Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra f mi lehet a hiba?

Opel astra f mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Van egy 92-es C16NZ motorkódú autóm. Az utóbbi időben ha alacsony fordulatról kell kigyorsítani, akkor erőteljes rángatásba kezd, ami a fordulat emelkedésével csökken, de nem szűnik meg! Ami tavaly ki lett benne cserélve: Komplett gyújtás, üzemanyag szűrő benzin szivattyú lambdaszonda. Én pedig átnéztem a vákum csöveket, kitakarítottam az alapjárati motort és az EGR szelepet, és kicseréltem a szelepfedél tömitést mert már szivárgott egy picit! De a hiba továbbra is fent áll. Valaki küzdött hasonló problémával? Esetleg sikerült is megoldani? A válaszokat előre is köszönöm!
2016. febr. 9. 15:46
 1/2 anonim válasza:

Szia!

A nővéremnek is egy 92-es F kombija volt. Ugyan ezt csinálta és utáltam benne!

Képzeld, most becserélték egy 2000-es astra-ra. és minden tökéletes rajta :)


Szar a kocsi sajnos, add el :/

2016. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül értek egyet az első válaszolóval.

Ez a motorfajta az egyik legjobb az f astrákban, persze ha megkapják a megfelelő törődést.

Első körben ac pumpára tippeltem, de az cserélve lett amint irtad.Márpedig ez a gázadásra rángatás tipikus üzemanyag rendszer hiba.Első körben jó lenne benzinnyomást méretni! Ha ez most nem megoldható, akkor javaslom:Vegyél egy flakon injektor tisztitó adalékot (Spuri; Winis).Öntsd hozzá 10-15 liter benzinhez (50hez irják de igy hatásosabb!).Ezután egy jó kis tempós 50-100km autókázás jó kis kigyorsitásokkal kellőképpen ki pucolja az üzemanyag rendszert.Nálam ez be szokott vállni! Ja ,és ugyanez a kocsim van csak x16sz motorkóddal, igy nem a levegőbe beszélte. ;)

2016. febr. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!