Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Megane 1.5 dci 95 Le...

Renault Megane 1.5 dci 95 Le motorral ez igaz lehet?

Figyelt kérdés
Kollegámnak ilyen gépe van. Most jött haza nyaralásból (Olaszország), és büszkén mesélte, mennyire keveset eszik a kocsija. Teletankolta itt, és 1400 km-t meg tudott tenni EGYETLEN tank benzinnel, főként autópályán... Jól fogyaszt a dci dízel, de ennyire? Hihető ez az adat? Van valakinek ilyen kocsija?
2015. aug. 17. 16:59
 1/4 A kérdező kommentje:
Elírtam. Természetesen gázolajat akartam írni... :-)
2015. aug. 17. 18:29
 2/4 anonim ***** válasza:

60:14=4,28


Elképzelhető, főképp ha nem ment 110-től gyorsabban. Az én 1.6 16V benzines Megane-om vegyes használatban (kb. 60% város a többi országút) 6,3-6,4 liter benzint eszik átlagban.

2015. aug. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Erről nekem is lenne egy történetem:


Egy Lada 2101 típusú autóval (ami köztudottan sokat fogyaszt, általában 8-9 litert) Németországból jöttem haza, autópályán, átlag 100 km/h-s tempóval. Közben csak egyszer kellett megállni tankolni (39 literes a tank). Végig elég erős hátszél volt (kb. 70 km/h), valamint sokat jöttem kamionok mögött. Hazaérve kiszámoltam a fogyasztást és 5.8 literre jött ki! Egyébként ez az autó vegyes körülmények között olyan 10 litert eszik, hosszú távon meg olyan 8-at. Ez a drasztikus fogyasztáscsökkenés mind a légellenállásnak köszönhető, ami az adott körülmények között sokkal alacsonyabb volt, mint amúgy.


Egy korszerűbb autónál már nem lenne ennyire észrevehető, hiszen azok már sokkal aerodinamikusabbak, de ott is elképzelhető. Rákerestem az autóra és 2 eltérő fogyasztási értéket írnak róla az interneten (lehet van több is, nem néztem végig mindent), az egyik 4l/100km a másik meg 5.7 l/100km. Így simán elképzelhető az a 4.28 literes átlagfogyasztás.

2015. aug. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 cselez ***** válasza:

Pontosan! Tapasztalatból mondom (volt már ilyen autóm) teljesen reális fogyasztás!

A dci hatásfoka nagyon jó!

2015. aug. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!