Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó vásárlás mindig...

Használt autó vásárlás mindig átvernek a futott km -rel?

Figyelt kérdés
Hallottam sok remtörténetet már használt vásárlásról. Egyik kollégánk most vett egy 6 éves kocsit 80000 km-rel, büszkén mutatta milyen jó, keveset futott kocsija van. Megnéztem, kuplungpedál lekopva, kormány kopott.. Magánszemélytől vette, mégis átbaszták. Sztem minimum 200000 lehet már benne,és vissza van tekerve. Állapotot veszel ez okés, de nem mindegy, hogy 100000 vagy 250000 van a kocsiban nem? Valós km már felejtős a használt autóknál?
2016. febr. 23. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
2016. febr. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a km trükközés már szinte mindennapos!Mondjuk ezt a vevők csak maguknak köszönhetik mert sajnos Magyarországon van egy ilyen népbetegség,hogy semmi nem számít csak hogy mit mutat a km óra!Erre a nepperek meg a magánszemélyek is már rég rájöttek,hogy egy ugyanazon típus 2 peldanya közül ha az egyik valóban megkímélt,vezetett szervízkönyves,csak autópályán használt,láthatóan makulátlan nem kopott szakadt viszont mondjuk 360ezer van benne,a másik viszont láthatóan lelakott,se szervízkönyv se semmilyen lekövethető előélettel nem rendelkező ütött kopott,szemmel láthatóan kenyere javát már megevett agyonhasznált lom,de a km óra csak 110ezer km-et mutat,a többség akkor is ezt fogja megvenni,mert nízzed mán Géza ebbe csak ennyi van!Nyilván rendkívül hihető egy ilyen futásteljestmény,főleg a 6-8-10-12 éves prémium dízeleknél ahol biztosan arra vette a tulaj,hogy évi 10ezret menjen vele!

Az már más kérdés,hogy sajnos már a szervízkönyvet is hamisítják,szóval már arra sem lehet adni!

De aki kicsit is képben van az autókkal az hamar leveszi az árulkodó jelekből,hogy miben nagyjaból mennyi km van!

2016. febr. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem felejtős, de valószínű nem kereskedésben állnak azok, plusz megnézel 10 autót és 7-8 tekert lesz, főleg a 8-10 éves autók. Mi egy renault scenicet akartunk venni használtan 2011-ben 48 ezret muatott az óra, 170 ezer volt 1 évvel korábban benne ! Akkor döntöttük el, hogy inkább spórolun kegy új autóra, mert az az autó tényleg jól nézet ki, meg már fél éve vadásztunk akkor egy autóra ami tényleg olyan mint amire gondolunk.

De pozitv példa is van, apumnak van oylan kolegája aki vett kereskedélből valós km óra állású autút, sőt vannak kereskedések akik ezzel hirdetik magukat, de ott is óvatosnak kell lenni.

2016. febr. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szinte mindig átverik a vevőt. Azért, mert hagyja magát. Kedves drága ismerősöd is veri a nyálát a 80.000-et futott autóra, ez az első, amit kiemel róla. "Mer' ez nincsen széjjelhajtva, nem mentek vele sokat". 80.000-es autót akart, megkapta. A magánszemély sem hülye, látja ám, hogy Magyarországon 120.000 km fölötti futásteljesítménnyel nem lehet eladni az autót.
2016. febr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bár én nem veszek soha használtat (sem autót, sem motort), de mindig azt mondom, hogy az állapotot kell nézni nem a km állást.

Lehet benne 70000 km ha soha nem volt szervizelve még olajcsere sem. Illetve lehet benne 400 ezer km, ha 10ezer km-enként volt olajcsere és az összes szervizelés megvolt.

2016. febr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem mindig, de elég jó esély van rá. Ha egy autót az átlagnál jóval többet használnak, azt nem fogják tudni eladni a valós kilométer állással, csak mélyen ára alatt, még akkor is ha jó a kocsi állapota. Lebukni nem nagyon lehet vele, mert ha éppen nem érik tetten a tekergetőt, akkor ki lehet dumálni.
2016. febr. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az esetek nagy részében igen. Én másfél éve vettem meg életem első autóját amire éveket spóroltam meg dolgoztam is érte jócskán meg persze a jó családi háttér. 600.000 Ft-ét vettem 13 éves G astrámat 220.000 Km volt benne de ránézésre megkímélt, belül az utastérbe öröm volt beülni mert tiszta volt, nulla kopások stb... Persze autó külsején volt egy nagy karc ami semmi szinte, meg néhány helyen picit rozsdás volt, a sok km picit elbizonytalanított de néztem más ugyanilyen autókat kevesebb km-rel jóval lomhábbak voltak. Igaz mégis a sok km-est vettem meg annak volt vezetett szervíz könyve így a km számok alapján is hitelesnek tűnt, rengeteg minden le volt benne cserélve az elmúlt 1 évben ami különösen tetszett. Akkumulátora garanciális volt még ami kb fél éve lett cserélve. 3 hónapos téli gumigarnitúrával vettem és minden papír megvolt mindenről. Picit tartottam attól hogy vissza van állítva a km szám, de jó állapotára való tekintettel úgy döntöttem meg 2 ismerősöm is mondta hogy mivel isuzu dízel motoros így elég tartósak jól járok vele, a kereskedő srác is mondta meg ott volt mellettem másik érdeklődő aki szintén nagyon nézegette az autót és ő is mondta hogy ezek jók és nagyon azon volt hogy megveszi, túl sok gondolkodási időm sem volt, mert más autót a környéken nem találtam és sajnos már gyorsan is kellett autó mert a közös családi autónk már nagyon gajra volt vágva és hosszú utakra már nem mertünk azzal menni így ott helyben lefoglalóztam az autót 2 nappal később már vittem a pénzt, kifizettem, lepapíroztuk és már azzal is mentem haza. A régi autónkat 2 órára ott hagytam hogy majd később busszal visszamegyek érte, akkor a kereskedő srác kérdezte milyen az autó, mondtam hogy nagyon pöpec meg jó.

Na most a vezetett szervízkönyv alapján valósnak tűnt a km szám tehát nem variálhattak rajta szerintem, de annyira nem voltam benne olyan biztos.


Rá 3 hónappal később leszólított egy 50 év körüli hölgy aki mondta hogy övé volt az autó, csak kellett neki a pénz ezért adta le gyorsba kereskedőnél. Mesélte hogy 1 hónappal adta le mielőtt megvettem, és ő mondta hogy sokan a km miatt nem vették meg, pedig nem az számít. Ő mondta hogy sokat járt vele autópályán meg 3 hetente ment ki Németországba és vissza ezért ilyen sok. Amikor rákérdeztem mennyi km-rel adta le akkor mondta hogy 218 ezer körül lehetett neki, én meg 219.000 km körül volt amikor megvettem mert leírtam hogy mennyivel lett véve igaz a kereskedők biztos mentek vele pár kört de valósnak tűnt viszont ismerősöm ugyanott vett egy ford mondeot 150.000 km-rel és ő a vezetett szervízkönyvbe vette észre hogy az utóbbi olajcsere ami vásárlás előtt fél évvel volt akkor már 185.000 km volt írva. Van amit visszatekernek van amit nem, ez változó, sokan km alapján vezsnek autót sajns pedig nem ezen múlik.

2016. febr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De nézzétek már meg, Magyarországon rengeteg olyan autó van, ami 4-5000 km-t ha megy egy évben. Nem mindenki az autóban lakik!
2016. febr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem mindig vernek át, meg sokszor van olyan, hogy az eladó már úgy vette, aztán vagy rájött, vagy nem.

Régebben én is autóvételkor mindig beírtam egy max futást, de sok év(meg sok autóvétel) tapasztalatával most már csak azt ikszelem be, hogy minimum 1 km.

Van ennek a magyar km-hisztériának pozitív hozadéka is. 1,5 éve vettünk egy autót. 221.000 km-rel hirdeték(1999-es),de végig vezetett szervizkönyv, mindenről számla, friss vezérlés, új gumik. Kb 150-200 ezerrel olcsóbban meg tudtuk venni, mint az átlagos(150 ezerre visszatekert)ára ezeknek.

Azóta sem volt semmi baja(egy ABS jeladót cseréltettem, meg a szervizdolgok).

2016. febr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!