Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért divat mostanában, hogy...

Miért divat mostanában, hogy az autók valamely lámpája nem ég?

Figyelt kérdés
Legyen az bármelyik lámpa, jobb vagy bal oldal. Ezek az emberek nem félnek, hogy este motorosnak nézik őket és szinte frontálisan belemennek? Vagy ha nem ég a féklámpa, akkor is beléjük mehetnek... Ilyen bátrak az emberek, vagy csak egyszerűen ennyire nem figyelnek oda, hogy égőt kell cserélni?
2008. szept. 3. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok ember nagyon lusta, meg szereti az ilyen dolgokat (amíg lehet) halogatni. Igazad van, mert ez tényleg veszélyes, de sokan ebbe bele se gondolnak.
2008. szept. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem divat, egyszerűen kiég a lámpa és nem cserélik ki az égőket. Attól meg értelmetlen félni, hogy emiatt lesz balesetük, mertha már egy lámpa is ég, akkor a másik autós tudja, hogy van ott valami és számít rá, meg ugyebár akkor sem illik előzni, ha motoros jön szembe. Féklámpánál is hasonló a szitu, míg legalább egy lámpa ég, addig nincs baj, bár én pl multkor találkoztam olyannal, akinek egy se volt, na az már télleg veszélyes.
2008. szept. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos a kiégett égőket ki kell cserélni!

Azért is mert a rendőr megbüntet. Azért is, mert nem véletlenül találták ki, hogy a motorkerékpárokon csak egy van. Elég kellemetlen amikor éjjel beelőzöl, és az utolsó száz méteren belül derül ki, hogy egy kocsi jön Veled szemben. De ha szerinted mindegy hány lámpád világít, akkor végülis egy se kell, hogy működjön!

2008. szept. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De abba is gondolj bele, hogy amikor beülsz az autóba és felkapcsolod a lámpát akkor nem vagy kint-> nem láthatod, hogy ég-e a lámpa. Éjszaka nyilván észreveszed az első lámpákat, de a hátsó illetve a féklámpák állapotáról fogalmad sem lehet. Tudom, tanítják, hogy az elindulás előtt ezeket kiszállva mindig ellenőrizni kell, de gondolkodj reálisan- te minden elindulás előtt körbejárod az autót, meg megkérsz egy segítőt, hogy nyomogassa neked a fékpedált, hogy leellenőrízhesd működik-e?
2008. szept. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem várható el, hogy minden indulás előtt ellenőrizzék a lámpákat. Viszont azért kéthetente nem árt. Legalábbis én ellenőrzöm, már csak a rendőrök miatt is. És nem is azokra gondolok, akik egyik napról a másikra ki is cserélik az izzót, hanem azok bosszantanak, akik hónapokig képesek úgy vezetni. És nem hiszem el, hogy nem szól/jelez nekik senki.
2008. szept. 3. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!