Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A tanulókkal miért ilyenek a...

A tanulókkal miért ilyenek a közlekedés többi résztvevői?

Figyelt kérdés

Mindenki volt "pelenkás", mindenki valamikor vizsgázott. Ha csak B kategóriából, de akkor is.


A szomszédom gépjárműoktató. Volt, hogy hirtelen kellett az autó, vagy az én kocsimért mentünk a szerelőhöz, stb, a lényeg, hogy a nagy sietségben fent felejtettük/felejtettem az oktató táblát.


Tök normálisan vezetünk mindketten, semmi butaság, vagy bizonytalanság, semmi lassúság, és tényleg semmi olyan ami okot adna a környezetben lévők viselkedésére.


De tényleg mindenki bevág elénk/elém, a gyalogos mindenhol, ahol még hűlt helye sincs egy zebrának, "ugrik" az autó elé, ha egy 50-es táblánál, megyek 70-el (csak írtam valamit, tehát semmi tötymögés) akkor is mindenki meg akar előzni, ha megállok egy zebránál a gyalogosnak, akkor ledudálnak.


És még sokáig sorolhatnám.


Azt megértem, hogy tényleg sokan úgy viszik ki a tanulót a mély vízbe, hogy még 30-al sem tud menni, 60 méterenként lefullad, meg a "szokásos", és van 1-2 türelmetlen ember, DE akkor is ott van az, hogy mindenki volt tanuló.


Én ilyenkor tudomásul veszem, hogy ott a tábla, ha kell kiengedem, vagy segítem besorolni, megvárom míg beparkol, ha lefullad egy kereszteződésben, akkor nem dudálom le.


De amikor minden ok és 10000%-ig tökéletes, csak fent maradt egy tábla, akkor sokan miért változnak/alakulnak át ennyire?


2016. máj. 7. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Pszichológiai alapja van, sokakban nem is tudatosul, nem haragszik ő a tanulókocsiban lévőkre, a tudatalattija zavarja előre, "meg kell előzni a tanulókocsit, ha az véletlenül valami hülyeséget csinál, ne előttem legyen, hanem mögöttem, így még tanúként sem érint az eset".

Mehetsz te 70-e a tanulókocsiban, úgyis meg akarnak előzni, ha látják a T betűt.

2016. máj. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Amit leírtál nem a tanulósokkal művelik hanem mindenkivel. Sajnos ilyen a közlekedési morál
2016. máj. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A T táblát nem használhattad volna. Csak akkor lehet fent ha tanuló vezet. Nem mentség a sietség/elfelejtés.

A tanulót igyekszik mindenki minél előbb lenyomni még akkor is ha perpillanat nem bénázik előtted mert jó eséllyel fog.

Lassan fog menni ahol nem tudod megelőzni, kereszteződésnél te már háromszor kimentél volna ő még meg sem mozdult és te vársz mögötte stb.

Ilyen egyszerű, furcsálom hogy ezt valaki nem érti.

2016. máj. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
MO-n iylen a közlekedés, bár hozzáteszem, van ország ahol sokkal rosszabb.
2016. máj. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"A T táblát nem használhattad volna. Csak akkor lehet fent ha tanuló vezet. Nem mentség a sietség/elfelejtés."


- A piroson nem rohanhatsz át gyalogosként sem, nem mentség, a sietség.

- A gyerekeket nem etethetik-itathatják a szülők a boltokban az áru kifizetése előtt, nem mentség, hogy éhes-szomjas volt.

- A zh-n nem puskázhatsz, nem mentség, hogy ezen múlik, hogy kapsz-e ösztöndíjat vagy sem.

- 1-2 éves gyereket nem szabad az ölünkbe téve kivinni a forgalomba, hogy kormányozgassa az autót, nem indok, hogy épp nincs forgalom.

- A buszon-villamoson nem utazhatsz jegy nélkül, nem mentség, hogy elfelejtettél venni/nem volt rá pénzed.


Most nem szabálykönyvet készülök írni, mindenki megkapja a büntetését, ha elkapják.

Én is, ha a táblát fent felejtem, és más is más miatt.


De azért köszönöm a helyreigazítást, asszimiláltam. :)


Igen, azt tudom, hogy milyen a magyar közlekedési morál, hisz nap mint nap tapasztalom.

Azt is megtapasztaltam, hogy anno milyen volt zöldfülűként egyedül útnak indulni, illetve még korábban milyen volt először az oktatóval kimenni a forgalomba, stb.


De akkor is fura volt számomra hogy ebben a véletlen kialakult szituációban miket tapasztaltam meg.


Ennyire csak a külsőség számítana?

2016. máj. 8. 17:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy melyik jogszabály tiltja a T jelzés használatát? Oktató mellett csak az vezethet, aki regisztrált tanuló, vagy érvényes jogosítványa van, viszont érvényes jogosítvánnyal T jelzés használata tudtommal nem tilos. Ha kölcsön kéred a haverod autóját, akinek a járművén T matrica van, le kell kaparni, különben nem mehetsz vele?
2016. máj. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Ha kölcsön kéred a haverod autóját, akinek a járművén T matrica van, le kell kaparni, különben nem mehetsz vele?"


Nem, nem.


Ez az a tábla ami az autó tetején van, leszedhető pár perc alatt.

2016. máj. 9. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!