Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szóval legális és ha nem...

Pety001 kérdése:

Szóval legális és ha nem hogyan lehet összehozni? (többi lent)

Figyelt kérdés

(ezt egy ismörösöm kérdezi) Ha veszek egy pl:Golf2-est és még nem vagyok 18 csak most lettem 17 1 hónapja akkor faluhelyen..nem aszfaltos úton vezethetem..úgy hogy nem ülnek meletem..vagyis nem ül senki olyan akinek jogsia lenne ez legális szabad ilyet..?

És ha nem akkor hogyan valósítsam meg hogy legális legyen



#autó #vezetés #18-17-éves-kor
2015. aug. 25. 10:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ismerősöd, hogyne. Nincs internetkapcsolata meg amúgy sem tud gépelni.

Ha van érvényes jogosítványod (nem, a vizsgaigazolás és az okmányirodai igénylőlap nem az), akkor bárhol vezethetsz autót egyedül, felügyelet nélkül. Feltéve, hogy az autó részt vehet a közúti forgalomban, mert van neki rendszáma és érvényes a műszakija.

2015. aug. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
igen haver nincs Gyk accountja..de csak ugy pl erdei uton ?
2015. aug. 25. 10:19
 3/17 veterán vas ***** válasza:
100%
Nemsokára kezdődik az iskola. Reméljük, kevesebb lesz a szabadidő a nagyfiúknak, és előbb-utóbb elfogynak az ilyen ostoba kérdések...... ;)
2015. aug. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Sehol sem lehet vezetni jogsi nélkül, erdei úton sem.

Magánterületen igen. Pl. az udvarukban próbálkozzon.

Egyébként 18 év alatt nem is vehet :) A szülők aláírása is kell hozzá.

2015. aug. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Hogyne vehetne. Tulajdonjognak semmi köze az életkorhoz.


Vezetni forgalomtól elzárt magánterületen lehet csak.

2015. aug. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet, vársz pár hónapot, lejogsizol, aztán viheted a fehérszemélyt a dizsibe.
2015. aug. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
5: Kiskorú nem szerződhet önállóan, kell a szülő vagy gondviselő aláírása is.
2015. aug. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%
Mondjuk nem hiszem, hogy jogsi nélkül papíros autót fog venni. Én falusi vagyok és dűlőutakon meg magánföldeken nagyon sokat vezettem jogsi nélkül is. Ha van rá lehetőséged, akkor vegyél egy Ladát, mert az nagyobb élmény :D és tanuld meg az alapokat forgalomtól elzárva. Neked is sokkal jobb lesz, ha nem a kuplung fogáspontját kell keresned még a 10. órádon is majd, hanem csinálhatod a vizsgaútvonalakat mondjuk és legalább lesz fogalmad az autó felépítéséről is.
2015. aug. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem lesz ez legális soha, de sokan kezdtük így a "szakmát". Nem buktunk le, de attól ez még illegális volt.

Egyébként ne is üljön senki melletted akinek jogsija van mert őt is megbüntetik. Ugyanis a vezetés átengedése is szabálysértés olyan személy számára aki bármilyen okból nem vezethet. Tehát ha mondjuk lejárt a jogsid érvényessége, de ezt nem kötöd a haver orrára (neki van jogsija és vezetésre alkalmas állapotban van) és melletted ül az autóban akkor ő "cinkos" lesz, őt is meg****ák, mert nem győződött meg róla hogy te vezethetsz... Na ezt add össze!

2015. aug. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hát én ugy tudom ha van valaki melleted akinek van jogsia akkor vezethetsz...de csak ha nem nagyforgalmu ut meg ha nem nemzetközi ut :D és amugy mi arra gondoltunk hogy veszünk egy régi olcso autót és azal csapasuk ..autotvezetni én 16-évesen tudok söt sokkal jobban mindt egyes ember akinek van jogsija..volt lehetöségem megtanulni..a haverom akivel ezt az accountot használjuk amugy 5 en irunk ide kérdést :D ö is tud vezetni..és elég sokat vezet is :D szóval attol nem félunk c sak attol ha megfognak akkor szivunk :(
2015. aug. 25. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!