Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki egy közvetlen életveszélyben lévő állat miatt száguld durván a városban, hogy eljuttassa kedvencét állatorvoshoz?

Figyelt kérdés

Még tavaly nyár egyik hajnalában csak úgy, mint már sokszor, a jó étvágyú, torkos macskám jelzett, hogy éhes. Miután adtam neki, épp elkezdett volna enni, amikor mintha egy a tálból kinyúló kéz arcon pöckölte volna és rögtön sarkon fordult, majd vissza a szobába. Furcsán néztem, hogy most mi van, közben a konyhapulton tettem-vettem, hogy visszategyem a kajáját a hűtőbe. Rá egy pár másodpercre egy hangos, keserves nyávogást hallottam, soha ilyet korábban. Berohantam, hogy mi történt, látszott rajta, hogy valami baj van, földrerogyott, nem volt egyáltalán egyensúlya, felemeltem, de a feje lógva maradt, nem bírt talpon sem maradni. Rá pár pillanatra a nyelve is felakadt, ő pedig nyávogott keservesen, miközben küzdött. Pár másodpercig tartott ez az egész, azonnal kerestem ügyeletet, telefonáltam, megbeszéltem, egy pillanatig se néztem tétlenül. Pokrócba be, hogy melegen tartsam, majd rohantam vele az autóhoz. Azonnal padlógáz, budapesti éjszakában minden piroson át, nagyon nagy sebességgel, kocsik közt, előzve, stb. Kb. 9 km-ren át. Egyetlen mentő, rendőr se lett volna gyorsabb, ez biztos, helyenként közel 180-190-el. De semmi bajt nem okoztam, büntetést se kaptam, még csak veszélyhelyzetet se okoztam egyáltalán. Nagyon odafigyeltem, zene sem ment, semmi. Ám sajnos minden erőfeszítésem ellenére, mikor már csak méterek választottak el, pont megálltam a bejáratnál és már indultam a másik oldalra, hogy óvatosan kiemeljem, elhalálozott. De lehet, hogy a karjaimban. Mikor odaértem, még élt.


Egész kicsi korom óta velem volt, pici korában kaptam, majdnem 20 éves volt.



2015. ápr. 9. 10:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Inkább nem írom le!
2015. ápr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Ha a családodból valaki, anyud, fiad rosszul lenne, nem tennéd ugyanezt?
2015. ápr. 9. 10:23
 3/29 A kérdező kommentje:
Nekem ő családtag volt és soha semmi baja nem volt előtte, csak oltások miatt járt állatorvosnál.
2015. ápr. 9. 10:30
 4/29 anonim ***** válasza:
89%
Az állat is családtag, de emberhez ne hasonlítsd! Továbbá annyival mentél? Az gáz... Elég egy gyalogos óvatlan kilépése... Szerencséd volt! De nekünk lehet jobb lenne ha nem lenne jogsid azóta.
2015. ápr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
91%
Tévedsz, nem volt családtag. A felelőtlen viselkedéseddel számos embert életveszélybe sodortál aztán még képes vagy leírni, hogy "még csak veszélyhelyzetet se okoztam egyáltalán."!?! Olyan szinten nem vagy tisztában a tetteiddel, hogy azt itt nem is lehetne neked elmagyarázni. Mindenesetre a jogosítványodat egy életre elvenném és pár hónap börtönbüntetésre ítélnélek.
2015. ápr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Jó, hát megértelek titeket is. Nekem ő olyan volt, mint egy testvér. Gyalogos egyáltalán nem volt az úton, igazán gyorsan csak olyan úton mentem, ahol ilyennel abszolút nem kellett számolni. Írtam is, hogy csak helyenként. És mindig, mindenhol meggyőződtem a továbbhaladás 100%-os veszélytelenségéről.


Ám azért látom nektek egy ember mégis többet ér, mármint olyan értelemben, hogy emberért száguldozni helyes, kizárólag.


De még egyszer mondom, még csak veszélyhelyzetet sem okoztam. Semmi esély nem volt rá, hogy valaki akárcsak egy ici-picit bibis lesz.

2015. ápr. 9. 10:46
 7/29 A kérdező kommentje:
Valóban kiváncsi lennék, ha valamelyik családtagotok az éjszaka közepén, hajnalban valószínűleg szívinfartust kapna, mit tennétek, ha ott lenne a lehetőség, hogy van autó és hamar betudjátok vinni kórházba. Sajnos állatnál nincs is lehetőség hívni egy mentőautót.
2015. ápr. 9. 10:49
 8/29 anonim ***** válasza:
74%

"még csak veszélyhelyzetet se okoztam egyáltalán."


Dehogynem. Csak mindenkinek szerencseje volt.


Az allat az nem ember. Ostoba vagy ha emberrel hasonlitgatod. Egyebkent ha eletveszelyben levo emberrel szaguldozol es ugy utsz el valakit akkor is mesz a bortonbe. Egy macskaval meg plane, meg ki is rohognek.

2015. ápr. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 bp1985 ***** válasza:
100%
Megnéztem volna, ha valakit a felelőtlen viselkedésed miatt megölsz, akkor is a macskáddal lennél e elfoglalva. Azon csodálkozom, hogy ennyi ésszel van jogosìtványod. 180-nál marhára fel lehet mérni a veszélyhelyzetet, főleg hogy piroson mész át. Jön egy tűzoltóautó, neked megy, emiatt nem tud odaérni időbe, akkor mit mondasz?
2015. ápr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Ja, es sajnalom hogy nem kaptak el.
2015. ápr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!