Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A rally autóknál váltáskor mi...

A rally autóknál váltáskor mi durran olyan nagyot?

Figyelt kérdés
és tüzet lök a kipufogó
2016. jan. 28. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt általában az ALS vagy teljes nevén Anti-Lag System okozza. Gázelvételkor megnyitja a fojtószelepet, a gyújtást jócskán FHP utánra időzíti, így a hengerbe jutó üzemanyag nagy része dolgavégezetlenül távozik és a leömlőben pukkan, megpörgetve ezzel a turbófeltöltő turbinaoldalát. A versenyzőnek jó ez, mert a magasabb fordulatszámon pörgő turbónak kisebb a késedelmi ideje, hamarabb húz a motor, ha újra a gázra lép, a néző pedig örül, hogy rajt előtt vagy váltáskor milyen marha nagy lángnyelvek csapnak ki a kipufogón.
2016. jan. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értem, én azthittem valami szelepváltoztatás van, akkor ez egy összetett rendszer,
2016. jan. 28. 15:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Komoly hangja van még a szekvenciális váltóval szerelt autónak, a simához képest. "Csattog" mikor váltanak vele: https://www.youtube.com/watch?v=l_mx_ZmNmPo
2016. jan. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ladákat nem szeretem,
2016. jan. 29. 13:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Az autó típusa teljesen mindegy, a linkelt videón szereplő Lada alatt egy Swift váltó van.
2016. jan. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!