Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől 'lángol' a szét tuningol...

Mitől 'lángol' a szét tuningolt kocsik kipufogója? (Lejjebb)

Figyelt kérdés
Szóval sok tuner kocsinál látni, hogy váltásnál lángot köpköd a kipufogó. Az mitől van? Gondoltam arra, hogy annyi üzemanyagot kap amennyit már nem tud elrobbantani, de ez hülyeség szerintem.. Valaki, ha elmagyarázná hálás lennék :D

2015. okt. 6. 13:36
 1/7 TheCruve ***** válasza:
72%

későn gyújt és sokat, a maradék pedig a csövekben ég el.

A kipufogószelepeken átslisszan egy kis benzin és ez a kipuff. rendszerben gyullad be. Tulajdonképpen akármilyen motorral meg lehet csinálni.

2015. okt. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hmm értem, köszi :D
2015. okt. 6. 13:55
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
2015. okt. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

"Tulajdonképpen akármilyen motorral meg lehet csinálni."


Főleg amelyiken van turbó!!!!

2015. okt. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az egyik okot említette a kollega de szériakocsik morotnyugorítással forulatszámemeléséhez változó szelep és gyújtásvezérlést használnak mert nincs ideje elégni a keveréknek és romlik a hatásfok. A dugattyú helyzetéhez képest elöregolják mindkettőt. A gyújtásvezérlés elektromos így hamarabb visszaáll mint a nagy energiákkal mozgatott kvázi nagy tömegű szelepvezérlés, így a még előretolt kipufogószelep belenyit a visszaállt gyújtásba. Ekkor durran. A szelepálláshoz képest utógyújtás van ekkor.
2015. okt. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A motornyugorítás zsugorítás akal lenni csak...
2015. okt. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mostmár összeállt, köszönetem ;)
2015. okt. 6. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!