Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a buliból haza kell dobni...

Ha a buliból haza kell dobni valakit, és autóval vagy, akkor mennyire szoktál "jó fej" lenni?

Figyelt kérdés

A következő az én helyzetem:

A családunkban van egy 2000-es évjáratú Mercedes CLK 430, ami 15 éve a mi tulajdonunk. (tartoztak apukámnak, és ezt kapta)


A születésnapomra, májusban édesapám egy autót akart nekem venni, úgy,hogy eladja a Mercedest mert már feleslegesnek tartotta.De mint írtam, ez 15 éve nálunk van, nagyon sok emlék fűződik hozzá, karbantartott, mindig mindent megkapott, ezért nagy nehezen, de rávettem édesapámat,hogy ne adja el, inkább azt kérem születésnapomra.

Úgy egyeztünk meg,hogy megkapom, és amíg tanulok, ő minden alkatrészt megvesz, nem fog ilyenek miatt állni a kocsi, de hogy tankolni nem fogja azt fixre leszögezte.

Elfogadtam, mert örültem mint majom a farkának, de ahogy használom persze rájövök,hogy nem akkora buli a nyári keresetemet erre költeni, de mégis megéri.


Néha a haverokkal bevállalok egy két fuvart, ha úgy gyorsabb (pl. ha hétvégén iszunk akkor el a nagyobb szupermarketbe, és jobb mint tömeg közlekedni, persze pénzt nem kérek senkitől ilyen miatt)

De vannak szituációk amikor úgy érzem,hogy kihasználnak az autóval.


Ilyen volt például tegnap,hogy egy nagyobb társasággal hívtak, de nekem nem volt kedvem inni, meg igazából bemenni sem, ezért kitaláltam,hogy kocsival megyek,így akik helyben laknak (pont hárman) azoknak szóltam,hogy én egy darabig kocsival megyek, ha gondolják jöhetnek velem, és akkor majd x megállótól vonatra szállunk.

Így is lett, aztán az éjszaka közepén a buli helyszínén kitalálták,hogy menjünk egy másik szórakozóhelyre (itt már persze többen voltunk). Az én társaságom meg szépen megszervezte,hogy akkor mi visszavonatozunk a kocsihoz, és odamegyünk a másik szórakozóhelyre, ami csak 30 km, meg nem nagy táv így úgy, persze előbb megbeszélték, és csak aztán szóltak nekem, meg sem kérdezték,hogy van e kedvem oda elmenni, vagy hogy esetleg van e benzin a kocsiban,hogy oda menjünk...

De mindenki mondta,hogy milyen jó lesz, be voltak indulva, így nem akartam ünneprontó lenni, rábólintottam,hogy jó 30 km... (de persze tudtam,hogy egy nulla buli lesz, és az is volt, meg azt is tudtam,hogy onnét ahol áll a kocsi 30 km, meg vissza 30 km, meg haza és akkor már 70 km, ami nekem vagy 8-9 liter, de belementem)

Elmentünk abba a másik buliba, egy kalap szar volt az egész.Aztán hívott az egyik lány aki a társaságunkban volt, hogy megverték, és kirabolták mikor hazafelé ment (őt én hoztam be a városunkból, csak találkozója volt a barátjával, ezért előbb elment)

Viszont ahol voltunk ott meg volt egy lány akinek korábban ígértem,hogy egy darabig elviszem majd, mert ugye volt egy szabad hely már a kocsiban.

De ezek után meg nem akartam neki azt mondani,hogy kiteszem itt meg ott, mert nincs tömegközlekedés, cigányok lakta faluban lakik, és az is csak pár km kitérő volt, így elvittem.

Aztán mire hazaértem a full tank mutatott egy fél tankot.Ráadásul végig kulturáltan vezettem, talán 2x léptem oda neki, de ezt leszámítva rendeltetésszerűen használtam, szóval nem azért fogyasztotta szét magát mert tapostam, hanem mert a sok kis távból ez lett.

Amikor még csak szervezték az indulást a második buliba, akkor még a később megtámadott lánynak felajánlották,hogy hazavigyük e, csak ő mondta,hogy nem kell, de lényegében engem senki sem kérdezett itt sem.

Most meg itt szívom a fogam,hogy elszartam egy fél tank benzint, még csak nem is ittam, és az éjszaka második felében már nem is éreztem jól magam...mindazért mert nem akartam ünneprontó lenni, és ezt kihasználta mindenki, és iszonyatosan bosszant,hogy ezt csak most látom át, most tényleg ez a megoldás,hogy akkor sehová nem megyek kocsival?

Vagy ez mindenkinél ezzel jár ha kocsival megy?Hogy van ez másoknál?

Mert őszintén most egy nagy madárnak érzem magam, egyedül az volt az én jóindulatom,hogy hazavittem azt a lányt, ÉS ahol ő ült, ott az egyik zsebben találtam egy ezrest, meg útközben is végig azt mondta,hogy kifizeti, csak nem akartam elfogadni.Igaz az ezer semmire nem elég, csak a szándék, és ráadásul vele most találkoztam először, míg a saját haverjaim meg így kihasználnak.

(ugyan ők is tesznek olykor szívességet nekem, de akárhogy nézem mindig én teszem a nagyobbat, és nekik nem kerül pénzükbe ha nekem kell a szívesség)


Sajnálom,hogy hosszú lett, meg tudom tanuló pénz/benzin, de akkor is kíváncsi lennék,hogy kinél hogy megy az ilyen "csak ennyi, csak annyi km" amikor ő a sofőr?


2016. júl. 31. 22:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló szituáció van nálam. Mondjuk én úgy kezelem a dolgot, hogy én is mennék haverokkal valahova kicsit szórakozni akkor mondom, hogy üljünk az autómba és menjünk el erre vagy arra. Viszont volt nem egyszer olyan szituáció amikor nekem annyira nem volt kedvem menni de ők akartak menni ráadásul kocsival. De mindegyikük belead ilyenkor a benzinbe valamennyi összeget és nem várják el, hogy ingyen vigyem őket. Szerintem ez így korrekt, oké, hogy barátság meg bla bla bla de a barátság nem arról szól, hogy lehúzzuk a másikat.
2016. júl. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Hát máskor szögezd le a tutit hogy neked is az autó tankolása pénzbe kerül mert így tényleg sok lesz a potya utas melletted :)
2016. júl. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Régen nálunk is így ment ,hogy adott bele mindenki, csak akkor a családi Sceniccel jártunk ami fogyasztott 8 litert, ez meg 18-at, és igazából úgy vagyok vele,hogy nem akarok pénzt kérni, mert nem érek vele semmit ha adnak 6 litert, a kocsi meg beszop 20-at.

Ezért csak ezeket a kis távokat vállalom be, aztán menjünk más kocsijával, mert az enyémet nem lehet tankolni. (illetve nem éri meg nekik, nekem megéri ezért tankolom is, de nyilván nem várom el,hogy egy estére fejenként 3 ezereket adjanak)

2016. júl. 31. 22:35
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Marha egyszerű a képlet. Megmondod nekik, hogy ingyen nem vagy hajlandó fuvarozni, így jártak. Ha nem tetszik akkor üljenek fel a tömegközlekedésre vagy menjenek taxival, csak az még drágább lesz. Ne legyél ezek miatt szívbajos.


Nálam volt olyan is aki elvárta volna tőlem, hogy elvigyem A-ból B-be ingyen, leszögezném nem kis távolságra. Az a baj sok ilyen "haverral", hogy csak azt hiszi beülünk az autóba oszt' csak nyomod a gázt és kész. Persze, ez egy mesében szép is lenne de neked költségedbe kerül maga az elmenetel (üzemanyag) plusz az autó is használódik amikért mind-mind te fizetsz csak ők ezt nem veszik figyelembe. Ezért is mondtam, hogy a barátság nem a lehúzásról szól.

2016. júl. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Csak egy darabig olvastam. De én pl szívesen elviszem a haverokat bulik előtt bevásárolni, amikor még mindenki józan. Ha úgy van, hogy nem iszok akkor akár a buliba is és onnét haza, de ennyi. Az hogy buli közben ide oda furikázzak velük amit ők kitalálnak vagy másnak felajánlanák, hogy én elviszem bárhova az kizárt. Mond meg nekik. Mondjuk én pénzt nem kérek, max 20-30 km-ről van szó egy alkalommal.
2016. júl. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Beviz Elek ***** válasza:
49%

Erről szól a fiatalság.


A haveri körben mindig megszívja az első aki cigit tud venni, nem mindenki kap zsebpénzt hogy vehesse karton számra.


Mindig megszívja az első akinek saját kocsija lesz, amit a barátok megoldottak régen gyalog/tömegközlekedéssel, azt hirtelen megoldják veled.


Ezen sokan átesnek (ha vannak barátai...), teljesen normális, bár nem éppen 20 literes fogyasztással kellene kezdeni :D

2016. aug. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A kedves kispajtásoknak lehet menni taxival, majd megtudják hogy mennyi az annyi.
2016. aug. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekem nem lenne kedvem menni valahova, akkor megmondanám, hogy nekem nincs kedvem, elindulok haza, aki akar jönni velem és arra lakik elviszem szivesen, a többieknek jó szórakozást. Ezért téged senki nem hibáztathat. Azért mert ők kocsikázni akarnak még és leszarják, hogy te mit akarsz, nehogy neked legyen már rossz érzésed. Ne hagys magad kihasználni.

Mi a barátokkal, igaz nem tizenévsek vagyunk, mindig figyelembe veszünk mindenkit és a benzin pénzt is reálisan megoldjuk, nem lehúzva senkit és nem is kell külön kérni senkinek. Ez alap. Oké ilyenek, hogy buli előtti bevásárlás, azért nem akar senki pénzt, de nem is eszik 20 litert senki kocsija :D Ha így lenne, akkor lehet azt is másképp oldanánk meg.

2016. aug. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ugye tudod nagyon jól, hogy ha nem is a legújabb Mercid van, de Merci, ráadásul egy V8-as benzines. Tehát a haverjaid tudat alatt is ki akarnak használni, meg minden bizonnyal azt hiszik, hogy gazdag vagy (még ha nem is). A dolgot csak úgy tudod kezelni, hogy nem mész az autóval ilyen helyekre, mert ha azt mondod, hogy nem viszel haza senkit, abból csak harag lesz, és megmondják, hogy fösvény vagy.

Nálam is így ment ez, mikor 18-22 éves voltam, pedig akkor még tragacsokkal jártam, igaz az 5 litert evett, nem 18-at, és nem volt ilyen drága az üzemanyag. Csajokat szívesen furikáztattam a semmiért is a város körül, nemhogy ne vittem volna haza. Persze a jutalom is jött :D Manapság már más életet élek, de így is előfordul, hogy kell furikáztassam az embereket, mivel én nem vagyok nagy alkoholista, így történt az, hogy még szilveszterkor is kocsival voltam a buliban... Hát soha többet, azzal kezdtem az évet, hogy több mint 100 km-t tekertem az autóba :))

2016. aug. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem vagy túl egyszerű helyzetben az autó miatt. Akinek ilyen autója van arról nehezen hiszik el hogy nincs pénze benzinre. A másik meg hogy az az autó egy benzintemető.

Ha megmondanád a haveroknak, hogy be kéne szállni a benzinpénzbe akkor rondán néznénk rád, de meg kellene hogy értsék hogy neked sem adják ingyen a benzint. Ha meg ingyen furikázol velül akkor megszokják, és egyre többet vitetik magukat veled. Ha nem vagy egy kemény, határozott egyéniség akkor nem jársz autóval haveri körbe, akkor nem fognak tudni kihasználni.

2016. aug. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!