Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Angliából tervezek hazaköltözn...

Angliából tervezek hazaköltözni és az utolsó pár hónapra szeretném kihozni a magyar rendszámos autómat, hogy azzal haza tudjak költözködni. Hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy szigorúan veszik az angol hatóságok a külföldi autók használatát az országban és ha életvitelszerűen itt élek, dolgozok, akkor egy közúti ellenőrzés során nagy valószínűséggel elkobozzák és bezúzzák az autót. Viszont én csak annyit szeretnék, hogy az utolsó hazalátogatásom után autóval jönnék vissza Angliába, hogy aztán 2-3 hónap múlva végleg haza költözhessek. Milyen megoldás lehet rá, hogy ne kelljen regisztrálni az autót, viszont a bezúzatást is szeretném elkerülni.

#autó #Anglia #autóbehozatal #autóval ideiglenesen angliába
2015. okt. 25. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet erre az ottani hatóságok tudják csak a választ.
2015. okt. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűbb lenne kint venni egy autót, hazaköltözni vele és utána itthon eladni alkatrésznek.
2015. okt. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

ja, az, hogy fordított oldalon vannak a dolgai, nem baj: azt a 2000 kilómétert kibirod előzés nélkül...


3 hónapot, 90 napot simán engednek, utánna van csak gond.

2015. okt. 26. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Meg amúgy is, kimész vele, berakod egy bérlet garázsba vagy parkolóhelyre (csak ne az utcán legyen) és mikor költözöl haza beleülsz és mész.


A lényeg, hogy ne közlekedj vele és ne álljon az utcán.

2015. okt. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

90nap után mi a "gond"?

Gondolkozok nyár elején kimennék és motorral, meg a tél kezdetéig azzal járnék.

Viszont ez tavasz közepétől ősz közepéig lehet 5-6hónap is.

Milyen költséggel jár és valaki használt már kint magyar rendszámos járműt?

2015. okt. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 TheCruve ***** válasza:
Ismerősöm is 90-napig használhatta magyar rendszámmal angliába.. Utána regisztrálnia kellett angliába és kapott rá angol rendszámot...
2015. okt. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs 3 hónapos engedmény. Ha életvitel szerűen itt él valaki akkor azonnal regisztrálni kell elvileg. (Forrás: DVLA)

Kérdező: ki jössz vele, nem használod, aztán haza mész vele. Semmi hiba nincs ebben.

2015. okt. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sajnos, hogy itt veszek egyet és otthon eladom alkatrésznek, nem tűnik a legegyszerűbbnek, és lehet hogy sokat buknék rajta, nem értek az autóbontáshoz, azt sem tudom, hova lehet eladni az alkatrészeket, azon kívül, hogy neten meghírdetem. :D Garázsbérlés jónak tűnik, igaz bérleti díjakat nem tudok, majd utána nézek. Akkor ezek szerint törvényes útja nincs, hogy kihozzam? Sajnos a kocsi kintléte alatt még életvitel szerűen tartózkodok itt, a rendőrnek lehet "magyarázhatnám" hogy költözni akarok haza :D

Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek!

2015. okt. 26. 13:30
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem simán rizikózhatsz. Sokan vannak külföldi rendszámmal, én 5 éve kb. Négyszer futottam bele eddig ellenőrzésbe, háromszor tovább intettek, negyedjére megállítottak, személyit ellenőrizzek( jogsi helyett adtam véletlen) és mehettem tovább.

Ha nem használod itt az autót akkor nem lesz gond.

2015. okt. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pedig sokan csinálják, hogy vesznek kint egy idősebb, de még megbízható, olcsó kategóriás autót (pl Astra G), hazajönnek vele, itthon pedig egyszerűen eladják egyben, a legtöbbször bontásra. Egy ilyen autó ára, nagyjából 200-250e Ft körül mozog most, meg kell nézni kint mennyiből lehet kihozni.
2015. okt. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!