Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alap szintű hangcucc összerakása?

Alap szintű hangcucc összerakása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kis felimbe szeretnék némi hangot telepíteni, most nincs benne semmi.Csak előla 15 éves 13 cm es hangszórók.


Ezeket cserélném le 2db mac Audio Mobil Street 13.2 .

Ezeket megjahtani elég lenne valami 3-4 éves kenwood,pio,lg stb nem? Nagyon gyenge minőségű kínait nem akarok .

Kb 15-20 ezret szánokaz egészre.

Fej egységen vacilálok igaziból ,használtan van sok fajta ,de usb-s kellene , vagy esetleg még aux is , de az megint minőség romlás.


A lényeg nem akarom h kint is mindenki halja a zenét, elég ha bent kellemes hangerőn kellemes minőségbe játsza le .



2015. aug. 24. 18:43
1 2
 1/13 Koaxk Ábel ***** válasza:

Nekem a Mac Audio mint gyártó nem nagyon vált be, volt pár hangszóróm meg mélyládám tőlük, érdekes hangú.


a fejre meg a hangszórókra szánnál összesen 15-20 ezret? Az nagyon karcsú, de amúgy én is azt mondom, hogy inkább vegyél pár éves használt fejet, ezeknek a cuccoknak használtan radikálisan csökken az értékük.


Amúgy az Aux-ot nem ajánlom saját tapasztalat, USB után meghallgattam és pocsék a minősége.


Komolyabban meg úgyis majd jön dirtboy, és ad neked tanácsot, nekem is többször segített, én ebben a témakörben csak lelkes amatőr vagyok. :D

2015. aug. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Beviz Elek ***** válasza:

Nekem is alapszintű van, de kell gyűjtened még egy picit.

Sony fejegység (xplodos, 4×52w, meggyőzött)

4 sony 2utas hangszóró hozzá, a gyári mérettel azonos

1 jbl erősítő

1 dld 500+ láda

+a kábelezés.


Ha nagyon low budget a dolog, akkor is érdemes egy jó fejegységet venni (a minap láttam újabb, jobb sonyt 25ért a tacsóban, de a régim is 6 éve megy, tehát a használt is megteszi). Emellé volt még 2db blaupunkt 3utas ovál a suzukiban és meglepően jól szólt.


Ha fejegységről hajtod meg a hangszórókat, akkor ne ilyen 4×40w-s dobozhangúakat vegyél, kis pénzből egy jó fejegység ami komoly változást tud hozni. Később már lehet egyesével beszerezni a jobb cuccokat

2015. aug. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 dirtboy ***** válasza:

jönnék de 15-20ezerrel nem tudok mit kezdeni. egy jvc-kdx210 15ezret önmagába kimeríti.

10ért használt fejet meg inkább nem ajánlok.

ha erősítőt akar és azt akar akkor azt be kell tápolni,kell neki normális rca,annak is az alja egy gladen ch-eco,vagy FT2 de azok is 2500ft,kettő kell vagy Y elosztó.

ebből a kettő a jobb megoldás minőséget tekintve de az Y elosztó sem sokkal olcsóbb. ch-eco Y pl 1700-1800ft szóval ez a 15-20ezres keret nagyon nagyon szűk.

2015. aug. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

üdv!


Köszönöm a válaszokat , akkor lehet elsőnek egy jobb fejegységre ruházok be aztán majd veszek még hozzá dolgokat.

Amúgy ezt nézegettem , megéri venni egy ilyet?

Ez később ha esetleg komolyabban érdekelne a dolog kiszolgálna már?

[link]

2015. aug. 25. 10:12
 5/13 dirtboy ***** válasza:

attól függ mennyire komoly,ez még mindig a belépő szint annak is az alja.

magyarán az első fejegységek amiért már érdemes pénzt adni,ez alatt már csak a márkátlan kínai szarok vannak.


később attól függően mennyire szeretnél jó zenét úgy kell megválasztani a fejet.

a helyedben minimum 2rca-s fejeket nézegetnék.

2015. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát igen, kb itt kezdődnek a normális fejegységek(amit linkeltél, az itthon 16 körül van). Veszel egy normális fejegységet, és utána veszel normális hangszórókat. Erősítő szerintem neked nem kell, amit te írtál, arra felesleges.
2015. aug. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Holnap megjön a fentebb linkelt cucc , azon 2 rca bemenet van.

Most már csak hangszorók a kérdéses elemek , első ajtóba 13 cm es fér bele .Hátul hely sincs. De ha nagyon muszáj vevő vagyok a fabrikálásra is . Mit ajánlotok egy ekkora méretű kocsiba?

2015. aug. 26. 17:28
 8/13 dirtboy ***** válasza:

rca kimenet nem bemenet és 1 van

[link]


párról van szó tehát egy piros és egy fehér csatlakozó az 1pár rca.

olyan kéne amin két pár rca van.

2015. aug. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

igaz elnéztem az ui verzión van kettő .


mind1 mostmár ez lesz , szerintem az én igényeimet ez is ki fogja szolgálni :D nem akarok egy 150 e kocsiba 100 ft os hangtechnikát , minek h feltörjék érte?:P


Csak valami alapot , de nem pénzkidobást!

2015. aug. 26. 21:40
 10/13 dirtboy ***** válasza:

Te tudod hogy neked mi az igényed.

A két rca azért lett volna jobb mert ha később szeretnél mélyet és szettet erőről hajtani akkor megtudod oldani úgy ahogy kell rca-ról.

ezzel a fejjel csak jelszint átalakítóval tudod de az eléggé hazavágja az alapból gyenge minőséget.


A kocsikból inkább a fejegységet szokás kilopni,de az előlap levehető így ez egész jól elkerülhető főleg ha magaddal is viszed.

Egyébként nem pénzkidobás amennyiben igényes vagy a zenére,ha azt gondolod kicsi különbség van egy alap 100-150ezer forintos hifi és egy profi rendszer közt akkor tévedsz.

mikor kezdtem én is 100ból akartam egy teljes rendszert építeni,utána rátaláltam az SQ-ra és fórumokra,bele mélyedtem és tényleg nem kell vájtfül stb hogy meghalld milyen fatális különbségek vannak.

De nem lep meg hogy sokan ezt nem tudják hiszen én sem zenélek egy rendezvényen sem csak nézelődök,nem mutogatom és sok más sq-s sem mutogatja.

Nagyrészt gagyi vagy spl rendszerekkel lehet találkozni.

Minden esetre ha valahol bele futnál egy sq autóba kérd meg a tulajt hogy sofőrülésre engedjen,igen csak meg fogsz lepődni.

2015. aug. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!