Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift vagy Opel Astra...

Suzuki Swift vagy Opel Astra F első autónak?

Figyelt kérdés

Nemsokára meglesz a jogosítványom és mint mindenki én is gondolkodok az autó vásárláson.

500.000ft megtakarított pénzem lenne rá.


A családban van már egy suzuki éa apu is inkáb azt ajánlja,de én az opel felé hajlok.

Ti melyiket vennétek ebből az összegbő



2015. jan. 16. 15:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem olyan csúcs autó, de inkább a suzuki mint a szutyok opel.
2015. jan. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Az opel német, a suzuki japán.

Na így döntsd el :D


Na szóval: Hát 500.000 FT-ból legfeljebb egy 5-10 éves autót tudsz venni:


Ezek a legjobb esetek:

opel:

[link]


Suzuki:

[link]

2015. jan. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem is rosszak,azt hittem ezeknél lényegesebben gyengébb autókra futja majd.
2015. jan. 16. 15:35
 4/18 anonim ***** válasza:
500 az össz, vagy van még mellé 200 a járulékos költségekre is?
2015. jan. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ugyan miért lenne szutyok az opel kedves első? Szerintem neked semmi tapasztalatod nincs velük kapcsolatban. Nekünk van mind a 2. A swift megbízhatóbb, de fapadosabb, az opel férfiasabb, masszívabb. Amelyik jobban tetszik! Kb 1 kategória. Én mind a 2-őt nagyon szeretem :D
2015. jan. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Én mindenképpen automatát javasolnék, mivel ott nincs kuplung és nem kell menet közben váltogatni.
2015. jan. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha esetleg még hátsókerekes is lenne ott könnyebben meg tudod azt csinálni, hogy egyszerre nyomod a féket is és a gázt is és ha elég erős a motor akkor tudod egyhelyben pörgetni a hátsó kerekeket. Tök nagy füstje van. Ha felmelegedett a hátsó kerék és a hátsó fék akkor le kell locsolni egy kis vízzel és annak is tök nagy füstje ven.
2015. jan. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
2 utolsó, ne itt vicceskedjetek már. Ez egy komoly kérdés.
2015. jan. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kezdésre mindkét autó jó én szerintem. Én F astrával kezdtem és majdnem 5 évig vezettem, meg azok még nincsenek annyira elektronikázva mint az újabbak így lehet rajtuk gyakorolni a szerelést is. Meg ugye az F astrához nagyon olcsón lehet alkatrészt kapni akár gyári bontottat vagy akár utángyártottat. Bontókban is elég olcsón kapsz hozzá sok mindent én F astrámat úgy vettem hogy elég minden jó volt rajta leginkább esztétikai betegségei voltak, meg az elektronikája volt az amivel gond volt. Én akkor 50 ezerért vettem egy másik F astrát ami motor hibás volt és jóformán 2 autóból tákoltam össze egy igazán jót, némi pénzt szántam még így is rá festékre, meg egyéb olyanokra amit muszáj volt megvennem, meg szerelőhöz is vittem hogy a kényes dolgokat inkább hozzáértő oldja meg, de így összesen 400 ezerből összedobtam 2 autóból egyet, sőt a motorhibás F astrából még így is kimentettem amit lehetett aztán tovább adtam 15 ezerért egy karosszériásnak aki teljesen atomjaira szedte. Mivel mindkét autót műszaki nélkül vettem, forgalomból kivonva így arra ráment akkor még 150 ezrem hogy papíron meg minden téren rendben legyen, persze némi segítséggel igen szépen helyre lett rázva, nagyon tartós kis autó lett, motorilag nagyon stabil volt és sokan dicsérték alapból, F astrából elsősorban benzinessel lehet jól járni azok jobban bírják sokak szerint, de haverom a dízelesre esküszik de ez már más vélemény ugye.

Azt az autót korához képest hogy 20 éves volt 3 hónapja adtam el fájó szívvel, de fiatalabb és komolyabb autó kellett ami jobban bírja a hosszabb utakat és nem eszik annyit, mert a régi F astrámnak sajnos elég nagy volt a fogyasztása, a srác aki megvette nem is akart alkudozni kapásból kifizette azt a pénzt ami kértem érte, tetszett neki, mert én vigyáztam is rá, persze utólag adódtak kisebb, apróbb hibák amiket közöltem is vele hogy azokat már neki kell megoldania, de mondta hogy a családba 3 szerelő is van így nem jelentett neki bajt. Pedig szép autó volt és jól bírt mindent első autónak nagyon megfelelt pedig mondták nekem hogy kezdésnek picit erős lesz, és vegyek inkább suzukit. A suzukival sincs baj mert igaz sajnos papír autók nagyon könnyen törnek de motorilag viszont nagyon jók, suzukiból inkább a dízelest érdemes választani mert a japán dízel motorok kifejezetten jók. És a swifthez is lehet alkatrészt kapni szinte aprópénzért, nekem egyedül azzal van bajom hogy nem elég tartósak ha kisebbet koccansz jobban összetörik mint egy opel, sajnos tanúja voltam egy ilyen balesetnek hogy egy G astra meg egy suzuki puszilta meg egymást és a Suzuki sokkal jobban összetört mint a G astra.


Nekem most jelenleg G astrám van bár drágábbak de nagyon jók, és jól is megy, a szerelése annak ellenére hogy eléggé túlzsúfolt a motortere elég egyszerű, meg elektronikailag sem vészes a helyzet mert én elég jó pénzért vettem egy G astrát amit már 1 éve nem használtak, motorilag megy mint a rakéta elektronikailag meg sajnos elég gány volt, arra mondta is az eladó hogy inkább trélerrel vigyem mert a fényjelzések nem szeretnek időnként működni. Egy közeli szerelőhöz vittem akit ismerek is, ő 1 nap alatt helyre rázta, kiderült hogy megpiszkálták és túl lett terhelve benne minden szinte és sok helyen a csatlakozók megégtek, megpörkölődtek ezért volt velük baj mert kontakt hibásak lettek. Bár ő sem érti hogy lehetett ez, mert minden gyári volt benne szinte, de látszott rajta hogy egy nem hozzáértő személy csúnyán elbánt vele. De ahhoz képest nem volt drága hozzá az alkatrész sem mert bontásból rengeteg mindent megtudtam venni, meg újonnan sem volt túl drága hozzá semmi ha picivel több pénzed lenne akkor még a G astrába is érdemes gondolkozni.


Ha meg már komolyabbat akarsz akkor javaslom a Fordot hogy gondold meg mert azok is elég olcsóak, és nagyon jók motorilag. Én eredetileg Fordot vettem volna de a srác akitől megvettem volna a vásárlás előtt 1 nappal sikeresen összetörte. Előleget is adtam rá, nagyon nagy méreg volt ez, de szerencsére a pénzt egyből vissza adta és adott még hozzá egy kis plusz fájdalomdíjat meg ő javasolta a G astrás srácot. Persze tudtam hogy hibásan veszem meg nem azért vettem így mert volt pénzem a javításra, hanem mert személy szerint nekem mániám az autószerelés, bár elején nekem nagy falat volt ezért bíztam szerelőre, de így 2 hónap alatt szépen rendbe vágtam, aztán tavasszal meg jönnek még pár apróbb javítások, az alvázat akarom lecsiszolni meg újrafesteni mert ott van némi rozsda, meg pár apróbb esztétikai beavatkozást végzek majd rajta mert egyik oldala csúnyán megvan karcolva, simán újra fényeztethetném, de lehet hogy inkább egy takaró fóliát teszek majd rá hogy picit egyedibb legyen mert elég sok ilyen színű G astra van erre felé és jártam már úgy hogy más autójába akartam beszállni és mérgelődtem hogy miért nem nyílik ki ha nyomom a távirányítót XD



De kezdésnek én inkább Opelt javaslok neked de szerintem tegyél még félre valamennyit esetleges szervizelésre mert használt autó vásárlás után célszerű átnézetni és a vezérműszíjat cseréltetni meg a fék betéteket kicseréltetni, e mielőtt megveszed ezekre kérdezz rá az eladóra a biztonságkedvéért. Meg amire még figyelj oda hogy nyúlj be a rejtett helyekre nézz mg mindent hogy nincs e rozsdásodás vagy valami főleg a kerekek terénél meg a rejtett kis lyukakba ahol az esősegély ládát szokták tartani meg az egyéb kötelező dolgokat. Meg ha sokat állt kit célszerű pár napra garázsba tenni és jól kiszellőztetni hogy a pára kimenjen belőle.

2015. jan. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A kettő közül az F Astra, 500.000ért már jól felszerelt, jó állapotút kapsz
2015. jan. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!