Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokat fogyaszt a Passat-om?

Sokat fogyaszt a Passat-om?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 2001-es B5.5 1.9 PD TDI (tiptronic 5) Passat gazdája vagyok. Nemrég vásároltam az autót, de valami nem stimmel. Sokallom a fogyasztást! Városban nem tudom 13 L alá vinni akárhogy finomkodok, ha dinamikusan autózok akkor 13- 21 L ig hozza az átlagot. Pályán 130 nál 7,5-8 L környékén fogyaszt.Emellett elkezdett füstölni, mikor megvettem hideg indításnál volt egy pici szürkés fehér füstje, de nagyon kicsi így nem foglalkoztam vele, mára egyre gyakoribb a dolog, kigyorsításnál, alapjáraton, van amikor csak állok a lámpánál gondol egyet és elkezdi eregetni a szürkés fehér füstöt, 10 15 másodperc és a füst teljesen megszűnik. Szerintetek mi lehet a gond?


Előre is köszönöm mindenkinek!



2014. dec. 19. 06:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Húha, ez érdekes. Cserélni kell az elemeket, vagy tudnak vele csinálni valamit?
2014. dec. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Aki azt írja 10-et fogyaszt mind az nagyon nem ért hozzá,soha nem volt ilyen autója.Nekem az 1770 kg-os Sharanom még nem pd,de TDI motorral,manuális váltóval 6L átlagot fogyaszt.A PD elem reális hiba,de drága lesz.
2014. dec. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Januárban próbapadon fogják tesztelni a hibás PD-ket, lehet hogy kell egy ultrahangos tisztítás, ha ezek nem segítenek illetve ha nem javíthatóak akkor bontottat fogok keríteni.
2014. dec. 20. 15:22
 14/17 A kérdező kommentje:
Illetve még most először egy Speciális Kanadai Gázolaj adalékot tesztelek, hátha csak koszolódás és lerakódások generálják a hibát. Bár kötve hiszem hogy ez a tisztító adalék segíteni fog.
2014. dec. 20. 15:25
 15/17 anonim ***** válasza:

"Aki azt írja 10-et fogyaszt mind az nagyon nem ért hozzá,soha nem volt ilyen autója.Nekem az 1770 kg-os Sharanom még nem pd,de TDI motorral,manuális váltóval 6L átlagot fogyaszt."


Oké,neked van igazad. Nem ilyen autód van, nem ilyen motorral és nem ilyen váltóval. Világos.. :D


Tudjuk, neked 50-nél is, 150-nél is, városban is 6 litert eszik a TDI, ez a világ csodája :D

2014. dec. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem viszont a Superb 1.9PDTDI-vel board szerint 5.6 vegyesben.
2014. dec. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Erre dádobod az automata jelentette többletfogyasztás és a 65% budapesti használatot és kb ugyanazt kapod, amit én írtam korábban. :)
2014. dec. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!