Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor érdemes dízel autót...

Mikor érdemes dízel autót venni? Mi a különbség egy dízel-benzines motor között a fogyasztás és a nyomatékon kívül?

Figyelt kérdés
Sok azt mondják valamivel jobb a benzines, mert a dízelnek igaz kisebb a fogyasztassa, de ami megmarad azt tehetem félre a szervizre. Akkor most mihez köthetem, hogy dízel vagy benzinest érdemesebb e venni?

2015. febr. 13. 13:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
78%

"Nem tudom,hogy egy insignia vagy egy mazda6 hol lesz 20év mulva. A hightec motorjával."


Szerintem jobban fogják birni a 20 évet, mint a mostani 20 éves Opelek, Mazdák, és társaik. Nem trollkodásként mondom, hanem ezt komolyan gondolom.

Már ugye 2004-2005 óta vannak ilyen agyonhúzott dizelek (és benzinesek is), amire akkor azt mondták, hogy nem fognak többet élni, mint 5 év. Eltelt azóta 10 év, és ezek hibátlanul futnak most is.

2015. márc. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
nem a motorral van baj hogy nem megy annyit, hanem addigra szétrohad.
2015. márc. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha a lelkem posványos mocsarának mélyere tekintenék akkor bevallanám,hogy nekem is bejönnek ezek a dízelcsodák. De csak azért mert birka vagyok és most ez a menő. És ugye nem szeret az ember kilógni a menők sorából. De én vagyok az egyik a kevésből, akinek nem bírták eladni a gyártók a portékáikat. Egy kultuszt építettek a dízel köré,hogy az ember többnek érezze magát vagy hasonlók. Elérték,hogy mindenki dízelt akarjon. És ez is mint minden. A pénzről szól. Nem arról,hogy vegyek egy autót amihez 20évig hozzá sem kell szagolni. Mert akkor becsődőlne a gyártók zöme. Mióta valami bolond kitalálta a "tervezett elavulás" fogalmát azóta nem kapunk a pénzünkért minőséget. Mi értelme egy tárgyat egyszer eladni ha ötévente is eladhatjuk?
2015. márc. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
79%
Azért van néhány típus amiben én is jól érezném magam. Nem minden dízel parasztvakítás. De inkább tankolom a v6 vagy v8-at mint vakarózzak,hogy most mennyi lesz a négy porlasztócsúcs(hitvány gázolajtól hamar letérdel) vagy a részecskeszűrő stb. Nekem az egyik autóm egy 2.3-as vanette. Ez olyan mint egy teve. És nem megy el 6l-el :)
2015. márc. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!