Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban télen érdemes használt...

Valóban télen érdemes használt motort vásárolni?

Figyelt kérdés
Jövő nyáron tervezek belevágni egy motoros tanfolyamba, A2-es jogsi a cél. Egy MZ ETZ 250-essel szemezek, sokak ajánlják kezdőknek és nekem is tetszik. Viszont jelenleg a neten nem találok jó állapotút kedvező áron (a motorra max. 150-200 ezer forintot tudnék félretenni). Egyesek szerint télen érdemes venni használt motort, mert olyankor kedvezőbb árban vannak, tényleg így van ez?

2015. jún. 4. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalat, hogy nincs így.


Télen pont ugyan annyiba kerülnek a motorok, csak:


- sokkal kevesebbet hirdetnek

- ki sem tudod az idő miatt normálisan próbálni

2015. jún. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
15:24 : Köszönöm válaszodat! A kipróbálásra én is gondoltam, télen eléggé ortopéd lenne. :)
2015. jún. 4. 15:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés. Van is benne valami, meg nem is.


Régen (20-30 éve, és régebben) ez jellemző volt. Manapság az online (és felgyorsult) világban már nem annyira. Inkább a kereslet, kínálat határozza meg.


Például az is lényeges, hogy az eladó milyen gyorsan akarja eladni. De az is igaz, hogy tavasszal, nyár elején többen vásárolnak, autót is, motort meg főleg, ezáltal a jó idő közeledtével nő a kereslet, amivel növekedhet az ár is.


Nézegetek folyamatosan egy autó típust (havonta 2-3 alkalommal ránézek a keresésre) több mint egy éve, csak kíváncsiságból. 1,5 éve ősztől tavaszig szinte csak több lett az eladó autók száma a listában. 1 éve nyár elején néhány eltűnt belőle. A maradék közül sok még idén télen is hirdetve volt. Most tavasszal viszont szinte kiürült a lista és már nem látom a régi "ismerősöket" benne. Az irreálisan magas árúak maradtak.


Nem tudom, hogy hol keresgélsz, de ha jól tudom, akkor a hasznalauto.hu-nak van motoros része is. Szerintem ott is működik a dolog, hogy egy keresés eredményének a linkjét elteszed a könyvjelzők közé, akkor azt máskor lekérve, azt a keresést futtatja le az oldal, amit beállítottál. Így nem kell minden alkalommal minden paramétert újra beállítani. :)

2015. jún. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én ezt eddig egyedül a kabrió autóknál hallottam. Egy autós műsorban, hogy lehetőség szerint télen vegyünk kabriót, mert olcsóbban adják a tapasztalatok alapján. :D
2015. jún. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 Logikus lehet, de mégsem teljesen.


Tegyük fel, hogy nem sürgős az eladása, és az állapotának megfelelő összeget szeretne kapni az eladó. Mitől nem hirdetheti egész télen "drágán"? (Még ha ő nem is akarja már használni) Ha meg sürgős az eladás, akkor lehet, hogy nyáron is kénytelen lejjebb vinni az árat...


Amikor autó piacra szaladoztak az emberek hétvégente az autóikkal, és autókat nézni...nos az megint más volt, szerintem.


Például nekem még soha nem jutott eszembe télen, a kopár szürke környezetben, hogy csak úgy poénból megyek egy kört az autóval (+15 fokról beszélek, az sem ritka manapság télen). Nyáron sokkal több kedve van az embereknek utazni, és motorozni... :)

2015. jún. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az egész egy nagy hüleség.

Minden normális ép eszű ember tudja,hogy az idő megy,rohan,pár hónap,és már másik évszakban vagyunk.

Miért adná valaki olcsóbban a motorját hóesésben,amikor néhány hétre rá már süthet a nap,és lehet zúzni mocizni.

Ez a csóró régi rendszerre volt jellemző,amikor odaadták a Riga12-est a novemberi mínusz 30-ban 200 Ft-ért,mert még a gondolatban sem merült fel,hogy egyszer kitavaszodik júniusban.

2015. jún. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez kabriónál sem igaz, én most adtam el az enyémet, egész télen hirdettem, 2x csörrent meg a telefon 2 világtalan érdeklődővel. Viszont tavasszal el KELL adni, mert csak tavasszal vesznek az emberek kabriót. Télen még nem, nyáron már nem (mert aki akart vett tavasszal)...


Picit engedtem az árból és 2 hét alatt eladtam ahogy kisütött a nap.

2015. jún. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!