Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a hiba?

Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

A történet úgy kezdődött hogy egyik reggel nem akart indulni az autó tömören a gyújtás ráadásakor és a kulcs továbbfordításakor nem történt semmi. Aztán pár nappal később megjavult és lehetett indítani, utána gondoltam hogy az önindító úgy is rossz állapotban van szétszedem és a kefék és más alkatrészek is nagyon rossz állapotban voltak, ezért elmentem és vettem egy felújított önindítót és beszereltem. A hiba rögtön megoldódott és kb 6 indítás jó is volt. Aztán ugyan az a jelenség játszódott le a kulcs elfordításakor nem történt semmi.

Opel F Astra 1998 1.4 X14NZ



2016. jan. 26. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Bendix behúz, mikor elfordítod? Mert ez így kevés információ. Lehet akku probléma(Nincs elég kraft, hogy az önindító bendix reléje behúzzon), Gyújtás kapcsoló probléma, de akár az is előfordulhat, hogy a kefék dobták be megint a kulcsot. Kérj meg valakit, hogy fordítsa el neked a kulcsot, és figyeld, hogy hallasz -e kattanást az önindító körül. Ha nem, akkor egy csavarhúzóval zárd rövidre a bendix tekercs bemenetet, az indító motor tápfesz kábelével(Vastag, közvetlen az akksiról jön)(Közben legyen rajt a gyújtás) Ha most beindul, akkor a gyújtáskapcsoló körül érdemes keresgélni a hibát.
2016. jan. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bizonyára a gyújtáskapcsolód se 100-as már...
2016. jan. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A bendix nem húz be.
2016. jan. 26. 18:35
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Próbáld meg akkor alkalmazni az imént leírtakat.
2016. jan. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm a segítséget :)
2016. jan. 26. 18:39
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Igazán nincs mit, ha esetleg elakadnál, írj pü-t és segítek.
2016. jan. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 hosaxx ***** válasza:
Nem jól kezdted a hibakeresést akinek fáj a mellkasa nem kell azonnal szívátültetést végezni.Külön külön ki kell próbálni az alkatrészeket most jelen esetben az indításban szereplőket. Szerintem meg kellene nézned az indításkapcsolót esetleg az indításgátlót ,nincs e vezetéklazulás és emiatt kontakt hiba esetleg valahol szakadt a vezeték az indító motor biztosítékot és a kapcsolóreléjét.Nagy valószínűséggel ha ezeket elvégzed vagy végezteted működni fog de lehet a kapcsoló cserével azonnal megoldódik a problémád.
2016. jan. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Köszönöm, hogy le lettem pontozva. Konkrétan az első válasszal annyi volt a célom, hogy egy teljesen laikus ember is be tudja határolni, hogy mi a hiba oka. Sosem lehetsz bent 100% biztos, hogy a bendix tekercsnél nincs hiba stb. Ha így elindul az autó, akkor valamerre az elektromos rész fele kell keresgélned. Kedves 4. válaszoló szépen megfogalmazta, viszont az indításgátlós dolgot nem tartom biztosnak, mivel Opel-nál a gyújtótrafótól veszi el a tápfeszt nem az önindítórelétől.
2016. jan. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A hibát sikerült megtalálnom. Az önindító motorjának és a behúzótekercs között lévő vezetékkel volt gond és ezért nem működött.
2016. jan. 27. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!