Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csinálnátok egy ilyen...

Mit csinálnátok egy ilyen autóval?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, jelenleg OKJ-s tanfolyamra járok, még 1,5 év mire befejezem.

Örököltem egy autót (Renult Twingo 2008)

Alig 50 ezer km-t futott, jelenleg költségmentes.

Viszont én nem tudom fenntartani, nincs fizetésem, az iskola mellett nem fér bele a munka.

Sajnálnám eladni ezt az autót, egyrészt érzelmi okok miatt, másrészt meg mert tudom,hogy ez egy megbízható, jó kocsi.(most még)

Nyaranta tudok dolgozni, akkor mehetne, de máskor nem.

Kényelmi okokból is jó,hogy van, de arra gondoltam,hogy talán kivonatom a forgalomból nyárig, vagy eladom, és nyárra veszek másikat (olcsóbbat)...nem tudom, mit javasolnátok?



2015. okt. 30. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Kivonás 2300Ft/félév. Simán jó megoldás
2015. okt. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha megtartod azért néha járasd meg otthon, mert ha túl sokat áll az sem tesz jót.
2015. okt. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Csak 1,5 évig parkolópálya (nyári használatokkal) nem fogja megviselni?

Ráadásul az udvaron kéne a szabad ég alatt állnia.

2015. okt. 30. 10:13
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Ha jól emlékszem,ha ideiglenesen kivonatod a forgalomból akkor nem lehet eladni!Csak ha visszahelyezed!Az is pár ezres tétel....
2015. okt. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Vonasd ki a forgalomból , ekkor nem kell rá se kötlezőt , se súlyadót fizetni. Pár ezer ft-os tétel , minthaogy a viszahelyezés is. Viszont mielőtt arra kényszeríted,hogy ott áljon az udvaron , vidd el egy alvázmosásra (esetleg alvázvédelemre) , adj neki egy polírozást , és aztán modnjuk hetente indítsd be azért , és szellőztesd ki, ja meg a gumialkatrészeket kend be gumiápolóval. Nem csak a futás viseli meg azt autókat a jó magyar utakon, hanem az is ha sokat állnak úgy h hozzájuk sincs nyúlva.
2015. okt. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
bérbe is adhatod, vannak komoly cégek erre.
2015. okt. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ugyanazt javaslom amit az 5. válaszoló írt ideiglenes kivonatás hetente szánj azért rá egy 15-20pet kicsit járasd takarítsd ki és igen egy alvázvédelmet kapjon az autó az kb 15-20k ft ha jól tudom
2015. okt. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el, hogy havonta nem tudsz mondjuk 10 ezret félretenni a tankolásra. Persze így nem fogsz minden nap 100 kilómétereket járni vele, hanem mondjuk hétvégén ide-oda.
2015. okt. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nyárig kivonatod a forgalomból az úgy teljesen jó. Ha arra sincs lehetőség hogy legalább tető alá tudj vele állni akkor tanácsos letakarni ponyvával vagy valami masszív fóliával hogy az időjárás se károsítsa. Amiket előttem írtak azokat is tartanám, alvázvédelmet is javaslok rá, és hetente indítsd be a motort olyan 15-20 percre és ha teheted állj ki vele az udvarról aztán rögtön vissza picit menjen is azért, arra mindenképp figyelj oda hogy téliesítve egyen az autó legyen benne megfelelő fagyálló plusz téli ablakmosó ez azért nem át mert ha befagy akkor szintén bajt okozhat, és persze alaposan szellőztesd ki és ha indítod picit fűtsd fel az autót ne párásodjon be annyira mert a beltérnek nem tesz ez sem tesz jót. Otthon nálatok senki nem tudná használni az autót? Vagy időnként kis pénzt rászánni hogy elmenjetek vele erre-arra? Nagyon megbízható ismerősnél sem tudjátok garázsba, vagy fedél alá tenni?


Én az eladást nem javasolnám ha tudod hogy később szükséged lehet autóra, de ha van rá mód akkor időnként használd legalább heti 1 hétvégén úgy 10-20 km nem eszik meg sok benzint és így is ha tele van a tank akkor 2-3 hónapig ezzel sem lesz problémád. De azért annyi üzemanyag legyen benne hogy hetente be bírjátok indítani, és persze ha nagyon hideg van tehát nappal is mínuszok vannak akkor javaslom hogy vegyétek ki az akkumulátort és vigyétek be a lakásba, mert a hideg szintén nem tesz jót annak.

2015. okt. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amit az utolsó irt az nagy marhaság . Ne hogy letakard fóliával. Úgy össze rohad hogy elsirod magad tavasszal. Semmi baja nem lesz , sőt még jót is tesz neki ha fújja a szél. Ha lehetőleg száraz helyen állsz teljesen tökéletes. A fényezésnek úgy szintén semmi baja nem lesz. Ha jár vele az ember akkor se.
2015. nov. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!