Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Suzuki autók tényleg olyan...

A Suzuki autók tényleg olyan jók ahogy mondják? Állítólag megbízhatóak elnyűhetetlenek és keveset fogyasztanak? Neked milyen van? Tipus? Évjárat? Motor cm3? Fogyasztás? Hibák?

Figyelt kérdés
Rendben hogy népautó de sokat hallani hogy megbízható. Egy jó állapotú 10-15 éveset ha veszek akkor még egy 10 évik nekem kibírja. Oké hogy annyi idő alatt elértéktelenődik de jelenleg ez ami megfizethető 700-800 ezer forint. Úton útfélen van hozzá alkatrész és olcsó is. Vélemények tapasztalatok?
2016. aug. 5. 10:19
 1/8 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Nekem egy 1.0 Swift volt, 1994-es. A fogyasztáa attól függött hogy mennyire tapostam. Max 8 min 4,5.


Hiba? Az mi?

2016. aug. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

-az első egy ezres automata szwift volt vonóhoroggal.a hét év alatt egyszer sem romlott el. utánfutós vontatásnál tíz liter, amúgy itt Bp-n nyolc.

-a második egy automata Wagon R+. a létező legpraktikusabb kisautó. a négy éve alatt egyszer sem romlott el, pedig ezzel építketztem(tetőcsomagtartó, utánfutó..


a fenti kocsikat alku nélkül, azonnal megvették.


-a mostani egy automata 1.5 GS VVT szwift..ez megy mint a vihar..tíz éves, de aranyért sem adnám el. Hiba nélküli, bizonyítja a hibátlan műszaki vizsga...



-tárcsafék betéteket, szűrőket, olajat(mindig a legjobb fullszintetikust) persze cserélni kellett, sőt a gumikat is.


ha laktrészben gondolkozol már most, akkor ne vegyél autót.


automata szuzuki mindörökké!

2016. aug. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Tényleg megbízhatóak a suzukik, de azért nem nagyságrendekkel jobban mint a többi autó a kategóriában. Azért nem romlik el soha semmi, mert semmi nincs bennük. Egyébként nem jobbak mint a többi japán autó. Fogyasztása ebben a kategóriában nem számít kicsinek, sőt.
2016. aug. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Előző vagyok. Még annyi, hogy vásárlásnál az összkerékhajtást kilóméterekről kerüld el (ha csak nem terepjáró, régi vitara, samurai) mert azok könnyen tönkremennek és százezreket lehet rákölteni
2016. aug. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tűzoltó Lajos válasza:
100%
Új Vitara Gl3 om van 3000 km-es tapasztalat. Amotor 1.6-os benzines problémám mépg nem volt( szép is lenne) fogyasztás óra és mérésem szerint is 5,6 de 100-nál jobban csak próbaképpen mentem. Rázósabbnak gondolta, de egészen jó. Elöl kimondottan kényelmes, hátul lehetne öt tíz centivel több, meg a csomagtér is picit nagyobb. Elötte rénault Scenicem volt , idáig nem bántam meg a cserét.
2016. aug. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tűzoltó Lajos válasza:
100%
Bocsánat GL+-t akartam írni
2016. aug. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Suzuki Wagon R+ 1,3 2000. Az asszony használja új kora óta. 215000km. Most a télen kellett üzemanyag tápszivattyút cserélni. ...és ennyi. Ezenfelül tényleg csak a szokásos kopó-fogyó, szijjak, fékalkatrészek. Következő műszakira viszont már szilenteket, lengéscsillapítókat, kell cserélni. Ez tényleg semmi 16 év alatt.

Vegyes használatban olyan 7 litert eszik.

2016. aug. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 JohnnyBoy002 ***** válasza:

Nekem 2 Suzuki Swiftem is van. Az egyik 1994-es, a másik 1999-es. Az 1. 8 éve van meg, a másikat tavaly vettem. Mind2 1.3-as motorral szerelt. A régebbi sedan, az újabb 5 ajtós.


A régi nagyon sokat kibírt, földutat, risz-rossz holmik szállítását, napi szintű komp átkelést, sok-sok kisebb balesetet is. Sajnos hibája annak volt egy pár amiért nem volt kikímélve és ezzel szemben karbantartások el voltak hanyagolva (kuplung bowden szakadás, kuplung tárcsa hiba, generátor hiba, fék hiba), de ott még sehol nem maradtam vele. 2 éve folyamatosan javítom sőt fejlesztgetem is. Most már hiba nincs vele, rendszeresen jár autó szerelőhöz, olaj, szűrők, vezérlőszíj folyamatosan cserélve van, fékek karban vannak tartva, ledesítve lettek a lámpák és hátul kapott egy kiegészítő fék lámpát is.


A 99-es Swiftet jó állapotban vettem, 92.000 km-rel, kapott 2 szett új gumit (téli, nyári), vezérlés, olaj, szűrők szintén cserélve lettek. Ennek se volt még baja.


Mind2 nagyon megbízható kocsi, annyit tudok róluk mondani, hogy a sedan praktikusabb mert nagy csomagtere van, szinte minden be fér.

2016. aug. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!