Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokat fogyaszt a Passat-om?

Sokat fogyaszt a Passat-om?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 2001-es B5.5 1.9 PD TDI (tiptronic 5) Passat gazdája vagyok. Nemrég vásároltam az autót, de valami nem stimmel. Sokallom a fogyasztást! Városban nem tudom 13 L alá vinni akárhogy finomkodok, ha dinamikusan autózok akkor 13- 21 L ig hozza az átlagot. Pályán 130 nál 7,5-8 L környékén fogyaszt.Emellett elkezdett füstölni, mikor megvettem hideg indításnál volt egy pici szürkés fehér füstje, de nagyon kicsi így nem foglalkoztam vele, mára egyre gyakoribb a dolog, kigyorsításnál, alapjáraton, van amikor csak állok a lámpánál gondol egyet és elkezdi eregetni a szürkés fehér füstöt, 10 15 másodperc és a füst teljesen megszűnik. Szerintetek mi lehet a gond?


Előre is köszönöm mindenkinek!



2014. dec. 19. 06:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen sok. Öcsémnek is ilyen autója van, nálam 9,3l-t írt a fed. comp. színtiszta városi forgalomban, persze nekem már ettől is kerekedett a szemem, mert hátugye tédéíí az nem fogyaszt hanem gázolajat leadni járunk vele a kútra. Az automata az nagyon megfogja, kézi váltóval 1,5 literrel beljebb van az ember, legalábbis a spritmonitor.de-n olvasható tapasztalati értékek szerint.
2014. dec. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Dörmögő ***** válasza:
100%
A szürkés-fehéres füst hideg időben normális az indítás utáni jó pár percben. Ilyenkor a kipufogóbal lecsapódott kondenzvíz párolog el. De ennek el kell múlnia a kipufogó kiszáradásával. Egy bőven üzem meleget elért dieselnek már nem szabad fehéres füstöt eregetnie. Hacsak nem a hűtővizet párologtatja. Figyeld meg hogy fogyott-e a hűtővízből.
2014. dec. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
48%
Legalæbb bevsllod becsületesen. A többi is ennyit eszik, csak hazudnak.,
2014. dec. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az enyém 6 litert evett vegyes használatban, igaz az kézi váltós volt. Ennyit rádobna az automata? Én sokallom.
2014. dec. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
130-nál a tiptronicos is max 6,5 litert kéne egyen, a kéziváltósok 6 alatt esznek. Úgyhogy gubanc van.
2014. dec. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A hűtővíz és a motorolaj(Castrol Edge) is szinten van. Alapjában véve azt mondhatom hogy jó a kocsi, német pályán mentem már vele 200 km/h-val csomagokkal tetőig rakva. Pisszenés nélkül vitte. De a 160-at szereti utazónak. Olvastam egy fórumon hogy egy rossz vízhőfok gomba is tud ilyen tüneteket produkálni, azt érzékeli hogy még hideg a motor és adja a többlet üzemanyagot, holott már meleg a motor, erre írták azon a fórumon hogy sok volt a fogyasztás és lomha volt az adott autó. Lehet elviszem egy motor diagnosztikára....
2014. dec. 19. 11:25
 7/17 anonim ***** válasza:
Városban nagyon sok múlik a Tiptronicon, mert szinte állandóan "csúszik" a kuplung. Autópályán már nem, mert akkor fixre zár, de még akkor is picivel többet eszik mint a kézi váltós, mert a hidraulikus tengelykapcsoló sokkal nehezebb ezáltal több energiába kerül forgatni, mint a normál kuplungot.
2014. dec. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A dízel nem igényel "dúsítást" hidegen, tehát nem gondolnám hogy emiatt ilyen magas a fogyasztás. Na most hogy minek akkor a hőfokszenzor a dízelbe azt nem tudom pontosan, talán az előbefecskendezés idejébe szól bele.
2014. dec. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Haveromnak B5.5 131 lovas PD Tiptronic-os Passatja van, neki városban megáll 10 literben a fogyasztás, board szerint vegyesben 8,3.

Szerintem kicsit sokat eszik a tied.

2014. dec. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Tegnap elvittem egy motordiagnosztikára, meg lett a hiba. Az 1. és a 4. henger PD eleme nem megfelelően dolgozik. Térfogatban mérve az 1. túl keveset nyom a 4. meg borzalmasan sokat, a 2. és 3. henger töltése jó. Idén már nem vállalták sehol a javítást, majd januárban. Reménykedtem hogy valami kicsi hibát fog hozni a laptop, de sajnos nem. Köszönöm mindenkinek a hasznos kommenteket!

Kellemes Ünnepeket mindenkinek!!!

2014. dec. 20. 04:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!