Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szóval legális és ha nem...

Pety001 kérdése:

Szóval legális és ha nem hogyan lehet összehozni? (többi lent)

Figyelt kérdés

(ezt egy ismörösöm kérdezi) Ha veszek egy pl:Golf2-est és még nem vagyok 18 csak most lettem 17 1 hónapja akkor faluhelyen..nem aszfaltos úton vezethetem..úgy hogy nem ülnek meletem..vagyis nem ül senki olyan akinek jogsia lenne ez legális szabad ilyet..?

És ha nem akkor hogyan valósítsam meg hogy legális legyen



#autó #vezetés #18-17-éves-kor
2015. aug. 25. 10:11
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Jaj igen 5.válaszolo azzal nincs gond hogy hogyan veszunk autot mivel vvan olyan közötunk akinek már 7 éve van jogsia és auto adás-vevésel foglalkozik :3 szóval az autó az megvan és nem lesz forgalombahejezve,...vaszis redszámtábla az lesz de csak olyan mivel olyan nagy kamionra pakolják :D de ez már nem ide tartozik :D
2015. aug. 25. 12:29
 12/17 anonim ***** válasza:

10: Rosszul tudod. Nem vezethetsz, akkor sem, ha olyan ül melletted, akinek van jogsija. Kivéve ha az USA bizonyos államaiban élsz. De gondolom, nem? :)

Rendszám nélkül sem lehet használni.

Szóval marad a magánterület vagy olyan nagyon eldugott út, ahol tudjátok, hogy nem jár senki.

2015. aug. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Hát ez elég szivás..majd megoldjuk :D én sajnos még nem éslek az Usa-ban :D Erdélyben élek :D :3
2015. aug. 25. 12:54
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"Hát én ugy tudom ha van valaki melleted akinek van jogsia akkor vezethetsz...de csak ha nem nagyforgalmu ut meg ha nem nemzetközi ut :D"

Magyarországon nem. Nem tudom, Erdélyben mit mond erről a jogszabály, de szerintem ott sem.

"autotvezetni én 16-évesen tudok söt sokkal jobban mindt egyes ember akinek van jogsija.."

16 évesen én is ezt hittem magamról. Aztán rájöttem, hogy nem így van. Az, hogy néhanapján földutakon pár kilométert kacsázol és nem esel bele az árokba, nem azt jelenti, hogy képes vagy a forgalomban is helyt állni. Ott ugyanis - a dűlőúttal ellentétben - nem mindegy, melyik sávban mész, vannak táblák és nem árt kiszámíthatóan haladni.

2015. aug. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nem félek az ilyenektöl és Traktort már vezetem konvolyba :D
2015. aug. 25. 13:11
 16/17 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy messze laksz tőlem. Nem szeretnék találkozni veled az utakon :D
2015. aug. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 veterán vas ***** válasza:

Ha tényleg Erdélyben élsz, akkor mit okoskodsz a magyarországi szabályok kijátszásáról?


Hogy vinne el a gyergyói barnamedve!

2015. aug. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!