Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás előtt állok....

Autóvásárlás előtt állok. Dízel kéne, de nem tudom melyik a jobb: 1.9 tdi,1,7 cdti,2. 0 d-4d?

Figyelt kérdés

A kiszemelt autók Passat, Astra sedan, Avensis. Tudom hogy az Astra kisebb, viszont az 1,7 cdti-t sokan dicsérik, az 1.9 tdi-ről hallok hideget-meleget, a 2.0 d-4d-ről sok infót nem találtam.

Főleg pályára kéne, nem száguldozásra (110-120 km/h), így kb mennyit fogyasztanak?



2014. dec. 18. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ha dízel akkor VW vagy Toyota.

Nekem előbbi van, a 110 lóerős. Pályán 140es átlagnál 5,6 a fogyasztása hosszabb távon is.


A TDIről hallani fogsz is sok rosszat, mert vannak páran akik szimplán utálják. Annyi a lényeg, hogy nagyon nem mindegy milyet veszel. A sima TDI (Golf IV, Bora, Passat) az nagyon megbízható. A kezdeti PD TDI-k nem éppen. Az újaknál pedig évjárattól függ igazából, ha megvan a kiszemelt akkor utána kell nézni a motorkódnak (3 betű)

2014. dec. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megerősítem, a vw és a toyota a legjobb ebben a hármasban. A vw talán kicsit igényesebb az alkatrészekre, olajra, üzemanyagra de cserébe nagyon sokat bír.

Egyébként én az Avensist venném ha autót nézem nem csak a motorját. A három közül a leg problémamentesebb.

2014. dec. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11%
Az első kettő válaszoló kab annyit ért a dieselpiachoz mint öreganyám. E három diesl közül az egyik legjobbak a szögegyszerű tdi-k és az 1.7es opelek. Ez ugyanis japán isuzu motor ami igencsak párját ritkítja.
2014. dec. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A harmadik válaszoló pedig nem tud értelmezni három összetett mondatot...

Pont azt írtam, hogy a TDI a jó, az isuzu rendben van, de a három közül a harmadik helyen.

2014. dec. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A PD TDI-k nagyon jók, az 1.9-es a legjobb belőlük, abban BOSCH PD elem van, ami nagyon-nagyon ritkán romlik el. Nekem volt ilyenem, tapasztalat. 350 ezer km után se volt gond vele. Most is Passatom van, csak benzines. Egyébként a D-4D-ről is csak jókat hallottam, meg az Astrát is dicsérik.
2014. dec. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 1.7CDTI H Astrám van, amit rendszeres napi 250km autópályázásra használok.

Én nagyon szeretem, nyomatékos dinamikus, megbízható motor. 220.000 km elteltével eddig egy generátor felújításon és egy főtengely jeladó cserén vagyok túl. Valamint tavaly cserélni kellett az intercooler és a turbó közötti műanyag csövet, mert 8 év alatt elöregedett.

A tempomatot óra szerint 138km/h-nál nyomom be. Így az átlagfogyasztásom teletanktól teletankig 5,5-6,2 l/100km közötti. Körülményektől függően.

2014. dec. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!