Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swift 1,3 8v hideg...

Suzuki swift 1,3 8v hideg motor ciripel kattog?

Figyelt kérdés
Sziasztok suzuki swiftem 2000-es hidegen kattog addig amíg a motor fel nem melegszik akkor elhalkul már már megszűnik a probléma. Olajcsere megvolt szelephézag rendben, szerintetek mi okozhatja a gondot ? Halottam olyat is ,hogy a dugattyú szoknyából letörik egy darab és az okozhat ilyet ,hogyha ez okozza a problémát arra ,hogy lehet rá jönni ? Válaszokat előre is köszönöm :)

2015. márc. 4. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:

1.3-as swifteknél ritka,de létező problépma a dugattyú törése.

Viszont az meleg motornál is kelepel.

Milyen olaj van benne? Nem lehet hogy túl sűrű? Bár a 10/40-es jó kell legyen még télen is...

2015. márc. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hello kösz a választ mobil olaj volt benne 10w40 majd total 10w40 mindkettővel csinálta... Kérdeztem több szerelőt egyik se tudod mondani rendes választ max szétszedik és megnézik a dugattyúkat , mondják ők .. persze nem ingyen . Igazából nem zavaró mert melegen normális hangja van a motornak és használom is pályán országúton nagy távokon és eddig bírta csak parázok ,hogy valami baja lesz (van).
2015. márc. 4. 20:11
 3/6 A kérdező kommentje:
ja és nem eszi se az olajat se a vizet.
2015. márc. 4. 20:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Biztos jó a szelephézag?

A motor melyik részéről jön a hang?

2015. márc. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nem tudom melyik részéről jön a hang, valahonnan a szelepfedél felől de nem tudom jól behatárolni :(

még egyszer megnézetem a szelephézagot de nem valószínű ,hogy azzal lesz a baj..

2015. márc. 4. 22:34
 6/6 anonim ***** válasza:

ne parázz, ez más autóknál is előfordul..

valószínű több hézagból adódik, ha melegszik, értelemszerűen csökken, majd megszűnik a hézag, és ezzel a zaj.

az enyém 2005-ös, és ugyanez a szitu.

A régi háromhengeresem ugyanígy kattogott, aztán elcsendesült.


a dugattyúnak nem lehet semmi baja.

2015. márc. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!