Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » V12! 20 éves BMW, vagy 20...

V12! 20 éves BMW, vagy 20 éves Mercedes? Alkatrész árak, szervizelési költségek? Kérlek csak akkor írj, ha értesz is hozzá!

Figyelt kérdés

Vennék második autónak hobbi célra, de mindennapos használatra vagy egy E32-es 750iL-t, vagy egy w140-es 600-as mercedest. Tegyük fel, hogy találtam mindkettőből gyönyörű állapotút, átnézettem, körbemértem, alámásztam stb. Már csak dönteni kéne.Kicsit a mercedes felé húz a szívem. Főleg azért, mert volt már w140-esem 6-8 évvel ezelőtt, BMW-ből csak E38-om volt, E32 nem, de tetszik a forma nagyon. A w140 az E32-höz képest jóval modernebb, inkább az E38-cal hasonlítható össze, viszont azt nem szeretnék.


Azt viszont nem tudom, hogy 20 éves korukra melyiknek jobb az alkatrészellátása, milyenek az árak és a szervízköltségek...

Szerinted E32 750, vagy w140 600-as?


Tényleg csak ha értesz hozzá... köszönöm!


2010. márc. 22. 10:49
1 2
 1/11 anonim válasza:
48%
40 éves TRABANT A KIRÁLY!!!
2010. márc. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát én nagy BMW párti vagyok, de nem vennék E-32-est:(

Tudok egyet Székesfehérváron ami Li biturbó, az tetszik, de ha hobby akkor más tészta...Ott nem az ész érvek számítanak!

W-140 megint nem kellene, de a haveré nagyon szép, le van ültetve, mindig csillog, szép, nem szétbarmolt talicska...

Abban meg az tetszik, hogy ping-pong meccset lehet játszani a motorháztetőn:)Leld örömöd bármelyiket válaszd!

A BMW szerviz költsége is simán lehet alacsony, ha nem a lenyúlós márkaképviseletek"szolgálatait"veszed igénybe!Én tudok tanácsot adni alkatrész ügyben is, ami baráti és szerviz ügyben is aki nem szopat le pénzel!Az V-12 motorjánál sűrűbb az előírt olajcsere a megszokottnál, viszont cserébe sokat elmegy, nem kevés benzinnel:)

2010. márc. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Miért nem kéne az E32? Csak simán nem tetszik? Nekem volt E38 750-es... imádtam, de nincs szép a piacon már hónapok óta, így arról lemondtam, és különben is youngtimer-t akarok, tehát 20 év körülit.

Alkatrészben a mercihez nekem eddig mindent a bárdi vagy a vianno hozott (ha ismered őket). Igazából a hangsúly azon van, hogy valamiért a 600-asról több rosszat hallok, mint a régi 300 lovas bmw v12-esről. Melegedés miatt a kábelköteg szokott elégni állítólag, meg úgy általában a motortérben minden. Mindkét v12-es kvázi két sor6-osból van összerakva, tehát mindenből kettő kell.

Nagyon nehéz, mert állapotra mindkét kinézett autó hibátlan! Tényleg... sérülésmentesek 20 éves koruk ellenére. Itt a bmw, nézd meg gyönyörű! A merci nincs fent a neten, de arányaiban az is ilyen...

[link]

2010. márc. 22. 22:32
 4/11 anonim válasza:
Ahogy Te is írtad, a W140 inkább az E38-hoz áll közelebb, az E32 eggyel korábbi generáció. Én biztosan a BMW-t választanám, de mondjuk pont ez az amerikai kivitel nem kéne. Csak az eredetiségét öli ki az autóból, a '80-as évek Nyugat-Németországának utánozhatatlan hangulatát, azt a Derrick-es fenségességet, amit ez a fantasztikus luxuslimuzin áraszt. Szegény így inkább az amerikai felső tízezer feltűnési viszketegségéről árulkodik, egy olyan autó, amit megvesznek mert van rá pénzük, és azt sem tudják, hogy mi az. Egy hobbiautónál pedig szerintem a hangulat a legfontosabb. Persze, ha Neked így tetszik, akkor hajrá. Mindenesetre mindkét autóhoz mindent meglehet kapni, de ez a Mercedes már valamivel kényesebb, ettől függetlenül az is hatalmas élmény. Éljenek a youngtimerek és a veteránok!
2010. márc. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sok korrekt BMW botóst ismerek, szal azt jobban mernék ajánlani. Külföldön e38ból is szépeket találhatsz és ha ügyes vagy, anyagilag is jobban kijösz.Itthon nagyon nehéz szép bmw-t találni. Én fél évig vadásztam e30 320 coupéra, de inkább kintről hoztam be egy gyönyörű gyári állapotút 140e km-rel :)
2010. márc. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
11.08 hát igen, csak 3000 köbcenti felett egy ilyen idős autóra 2 millió a regadó...
2010. márc. 26. 12:14
 7/11 anonim ***** válasza:
11:08 vagyok. Ez van sajnos. Itthon meg nídforszpídes kátyujárókat találsz 99%ban. Amúgy ha E rendszámot tetetsz rá 1 évig használhatod regadó mentesen, addig meg lehet eltörlik a regadót vagy találsz vmi kiskaput.
2010. márc. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Vannak azért szép autók, persze az áruk is magas, de bőven megéri, hiszen egy szarra meg bármennyit lehet költeni, sosem lesz jó. Igazából én már találtam két gyönyörű állapotban lévő szekeret, csak nem tudom melyiket vegyem.

A regadó már jó hat éve tartja magát, inkább nem apellálok az eltörlésre. Szlovák céget meg ezért nem fogok csináltatni. Veszek egy nagyon szépet kicsit drágán (hozzátenném, hogy a szép autók Németországban is drágák)fél évet használom, fél évig meg kivonatom a forgalomból. Akkor nem kell rá luxus adót sem fizetnem egész évre.

2010. márc. 26. 14:13
 9/11 anonim ***** válasza:

BMW-t nagyon ajánlom.

Az enyém 21 éves E30 316


Én tuti a BMW-t venném, hiszen BMW rajongó vagyok, a W140 meg szerintem egyszerűen csúnya (ezért a Mercisek megölnek :D)


Alkatrész minden van hozzá és relatíve nem drága.

Én sokkal többre számítottam de szerencsére mindent meg lehet venni olcsón.

2010. ápr. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na eltelt kis idő!Sikerült választani?
2010. ápr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!