Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes lenne utánanézi, hogy...

Érdemes lenne utánanézi, hogy hengerfejes e az autó?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok egy nagy szakértő, ezért is kérdezek.

Volt már hengerfejes autóm, most vettem egy "újat".

Az új kocsiban az első gyanús jel, az volt,hogy 2 palack víz volt a csomagtartóban.

Aztán az is feltűnt,hogy elég sok, és fehér füst jön a kipufogóból. (benzines az autó, a TDI-m adott ki ennyi füstöt, csak az feketét)

Nekem az előző hengerfejes autómat mindig után kellett tölteni olyan 100-200 kilométerenként.

Még nincs is annyira hideg, de az autó eleinte nehezen indul, pontosabban nem mert mindig beindul elsőre, de azt nehezen, mikor már pont újra indítanám akkor beindul.(mi lesz ha mínuszok lesznek?)

De például még egyszer sem kellett feltölteni, és a műszerek szerint is minden megfelelő, nem jelez ki hibát.

Még mi lehet ezeknek a jelenségeknek az oka?


2015. okt. 4. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez egyértelműen hengerfej probléma.

Az hogy elhasználja a hűtő folyadékot csak a jéghegy csúcsa, sajnos komoly károk is keletkezhetnek.

Ha 6 hónapon belül vagy, akkor bizony érvényesítheted a szavatossági jogodat, ami az eladás napjától számítva ketyeg, magánszemély eladó esetén! Mivel ez egy rejtett hiba, amit az eladás pillanatában nem tudhatsz, szakemberrel bizonyíttatni kell, hogy ez bizony már létező hiba volt az eladás időpontjában, így kártérítést kérhetsz.

2015. okt. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet hengerfejes, bár indítás után a fehér gőz jöhet a kipufogóban kondenzálódott víztől is. Ha nagyon sok és nagyon hirtelen (a motor beindítása után), akkor valszeg hengerfej probléma.

Hideg motornál (hogy le ne forrázd magadat) nézz be a hűtővíz tartályába, ha olajos foltok vannak a víz tetején, akkor az tovább valószínűsíti a hengerfej bajt.

Ugyanígy az olajbetöltő nyílás sapkájának belseje is, ha világosbarna, habos trutyi van rajta.


Egy kérdés: ha vásárlásnál már sejted, hogy baja van a kocsinak, akkor miért veszed meg? Nem volt másik eladó autó az országban?

2015. okt. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Te megvettél egy autót úgy, hogy 2 palack víz volt a csomagtartóban? :D


Én nem rég úgy vettem kocsit, hogy körbe néztem 5x, szerelőt elvittem, az is körbe nézte 2x, mind a 2-en elmentünk vele egy-egy kört, utána nagy nehezen rábolintottam a kocsira, de megvásárlás után is azonnal szétszedettem, átvizsgáltattam a szerelővel, amit kellett azt megcsinálta rajta.


Te gondolom az a típus vagy aki meglátta és megvette.


Az a baj ezzel, hogy itt nem csak az a veszélyes, hogy sokba fog kerülni, hanem sajnos vannak olyan kocsik is amik balesetvesélyesek és sokan úgy megveszik, mert nem láthatóak ezek a hibák. Én nyár elején majdnem ilyenbe szaladtam bele, megegyeztünk az eladóval, elmentünk a bankautomatához a vétel árért és menetközben kifordult a kereke.


Akkor jegeltem egy időre ezt a témát és jóval megfontoltabb lettem.


Te a hengerfejjel el fogsz szenvedni egy darabig és örülj, ha csak ennyi bajod lesz a kocsival.

2015. okt. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bő egy hónapig keresgéltem, ezt pedig egy ismerőstől vettem.

Nem aggódok, korrekt ember, először is meggyőződöm, hogy valóban hengerfejes e, és ha igen szólok neki, biztos,hogy fogunk megoldást találni.

2015. okt. 4. 15:06
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezek alapján szerintem rendben van:


[link]


[link]


(Az olajcsere esedékes, de emiatt szólt is a tulaj)

2015. okt. 4. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!