Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Önindító baja lenne?

Önindító baja lenne?

Figyelt kérdés

Szóval adott egy 2000-es évjárató, 1,8-as diesel-es Ford Mondeo.

Többször történt, hogy reggel de akár napközben is, hogy indítottam, tekert de nem kapta fel. Fulladt lefele, a kijelzők halványodtak, sőt az óra is volt mikor lenullázódótt s a rádió is kódot kért.

Aksi hibára gyanakodtunk. Vettünk is egyet tegnap kicseréltük, de ma sajnos ugyanezt produkálta a kocsi.

Mi lehet a gond szerintetek?

Szerelő csak a hét második felében tudja elvállalni.

Ma megkocogtattam az önindítót és utána bár nehezen (pumpáltam a gáz pedált) de beindult.

A kocsinkban van AC pumpa is azt is mindig indulás előtt megpumpálom.

Köszi mindenkinek aki érdemben hozzá tud szólni :)



2015. nov. 16. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Új az akku teker az önindító,akkor lehet nem jó a kábelezés.Testkábel, pozitív kábel stb ami az önindítóhoz megy.Laza ,oxidos,szakadt
2015. nov. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha az önindító kehes, pl megégett az állórész vagy ilyesmi akkor állandóan olyat produkál, mintha le lenne merülve az akksi, alig bírja forgatni.
2015. nov. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Trafó1 ***** válasza:
Vagy gyenge a töltésed és nem tölti fel az aksidat rendesen.
2015. nov. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy az önindító haldoklik, egyszer nekem is volt hasonló gondom, úgy tekert az önindító mintha merülne az akksi, de az akksi jó volt. Felújították az önindítót és hibátlanul működött.
2015. nov. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 veterán vas ***** válasza:

A szokásos butácska történet, a maga kis (direkt)elszólásaival...

- AC-pumpa a benzin motorokon található, a gázolajat tápszivattyú szállítja

-diesel autó indításakor minek rugdosod a gázt?

-2000es kiadású Fordban kézi szivattyú?

-stb...... ;)

2015. nov. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De amúgy lehet, hogy ez magasnyomású pumpa.


De kérdező, ez nem Lada hogy pumpálod a gázpedált meg ilyenek. Ezen semmi sem ér, mert már mindent az ECU vezérel.

2015. nov. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!