Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szia! Mi lehet a baja...

Szia! Mi lehet a baja a Suzukinak? Nagyon sokat fogyaszt (8,5l/100km) (Suzuki Swift 1.3 8v 2000 évjárat).

Figyelt kérdés

Ez a jelenség kb 2 hónapja jelentkezett, azóta keresem a hibát, de eddig minden jónak bizonyult. kezdésnek kicseréltem a gyertyákat, a gyújtáselosztót, vele együtt a rotort is, de nem lett jobb. Kapott új levegőszűrőt, benzinszűrőt, az injektor kitisztítva, de semmi változás. Oscilloszkóppal elé ellenőriztem a lambdaszondát, persze üzemmeleg állapotban, kb 1 órán át lett járatva hogy biztosan elérje az üzemi hőfokot, de a lambdaszonda is jónak bizonyult., ekkor úgy döntöttem elviszem motordiagnosztikára, amit a szerelő nem csinált meg, helyette CO mérést csinált azt is üzemmeleg állapotban, fűtött műhelyben járatta a motort, az eredmény negatív, mindent jónak talált kivéve a termosztátot, arra azt mondta, hogy beragadt nyitott állapotban, ezért állandóan hűti a motort, így az is ki lett cserélve de semmi változás. ugyanúgy megeszi a 8 litert, ami régebben ilyen időben 5,5-6liter között mozgott. 4 éve van nálam a kocsi, szervizelése mindig időben megtörtént, ilyen problémája még sosem volt. Az autó vegyes használatban van úgy ahogy eddig is volt.

előre is köszönöm a válaszokat!!!



2015. jan. 13. 10:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Futómű? Gumik? Fékek? Tengelyek? Csapágyak? Ex Suzuki tulaj vagyok és tapasztalatból tudom, hogy ezek a dolgok 'kopnak'. Egy időben, amikor még gépkocsivezetőként kerestem a kenyeremet, hosszas előadásokat hallgattam a fenti komponensek kopásából eredő fogyasztásnövekedésről. A probléma ezekkel az, hogy az egyik szüli a másikat, ezért érdemes mind jól megnézni, lehet, hogy meglepő eredményt produkálnak. ;-)
2015. jan. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 szántóvető ***** válasza:

én a szelepekre gyanakodnék.a neten jó kis cikkeket lehet találni,néha még képek is vannak.rendesen el tud kokszosodni egyik-másik.sajnos nem tartanak örökké,szerintem nézesd meg őket.egyik napról a másikra kezdett sokat enni vagy fokozatosan nőtt a fogyasztás?

[link]

2015. jan. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A fékek rendben vannak, nem rég lettek cserélve, a futómű és a gumik is jól, nem régen volt műszaki vizsgán, és a lehetőség szerint kerülöm a kátyús utakat, az autó könnyen gurul. nem tapasztaltam a kerekeknél szorulást és az autó nem húz oldalra.

A hiba gyorsan jelentkezett, nem fokozatosan, nincs túlhajtva, és km se sok van benne (170.000km). láttam már ennél öregebb swifteket is több km-rel, amivel benn is foglalkoztak, és hibátlanul működik, ezért se értem, hogy mi lehet a baja. :(

2015. jan. 13. 11:44
 4/19 Wadmalac ***** válasza:

Kipuff: eltömődött vagy összetört katalizátor.

Beszívott levegő: a légmennyiségmérő ebben még ilyen lengőlapos, nem? Nem koszos, nem akad?


Mondjuk mindkettőnek kellene érződnie menetteljesítményben is.

2015. jan. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
21%

1.3-as swift sosem fog neked 5,5-öt enni,még pályán sem.

Az 1.0-esem eszik ennyit,de nagyon lábujjhegyen...

2015. jan. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
31%

Az ezres automatám evett 8 litert alsóhangon, de télen dugóban tíz.

A lényeget leírtad, nincs hibája a kocsinak.

Az a szerelő értette a dolgát aki CO-t mért..ugyanis azt tudni kell, hogy a kipufogógáz elemzése mindent elárul.


Ha jó a környezetvizsgálati zöldkártya, akkor nincs baja a motornak. Bármihez is babrálsz, csak rontod az állapotát.


Olyan, hogy 5,5 liter az mese. A 9 már jobban hihető. Ha a CO elemzés azt mutatja, hogy gyári értékeket hozza a kipiffogógáz-elemzés, akkor az azt jelenti, hogy az égés megfelel a szabványnak.


Szóval jó az kilencnek is. Valamit benéztél.

2015. jan. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

Ez az 5.5 liter fogyasztás érdekes körűlmények között lehetett.

Szerintem az 1.3 as swift országuton 70 es tempónál is 6.5 et eszik

Vegyesben meg 7-8litert

Sokat számít a vezetési stilus

Sok rövid út nagyon növeli a fogyasztást, főleg hidegben.

A 8.5 télen nem olyan dúrva adat szerintem.

Főleg ha nyomod neki.

Bár tény hogy kevesebbel is el lehet járni vele.

Egyébként a labda szonda szokott hírtelen üzem anyag fogyasztást okozni legtöbször.

De ha bemérték és jó akkor nem azzal van baj

2015. jan. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%
eddig enm akartam azt írni,hogy abszolút nem sok a 8 liter,meg hogy az az 5,5-6 csak valami fantazmagória,mert sosem volt swiftem,de egy ilyen idős 1.3as 8 szelepes autónál télen 8 liter szerintem teljesen korrekt!de úgy látom ezt már mások is írták
2015. jan. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is stiftem van 93-as 1.3 és városban simán benyakalja a 8l-t főleg így télen.

Az 5.5 országútra igaz, 15 éves autótól nem várj csodát.

2015. jan. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Két hónapja hideg van.
2015. jan. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!