Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átvertek autóvásárlásnál. Mit...

Átvertek autóvásárlásnál. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

2 hete vettem meg első autómat sajnos átvert a kereskedő és ez a szerelőnél derült ki.Az eladó azt mondta, hogy most cserélt benne vezérlést és a 260 000km valós leinformálhatóan ennyit futott az autó.Ehhez képest a szerelő mutatott nekem egy matricát a kocsiban amin az áll, hogy a vezérlés 2014ben 500 000 km után lett cserélve és a motornál a kartergáz kivezető vezeték le van vágva helyette egy 10es csavar van behajtva.Azt mondta a szerelő, hogy mindenképp beszéljek a kereskedővel, mert ez így nagyon nem jó, viszont problémának érzem, hogy az adásvételibe nem írtunk vételárat így nem tudom vissza tudnám-e kapni a pénzem.

Mit tudnék tenni ebben az esetben?



2016. máj. 20. 09:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

Hát ha picivel előretekintőbb lettél volna, akkor mindezt ki tudtad volna küszöbölni.

Nem hiszem, hogy visszakapod a pénzed.

A kereskedő meg persze ott próbál meg átverni ahol tud - ez neki üzlet. Kereskedésben nem tilos autót venni, csak nagyon oda kell figyelni, el kell vinni előtte próbakörre, szerelőhöz stb.

2016. máj. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%

Le van-e írva valahová, hogy az autó a kereskedő szerint mikor lett felújítva?

Kapnod kellett a befizetésről legalább egy nyugtát, az megvan?


Én megkérnék egy határozott férfit az ismerősi körben (vagy akár az autószerelőt), hogy jöjjön velem vissza.

2016. máj. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%

Autót vásárlás előtt nézetünk át és nem utána.


Nem igazán értem, hogy hogy nincs az adásvételiben vételár :S

Így hogy fogadták el az okmányirodában?


Szerintem semmit sem tehetsz, max. odamész elmondod, hogy mi van. Próbálkozni lehet, aztán rajtuk múlik, hogy mit tesznek. De szerintem hárítani fognak, hogy a kereskedés sem tudta, hogy mi van, mert nekik is azt mondta az eladó, mint neked.

2016. máj. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%
Ezt bebuktad sajnos. Előtte kellett volna alaposan átnéz(et)ni az autót. Csináltasd meg és használd. Perre nem tudsz menni, mert nincs leírva hogy mennyi pénzt adtál az autóért.
2016. máj. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Milyen autó amúgy?
2016. máj. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Mindenképpen beszélni kell a kereskedővel. Nem szabad fenyegetőleg fellépni mert akkor már ő is úgy fog hozzáállni. Elképzelhető hogy ez az autó már többször is tekerve volt. Le kell kérdezni az autószkóp mobilos programmal.

[link]

[link]

Ha nem külföldről hozták akkor látható lesz hogy az utóbbi néhány évben mikor tekerhették és ez összeegyeztethető az eladásokkal.

Ha külföldről hozták eladni akkor magától értetődő hogy kint megvették olcsón 500.000 kmrel és eladják visszatekerve sokkal drágábban mert ez benne a nagy üzlet. De ebben az esetben is megvan a tekergető. Ha a kereskedő volt az akkor normálisan elő kell adni a tényeket. Ha elzárkózik a segítségtől akkor nem kell vele tovább veszekedni hanem intézkedni. Volt már hogy visszavette a kereskedő az ilyen autót és visszafizette az árát.

2016. máj. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Seat toledo 2003as autó benzines 1,6os.

Nincs szerelő ismerősöm sajnos akihez elvittem a főnököm ajánlotta.Egyik haverommal és az apjával mentem el megnézni az autót rájuk hagyatkoztam, azt hittem jobban értenek hozzá.Elvittük próbakörre szépen futott kívül belül szép autó én sajnos többet nem értek hozzá és ezek szerint sajnos azok sem akikkel voltam ... Az eladó magánszemélyként hirdette a kocsit, azt hogy kereskedő onnan tudtam meg amikor az adásvételire rákerült a pecsétje "Andor Car" .

Mindenkinek köszönöm a válaszát, sajnos ebből tanulópénz lett úgy érzem persze majd kiderül és ha nálam marad akkor majd felújíttatom :/

2016. máj. 20. 11:38
 8/19 anonim ***** válasza:
Így már soke sély nincs rá.
2016. máj. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem probléma, nézd a jó oldalát, neked is könnyebb lesz majd eladni.

Vagy add el most, vagy tartsd meg jó sokáig és használd.

2016. máj. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Egy munkatársam szerelő ismerőse szerint a mostani rendszerben ennyi futott km-el át sem engednék a műszaki vizsgán ...
2016. máj. 20. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!