Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Másodszorra is megbuktam a...

Másodszorra is megbuktam a forgalmin. Szerintetek van értelme tovább próbálkozni vagy reménytelen vagyok? Van itt olyan, aki másodszorra is megbukott?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve, mert a rendes órákon jól megy a vezetés (legalábbis szerintem). Első alkalommal azért buktam meg, mert rettenetesen izgultam. Most annyira nem izgultam, de sajnos nem tudtam rendesen koncentrálni és elrontottam a parkolást. Zuhogott az eső, a vizsgabiztos szerint pedig egyáltalán nem érzem az autót és túl későn reagálok. Pedig ez már 90. órám. Szerintetek reménytelen vagyok és nincs helyem a forgalomban? Mert én kezdem így érezni, pedig mindent megteszek. A legnagyobb problémám az, hogy nagyon rossz a szemmértékem. Nagyon nehezen választom ki a parkolóhelyeket, mert alig tudom felmérni, hogy mekkora az a hely és, hogy beférne-e oda az autó. Olyan is van, hogy nem jól érzékelem a távolságokat (parkoláskor), túl közel megyek az autóhoz, mert hogy én úgy érzékelem, mintha elég hely lenne. (Labdajátékoknál is mindig ez van, röpiben sosem tudok normálisan beleütni a labdába emiatt) Mit csináljak ilyen rémes térlátással? :(


Van itt olyan, aki másodszorra is megbukott, de végül sikerült átmennie? Ez mennyire gyakori? Szerintetek nagyon reménytelenül hülye vagyok ehhez az egészhez? :(


18L



2016. márc. 7. 17:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
9-esnek igaza van, kb. félmillió levezetett kilométernél jártam, amikor kénytelen voltam tisztességesen megtanulni parkolni, kicsi helyre is (akkoriban sokat jártam Budapesten, addig csak vidéken mászkáltam.) Most már megy, de eleinte sokat bénáztam.:-)
2016. márc. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Apám 71 éves 50+ éve vezet, és nem tud parkolni, előre beáll, de háttal egyáltalán nem tud beállni se párhuzamosan, se merőlegesen. Szóval a parkolást külön kell megtanulni. Lehet, hogy saját kocsival érdemes gyakorolni elhagyatottabb utcában, az nem kerül annyiba, mint órát venni.
2016. márc. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon sok mindent megértek, lehet magyarázkodni, de annak, ha valakinek 5. v 6. alkalommal sikerül csak a vizsga, OKA van!

Persze, elsőnek mindenki másban keresi: időjárás, vizsgabiztos szemét volt, hülye volt a biciklis, köcsög a gyalogos, stb, de önmagukban ritkán keresik az emberek a hibát.

Ez már dicsérendő, hogy elgondolkozol, hol van benned a hiba és nem akarsz eszetlenül mindig nekimenni a falnak, aztán lepattanni. Ha tényleg csak a parkolás nem megy, azt lehet gyakorolni, de a rossz szemmérték kihatással lehet egy előzésedre is, amit tanuló autóval nem nagyon csinálsz még. Ott egyszer méred csak el a távolságot és kapáltak.

2016. márc. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
100%
Én ma mentem harmadjára és sikerült! Ne Add fel!
2016. márc. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
11%
Ha másodszorra is megbuknék elgondolkoznék, hogy kell-e nekem vezetni?
2016. márc. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is hasonló helyzetben vagyok mint te! Én eddig egyszer buktam meg. Nagyon izgultam a vizsgán, annyira hogy már a követési távolságot sem tartottam be. Közben a vizsgabiztos végig magyarázott, hogy ezt így csináld, azt úgy csináld. Azt hittem végem lesz. Pedig a vizsga előtti órákon szinte hibám sem volt. Végül a vizsgán a második parkolásos feladatnál lett vége. Én sem tudtam felméri a távolságot. én már akkor fel akartam adni, de a szüleim nem engedték. Jövőhéten vizsgázom újra. 70 óra után... Forgalomban semmi problémám, de a parkolástól még mindig rettegek. Gyakorláskor van hogy sikerül van hogy nem.

Azt tudom neked mondani, mint a többiek. Ne add fel! Nem vagy reménytelenül hülye. Mondd az oktatódnak, hogy a parkolást gyakoroljátok sokat a következő vizsgáig. Legyél magabiztosabb, próbálj meg majd ne nagyon izgulni.

Remélem sikerülni fog neked!!:) Írd majd meg itt,mi újság!

2016. márc. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat! Igazán aranyosak vagytok! Most pénteken megyek harmadszorra vizsgázni, remélem jól sikerül! :)
2016. ápr. 2. 15:38
 18/22 anonim válasza:

szia!ma voltam vizsgán és hát nem sikerült. nem hibáztatok én senkit csak magamat. egész jól ment minden de akkor jött az első feladat,járdaszegély mellé parkolás tolatva. elbénáztam. ennyi nincs mit szépíteni. elsőre patkának mentem.mondom magamban oké nyeltem egyet újra próbáltam.akkor se jött össze.utána meg hiába próbáltam mert már nagyon ráparáztam... annyira elkeserítő számomra is .de nincs mit tenni muszáj lesz összeszednem magam.

amúgy a VB rendes volt mert mondta hogy tőle próbálkozhattam volna még ha látja hogy jobb lesz de csak rosszabb lett.


29N

2016. ápr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Képzeljétek, ma meglett!! Sikerült! :) És csak annyit fűzött hozzá a VB, hogy nézzek gyakrabban a középső tükörbe. :)


Kedves utolsó! Te pedig ne keseredj el, velem is hasonló történt az első vizsgámon. Pont a párhuzamos parkolást rontottam el, amit azelőtt soha. Szerintem ennek a vizsgadrukk az oka. Legközelebb biztosan Neked is sikerül, csak ne izgulj! Szorítok! :))

2016. ápr. 8. 19:35
 20/22 anonim válasza:

Utolsó vagyok

Nagyon gratulálok neked a sikeres vizsgához!!! :-)

Én kedden megyek másodszorra.hát remélem összejön!


29N

2016. ápr. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!