Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autót lecserélni mindig...

Egy autót lecserélni mindig kockázatos?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy körülbelül 500 ezer forintot érő 1.0 Swiftem van.

Munkába járok vele, napi 150 km (oda-vissza)

Nagymamám használta, 200 ezret fizettem neki, azt mondta,hogy csak azért kér pénzt mert már nem vezethet, és a temetésére kell a pénz, így adjak neki 200-at az összegyűjtött pénzemből, és vigyem.

(neki fél éve egy kereskedő adott volna 480-at, de nem adta el neki)

Ezt a 150 km-t a Swifttel úgy írnám le,hogy borzalom.

Ilyen távon kényelmetlen, fáj benne a derekam, semmi erő nincs benne, hiába megy 130-at, kínlódik a pályán, és bár nagyon szeretem imádom, a városban megbízható is,sosem hagy ott, de egyre inkább úgy érzem,hogy fél-egy év után búcsúznom kell tőle.


Nagymamám miatt van egy kis érzelmi kötődés, de ő sem használta túl sokat. (70 ezer km van benne)

A másik az üzleti része.

Nincs pénzem átírásra, sem egy komolyabb hibára, ha új autót vennék.

(lakásfelújítás folyamatban, minden pénzt visz)

Ezért eleve egy 400 ezres autót kell majd vennem ha ezért megadják az 500-at (szerintem megadják),hogy legyen az átírásra, meg amit muszáj rákölteni pár tízezerért arra is fussa.

Maximum 2.0 benzinest vennék, vagy annál kisebbet (az ilyen korú dízeleket kizárnám, van ilyennel rossz tapasztalatom)

Egy 90-100 LE nagyon kéne, nincs semmi konkrétum,nem is néztem még ilyen árban autót, mert egyenlőre a Swift sorsán töröm a fejem.Nehéz a döntés, ezért kérnék tanácsokat.


Tudom,hogy sokan megjárnak nagyobb utakat is az 1.0 Swifttel, de én nehezen viselem.Nagyon sajnálom,hogy 1.0, ha legalább 1.6 lenne ez lenne a tökéletes autó.(de még 1.3-al is elviselhetőbb volna)



2016. jan. 14. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a derekaddal van gond rakd bele a 3 ajtós kagylóülését,ki sem akarsz majd szállni

Vagy vegyél egy munkás astrát 1.4-es motorral,csak azokon havonta beszarik valami,lehúzhatod a rolót ha üres a malacpersely

Ha rám hallgatsz vonatozol vagy tűröd a Swift által okozott szörnyű kellemetlenségeket mert 4 kilóból semmit nem kapsz amit autónak lehetne nevezni

2016. jan. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Álmodozz csak...


Egy árú pont anyit ér, amennyit adnak lrte. Még nem kínáltad senkinek ötszázért, pláne nem is ígértek annyit.

Ha valaki nagyon meg van szorulva, az akar venni valami óccó autót..tehát ott az ezres szwift..de nem ötszázért..

más is úgy gondolkodik, hogy drágán eladni, olcsón venni..


Nos nem fog menni. A lényeg, hagyd az álmokat, járj ezzel tovább.

Az utolsó sorban írod, hogy még az 1.3-as is elviselhetőbb, de az 1,6 a tökéletes.Igen, aki ezresben ül, az pont így látja. Főleg pénz(illetve rávaló)nélkül..

Csak halkan jegyzem meg, hogy húsz éve járok (új)szuzukival...mindegyik típus amit vettem automata volt, illetve most is az..van összehasonlítási alapom..az 1.3 még mindig nagyon kevés, akár WagonR+, akár Ignis volt..Most ismét szwiftem van, egy 1.5-ös. vvt automa GS..ennek a száz lóereje is néha kevés, talán a 2.0 -nál kezdődik a tűrhető...aki sokat autózik, annak kell a lóerő.


Iszonyú nagy a kínálat, eladni nagyon nehéz...

az ezresből inkább egy kétliteresbe ülj át.

(a szolgálati kocsim 2.2-es, na az megy)

2016. jan. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért, ha kérdezel, azt mondanám, hogy suzuki swiftet vásárolj... Erősebb, de ugyanennyire megbízható autó ilyen áron nincs. Ha lenne rá egy milliód, akkor már lehetne nézelődni, így inkább azon gondolkozzál, mivel lehetne kényelmesebbé varázsolni a kocsit.
2016. jan. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tényleg inkább cseréld ki az ülést. Egyébként döntsd el hogy mire kell az autó, csak eljutni A-ból B-be vagy "autózni" is szeretnél, mert előbbire kár volna másik autót venni. Napi 150 km-t ledarálni muszájból hónapokig, évekig, azért egyik autóval sem túl szórakoztató dolog, nem, még egy BMW M5-össel sem, de azzal legalább jó sokba kerül, a Suzukival meg relatíve nem.
2016. jan. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt irod, hogy csomó kiadásod van, a suzukinál olcsóbb autót nem fogsz találni ! Megbizható, nem kell költeni rá, és nagy előnye tudod az elő életét, tudod hány km van benne, én biztos nem cserélném le . Inkább ülést cserélnék minthogy eladjam .

De, hoyg adjak egy kis plusz választ is. Én egy Opel f asta kombit hajtok néha napján . 1,7 diesel. Megbizható, minden féle szemetet bele tankolunk, és csak megy. Semmi hibája nincs 5 éve csak fék csere, kézi fék bovden csere, gumik, olaj, szűrők. Ausztriából behozott autó, 300 eurot fizettünk érte, mondjuk a csomagtartó ajtó rozsdás rendesen, de teszi a dolgát. Aránylag sok extra van a kocsiba, napfénytető, elektromos ablak.. Km óra állást fogalmunk nincs, de 1 évig erdőre járáshoz volt használva az autó, és a felfügesztés kibirta azt is . Mielőtt megörülnél iylen olcsón kapsz autót, ha magyarországon kezdel nézni, akkor közlöm 300 ezer forintért elég roncsok vannak, a normálisak ötszáz ezer forintért mennek. Egyébként ha az ország nyugati felén laksz, akkor megpróbálhatsz egyet ausztriából vagy németországból felhajtani egyet, ott 1200 euro ( 360 ezer forintért) patyolat opel f astrák vannak.

2016. jan. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha fél éve egy kereskedő adott volna közel 500-at, azt hiszem, az sokat mond.

Az meg,hogy nincs pénzem, nem azt jelenti,hogy nincs pénzem tankolni, meg olajat cserélni.Annyit tesz,hogy nem lenne pénzem kicserélni 100 ezerért egy kuplungot.

Nem is csak arról van szó,hogy kényelmetlen, hanem gyenge, nem érzem biztonságban magam, gyakorlatilag papírként hajlik az autó, ha csattan.Benne én is.

De persze mint írtam, leginkább a lomhasága zavar.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat, még gondolkozom egy darabig.

2016. jan. 15. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!