de a többit?
2008. aug. 16. 21:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Az egészségügyin vannak szóbeli tételek, ezeket meg lehet tanulni egy könyvből, meg van pár feladat, amit megtanultok majd babán (pl.: mesterséges lélegeztetés), meg van pár, amit egymáson tanultok meg (pl.: stabil oldalfektetés, hogyan kell kivenni az autóból a sérültet).

A dokit, meg a vizsgadíjakat, meg az okmányirodában, amit kell fizetni, azt neked kell külön fizetni. A KRESZ oktatást a sulinak fizeted, az kb.: 20000 Ft, a vezetési órákért is a suliban fizetsz, az kb. 2500-2900 Ft körül van. De vannak akciók, amikor nem kell az elméleti tanfolyamért fizetni, de ezeken a helyeken azért vigyázni kell, mert sokszor itt fordul elő, hogy az oktató nem akar elengedni vizsgázni (forgalmi vagy rutin), hanem plussz órákat akar vetetni. Az elsősegélytanfolyamért általában még plusszban kell fizetni (nekünk 5000 Ft volt), de ez is iskolafüggyő. Ja és az elsősegélyvizsgáért is kell fizetni.

2008. aug. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szia!!!Nekem február óta van jogsim ,a kreszen az elméletit meg kell tanulni nincs mese a gyakorlati páldákat pedig ha nehezebben érted gyakorolni,gyakorolni!!!Az egészségügyin szintúgy az elméleti része tanulható,a gyakorlat kötözés,újraélesztés pedig gyakorlás kérdése...de érdekes és élvezni fogod!!!A vezetés már más tészta....az nehéz,és rettentő drága!! Mivel én falun lakom és ahova vezettem 40km utazás,s 4.re sikerült a városi! Igy kressz,eü,vezetési órák (2700ft/óra) utazási költség,egyéb kiadások csaknem 300 ezer ft! Tehát jól gondold át..nekem a gatyám is ráment,de örülök h megvan!!!
2008. aug. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2008. aug. 17. 20:01
 7/7 anonim válasza:
Nekem lassan egy éves lesz a jogsim, így árakat nem írok, a többiek már megtették helyettem. Én eleve kb. 3-4 KRESZ óráról lemaradtam, de sikerült behoznom ezt, szerencsére. Az elsősegély vizsga előtt szóltak egy nappal, hogy akkor vizsga, tessék tanulni. Egyébként a tanfolyamunkat lezavarta az oktatónk egy nap alatt, de így is mindenkinek jól sikerült. Ezután pár nap múlva jött a KRESZ vizsga, amiről egy ponttal csúsztam le. Felhívtam az oktatómat, elmondta, hogy menjek el a Közlekedési felügyeletre, ott kapok új időpontot. Ezekután gyakoroltam rengeteget az oktató programmal, és a KRESZ vzsgán csak 3 egy pontos feladatot rontottam el. Hurrá, jöhet a rutin! Ez előtt érdemes kicsit gyakorolni valahol saját autóval az elindulást, nem többet! Rutinból elvileg 9 óra kellene, de az oktatóm jóval előbb bejelentett vizsgára, de mivel viszonylag későre kaptam időpontot, kivitt a forgalomba. Ez először nagyon-nagyon furcsa volt, viszont egyszerűen szuper érzés, hogy én vezethetek, sok-sok autó között. Utána eljött a rutin vizsga, majd folytattam a városi vezetéseket. Ez egyébként hol jobban, hol rosszabbul megy, nem kell aggódni. Nekem egy nagyon nyugodt, segítőkész oktatóm volt. A forgalmi vizsgára is hamarabb mentem, mint lehetett volna, de ez is tökéletesen, hibapont nélkül lett meg! (Vizsgabiztos is nagyon örült, megdicsért, mondta, hogy minden fiatalnak így kellene vezetnie.) Ezután okmányiroda, stb, amit a többiek is írtak, én kiváltottam az ideiglenes jogsit, 1800 ft-ért, és így két héttel hamarabb kezdtem a vezetést, de még mindig ült mellettem valaki. Mire letelt a két hét, biztonságosan vezettem már egyedül is. Hát ennyi, sikeres vizsgákat, és balesetmentes közlekedést kívánok!
2008. aug. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!