Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel vectra 1.8 benzin vagy...

Opel vectra 1.8 benzin vagy ford fiesta 1.3 benzin?

Figyelt kérdés
Van egy 1999-es ford fiestam.A család egyik barátja pedig eladná a 2001-es vectráját.Mindkét autó kifogástalan állapotban van,mindkettő benzines is.A fiestámnak én vagyok az első tulaja,és nincs benne csak 70.000 km.A vectra 3. Tulajnál van,viszont van benne több mint 200.000 km.Nem tudok dönteni,hogy mi legyen eladjam a fiestát,és megvegyem a vectrát,vagy ne.Az biztos hogy többet fogyaszt majd.

2016. máj. 3. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Fiesta MK4? Nekem ily olyan van, legalábbis a egyik, jobb a fogyasztása mint a Suzukinak, én meghagynám. Hisz tudod,ismered a Fiestát.
2016. máj. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is Vectrám van és elégedett vagyok vele, de miért cserélnéd le a kevesebbet futott első tulajos Fiestádat? Én nem tenném.
2016. máj. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én se szeretném csak sokszor kicsi nekünk.A vectra meg nagyobb,meg full extrás.
2016. máj. 3. 18:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Vectra.
2016. máj. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%

Maradjon a Fiesta. Jó autót nem szabad eladni...

Ha néha kicsi, kérj kölcsön(vagy bérelj) egy nagyobbat, az nem nagy költség egy cseréhez képest, amikor meg elég a méret, örülj, hogy van egy jó kocsid.


Én is dilemmában vagyok, ha már itt tartunk.

2,5 éve vettünk egy kocsit. Mivel közel dolgoztam(oda is sokszor robogóval mentem), nem számított a fogyasztás, ezért egy 2,0 benzines kombit vettünk. Most kb 1-éve napi 70 km-t jövök munkába. Nagyon fáj a 2 tank benzin, DE! az autó teljesen hibátlan, semmmit nem kellet költeni rá, szép, kényelmes, stb. Ha most lecserélném valami kisebb dieselre, csak az utánajárás, átírás, első nagyszerviz, stb lenne kb 150-200.000 ft.(ha gunizni kell, akkor még több).

Ha 3 literrel kevesebbet eszik, akkor havi 15.000 maradna zsebben, az évi 180.000 ft. Tehát kellene 1 év hibamentes haszmnálat, hogy nullszaldós legyen a csere. Utána kezdődne csak a spórolás, ha nem döglik be.

Szóval mindent jól meg kell rágni, de én jó autót nem adnék el semmi pénzért. Ezt sem fogom. Tankolok sokat, de nyugodtan ülök bele reggel, és az MEGFIZETHETETLEN!!!

2016. máj. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!