Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szia! Mi lehet a baja...

Szia! Mi lehet a baja a Suzukinak? Nagyon sokat fogyaszt (8,5l/100km) (Suzuki Swift 1.3 8v 2000 évjárat).

Figyelt kérdés

Ez a jelenség kb 2 hónapja jelentkezett, azóta keresem a hibát, de eddig minden jónak bizonyult. kezdésnek kicseréltem a gyertyákat, a gyújtáselosztót, vele együtt a rotort is, de nem lett jobb. Kapott új levegőszűrőt, benzinszűrőt, az injektor kitisztítva, de semmi változás. Oscilloszkóppal elé ellenőriztem a lambdaszondát, persze üzemmeleg állapotban, kb 1 órán át lett járatva hogy biztosan elérje az üzemi hőfokot, de a lambdaszonda is jónak bizonyult., ekkor úgy döntöttem elviszem motordiagnosztikára, amit a szerelő nem csinált meg, helyette CO mérést csinált azt is üzemmeleg állapotban, fűtött műhelyben járatta a motort, az eredmény negatív, mindent jónak talált kivéve a termosztátot, arra azt mondta, hogy beragadt nyitott állapotban, ezért állandóan hűti a motort, így az is ki lett cserélve de semmi változás. ugyanúgy megeszi a 8 litert, ami régebben ilyen időben 5,5-6liter között mozgott. 4 éve van nálam a kocsi, szervizelése mindig időben megtörtént, ilyen problémája még sosem volt. Az autó vegyes használatban van úgy ahogy eddig is volt.

előre is köszönöm a válaszokat!!!



2015. jan. 13. 10:30
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
4 éve van nálam az autó, napi szinten használom, 4 év alatt 90.000 km tettem bele, ennyi idő alatt kitapasztaltam a fogyasztását, télen 5,5-6 liter, nyáron 5-5,4 liter között mozgott. A vezetési stílusom nem változott, most feltűnően megugrott a fogyasztás nem csak kitaláltam, és ugyanazokat a távokat teszem meg, mint eddig az évek alatt. ez a fogyasztás pályán se volt több átlag 140es tempónál sem. Szóval tudom, hogy ez így nem normális, és az is, hogy nem beszélek hülyeséget. A teljesítményében is van változás, gázadásra picit megtorpan, illetve fordulaton se adja le a MEGSZOKOTT teljesítményt... a változásokat önmagához néztem, nem pedig más kocsi után szokatlan a dolog. Szóval akárhogy mondjátok, az a 8,5 liter rengeteg...
2015. jan. 14. 13:34
 12/19 Wadmalac ***** válasza:

"A teljesítményében is van változás, gázadásra picit megtorpan, illetve fordulaton se adja le a MEGSZOKOTT teljesítményt."

Ez lehet a légmennyiségmérés meg az összetört, eltömődött katalizátortól.

De az az 5 lityi nekem is elég kevésnek tűnik, az 1.0 Swiftem evett kb. úgy.

Bár azért a vezetési stíluson tényleg sok múlik, egy haverom a 2.0 GTI Ibizájával 6 literes átlaggal mászkált, amikor nálam volt kölcsön, én nem tudtam 8 alá menni.

2015. jan. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én napi vidék-város ingázóból városlakó lettem. 6 literből 8 lett. A heti tankolásból + havi.
2015. febr. 12. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 sanzii válasza:
nekem is 1.0 swiftem van 5 litert evett nyáron télen 6
2018. aug. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Enoid válasza:
Hello. Nekem a Renault megan cabrio 1.6 16v evett 6 körül de 1.3.5 be lehetett váltani ès leheltem a gázt de elèg volt igy nem volt gondja. A suzi mural 1,3 7 alatt nem igen evett futárkodtam mindkettővel. Hanem most van egy ezres suzi 95 ös 6 körül eszik pedig finomba nyomom. Soknak gondolom....amugy mièrt emelt az alapjárata? Állandoan pörög lassan ál be. A murral is ilyen volt. Jó hogy 6 litert eszik verjem bele! Lehet valamit csinálni?
2021. ápr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Wadmalac ***** válasza:

"ezres suzi 95"


A 95-ös még a régebbi injektorvezérléses lehet, az kicsit főléeszik a 96-97 körül bejött újabbnak.


A magasabb alapjárat nekem a dúsító hőmérséklet-rézékelőjének a hibájának tűnik elsőre.

Esetleg elkoszolódott pillangószelep lassan áll vissza.

Vagy falsot szív a légszűrőház alatt, az gyakran előfordul.


Sokkal lejjebb verni nem fogod a fogyasztást, főleg ha rövideket mászkálsz. Ez az ezres gyorsan melegszik be, de gyorsan ki is hűl.

2021. ápr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

nekem is 8.5 liter 100 km-en télen rövid távok város csak 175 ös gumikkal

nem örülök mert 6 literres legenda jobban tetszene :S franc egye meg

2022. márc. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Csupi1988 válasza:
G13BA motorral szerelt 1994es suzukim 5,7 átlag fogyasztással muzsikál. Nem tudom mennyire normális akkor a 8liter... Manuális 5 fokozatú váltóval és vegyesen használva budapest és M0. napi 40km. Sima szar E10-es MOL-os 95 benyával.
2022. jún. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Semennyire mert ugyan az van nekem is, az 1994 es is denso meg az enyém is hiába 1997-es, lemezfedeles.
2022. jún. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!