Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendőr jogosan büntetett meg...

Rendőr jogosan büntetett meg a STOP táblánál?

Figyelt kérdés

Egyik este utánam jöttek a rendőrök, mondván, hogy nem álltam meg a STOP táblánál.


De megálltam, ketten is voltunk az autóban. Olyan helyen álltak, hogy nem is láthatták, megálltam vagy sem.


Azt mondta, helyszíni 10.000 ft vagy feljelentenek. Mondtam, hogy jelentsen fel és a papírt sem írtam alá.


Erre jött a 30.000 ft-os csekk + 6 büntetőpont.


Konkrétan egyből határozatot küldtek, amiben azt írták, panasszal élhetek, de a büntetés mértékét nem enyhítik.


Én nem tudom bizonyítani az igazam, de ő sem az övét.


Mi a teendő?



2015. máj. 9. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem fogsz tudni mit kezdeni velük. A rendőr szava a mérvadó, főleg ha többen is voltak, hidd el mind azt fogja mondani, hogy te bizony nem álltál meg. Jobban jártál volna he elfogadod a tizest.
2015. máj. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 dirtboy ***** válasza:
még rendesek is voltak,nekem 20as csekket töltöttek ki egyből
2015. máj. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Mindenképpen kérd ki egy ilyen ügyekben járatos ügyvéd tanácsát, mert van lehetőség a jogorvoslatra!
2015. máj. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 szántóvető ***** válasza:
ha van egy szabad heted leülheted,ekkor csak a pontok maradnak meg de legalább jól kicseszel az állammal. [link]
2015. máj. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is így tettem volna(feltéve, ha tényleg álló kerékkel álltál meg)..


ez egy tandíj, aminek árán egy életre megtanulod, milyen is a hatalom...főleg, ha tényleg megálltál.

ezt gondold át. ha ebben betonbiztos vagy, akkor is fizess, de próbáld túltenni magad...nem lesz egyszerű, mert az igazságtalan eljárás nem tesz rendőrbaráttá..(sem)

hogy mi a tendő?


fizess, és dolgozd fel valahogy.

a hat pont meg nem a világ.

2015. máj. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Dörmögő ***** válasza:
100%

Nem igaz hogy a rendőr szava a mérvadó mint ahogyan azt a kisebbségi komplexusban szenvedő 1-es válaszoló írja.

Az én esetemben telefonálásról volt szó. 2 rendőr állította hogy telefonáltam vezetés közben, mi meg ketten állítottuk hogy nem telefonáltam. A meghallgatások után megkaptam a levelet hogy "mivel a további eljárás valószínűleg nem hozna eredményt így az eljárást megszüntetik". Nálad ugyanez a helyzet létrejöhet ha van rá tanúd hogy megálltál.

2015. máj. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérj bizonyítást (videó).
2015. máj. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nem mérvadó 20 rendőr szava sem.. (sajnos)

kérd a bírság felülvizsgálatát. Egyébként feljelentésnél a szabálysértési előadó beidéz.. kivizsgálás nélkül nemnagyon küldi a csekket. Volt kamera a rendőrautóban? Ha igen akkor mind1

2015. máj. 10. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Megálltam a táblánál, szóval ha lett volna kamera a kocsiban, az nekem csak jó lett volna, mert nem is láttak be a táblához.


A csekk pedig egyből jött, nem lettem beidézve.


Szerintem nonszensz, hogy egy országban ilyen történhessen..

2015. máj. 10. 18:34
 10/10 anonim ***** válasza:
kivéve, ha ott a kocsiban a kamera és nem álltál meg a táblánál.
2015. máj. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!