Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy külföldről behozott...

Egy külföldről behozott volkswagen golf 4et szeretnék vásárolni, de hol lehet megnézni, hogy valós e a benne lévő km állás. Milyen módon tudhatnám ezt meg? Akár interneten is megoldható?

Figyelt kérdés
2016. jan. 8. 05:09
1 2
 1/11 szántóvető ***** válasza:
a legtöbbet egy márkaszerviz tud az autóról,oda menj be a kocsi motor-és alvázszámával.
2016. jan. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ahhoz már elég idősek ezek a Golf 4-ek, hogy a német gazdája se márkaszervizbe hordja. Talán a német vizsgaadatbázisban kellene utánanézni.


Ezért nem biztos, hogy jó ötlet külföldről használtan hozott autót megvenni. Aki hozza, az visszatekeri az órát te meg nézel mint a moziban, hogy most mi van.

Vegyél német autót, nem akarlak lebeszélni, de csak úgy, hogy te kimész és ott megveszed. Ott se kereskedőtől, mert áthajíthat.


Nem tudom, miért szeretik ennnyire az emberek a Németországból használtan hozott autókat. Nekem egyszer ellpoták az eladó autómról a rendszámokat. Már árultam egy ideje. Igényeltem új rendszámokat és azt mondtam eladáskor amikor rákérdeztek, hogy németből hozott. Azonnal megvették. Az a nagyon hülye aki ellopta a rendszámaimat nem is tudta, hogy jót tett :)

2016. jan. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani, hogy ezeknek szinte mindegy, hogy 200.000 vagy 400.000-ről visszatekert 200.000 van benne. Hozzáértővel menj el megnézni és megbízható, leinformálható kereskedőtől vegyél. 100.000 km alatt is ki lehet végezni egy autót, 15+ éves kocsinál nem a futás a fő szempont.
2016. jan. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Illetve nem km-et veszünk hanem állapotot!!Ezt kéne már megérteni!!
2016. jan. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezt sose értettem, hogy miért a kilómétert nézik az emberek. Egy 15 éves autó ha csak azzal számolsz hogy évi 25-30e km (vagy ennél több főleg németben) akkor az legalább 300e km-re jön ki jelen állások szerint. Tehát aki elhiszi, hogy egy ilyen idős autót meg lehet venni 100e km körül az téved.


El kell menni meg kell nézni, ha szép, jó állapotú, akkor meg lehet venni, ha rozsdás, lepukkadt akkor nem.

2016. jan. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azért néztem külföldről behozottat mert az eladó autók közül kb a 85% külföldről behozott és 4 amit kinéztem mind az volt már magyar papírokkal. Persze értem én hogy állapotot veszünk mert én se foglalkozok azzal pl hogy 2001 vagy 1998 a gyártási éve csak mégis ha 200000km van írva akkor sunyiba ne 500000 legyen már. De azért köszönöm a válaszokat majd hétvégén kiderül mivel hoz össze a sors.
2016. jan. 8. 11:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Mar ne is haragudj,de ha egy autóról normális képek vannak feltöltve a hirdetesben,az alapjan azert nagyjábol meg lehet allapitani hogy valos lehet-e a km állás!Mert egy szétfoszlott belsejű tyúkólról nekem nehez fogják beadni hogy tenyleg csak 150ezer van benne....
2016. jan. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele ha 500 ezer is van benne, nem kell rágondolni. Ha téged az nyugtat hogy 200 ezer van benne, akkor hidd el. Úgy sem ennek függvényében kell cserélni az alkatrészeket.
2016. jan. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, miért szeretik ennnyire az emberek a Németországból használtan hozott autókat"

Mert mind tudjuk, nímettbe' nyócvanmilijó nyugdíjas mérnök, orvos és tanár él, akik csak évi 5-10.000 km-t tesznek meg az autójukkal, de azt is csak nyáron, napsütéses, száraz időben a templom és a kisbolt között. Természetesen autópályán, hogy ne legyen sok a hidegindítás. Az olajat meg 2.000 km-enként cserélik a légszűrővel, pollenszűrővel és teljes vezérléssel együtt.

Sokan vágynak a lehetetlenre használtautó-vásárlásnál. Vadonatúj autót akarnak, de úgy, hogy az új árának a negyedénél ne kerüljön többe. Ne legyen belefingva az ülésbe, még a gumik se legyenek kopottak, minden tökéletes legyen 10-15 év után is. Mindezt úgy, hogy azért a sajátjuk sem hibátlan ennyi idősen. Az itthoni használtautóknál ki tudnak indulni abból, hogy ők maguk mennyire letojják az autó állapotát, ezért gondolják, hogy más is lefingott romot árul, a Németországból hozott autóknál viszont működik a "messziről jött ember azt mond, amit akar" című sztori, azoknál mindent benyalnak. Ha az itthon leharcolt 4-es Golfot kitakarítod és felpolírozod, akkor azt leszólják, mer' a nepper csak kiglancolta a romot, osztán rájuk akarja sózni, meg még a kilómétert is megtekerte. Ha ugyanez német papírokkal érkezik, azt csont nélkül elhiszik, mert azzal kapcsolatban nincs tapasztalatuk.

2016. jan. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Persze értem én hogy állapotot veszünk mert én se foglalkozok azzal pl hogy 2001 vagy 1998 a gyártási éve csak mégis ha 200000km van írva akkor sunyiba ne 500000 legyen már. "


Írt erről a "Becsületesnepper" is, a keveset futott autónak felára van, a többihez képest. Te is drágábban adnád el a patika autódat, mint a hulladékot(legalábbis szeretnéd). Vannak országok, ahol ezt meg tudják fizetni, vannak ahol nem - és nem is akarják.

Bőségesen az átlag ár felett be tudsz hozatni kintről is leellenőrzött, alacsony futású autót, akár Golf4-et is.

Már csak az a kérdés, hogy hajlandó vagy e megfizetni érte az 1500-2000 eurós Golf4-ek árának a többszörösét?


[link]


[link]


[link]


Szerintem, ha a haverok megtudnák, hogy 1,5milla + papírozás után került a nevemre egy G4 tuti hülyének néznének... :D

2016. jan. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!