Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez esetben mit tehetek?

Ez esetben mit tehetek?

Figyelt kérdés
Májusban vettem egy F Astrát. Még abban a hónapban olajat, szürőket, és vezérmüszijjat cseréltettem benne. Tegnap 80as sebességnél megadta magát a motor, mert elszakadt a szij, és a dugattyúk szétboxolták a hengefejet. A szerelő aki felállitotta a diagnózist azt mondta, hogy az a szij már nagyon elvolt használódva, és legalább már száz ezer kilómétert volt használva. De ez hogyan történhetett, hogyha én vásárlás után szijat cseréltettem benne, és kifizettem? Hivatalos autószerelőhöz vittem, nem egy szedett-vedett sufniba csinálták

2016. aug. 22. 16:56
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
az olajcserét legalább megoldották tisztességesen, az nincs elhasználódva
2016. aug. 22. 17:01
 2/16 anonim ***** válasza:
Ez annak az autószerelőnek a felelőssége, aki csinálta a cserét. Jó lenne, ha lenne róla számlád.
2016. aug. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
nincs számlám, de elvittem ahhoz a szerlőhöz. azt mondja, hogy elismeri hogy náluk lett cserélve, de arról nemtehet, hogy 2500kilóméter alatt ennyit öregedett, biztosan én hajtottam túl
2016. aug. 22. 17:28
 4/16 anonim ***** válasza:

3 hónap alatt elöregedett?! Túl hajtottad egy f astrával? (Tényleg, egyáltalán hogy lehet túl hajtani?)

Pofán is vágtam volna!

2016. aug. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ezt majd mondja a bíróság által kirendelt hatósági szakértőnek.


Ja, nem viheted bíróság elé, mert számla nélkül le fogja tagadni hogy valaha is jártál nála.


Szar ügy - így jár, aki az áfán akar párezret spórolni.

2016. aug. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Bizonyítsa be, hogy túlhajtottad. Ez esetben máson is kell jelentkezni a nyomainak.

Én valószínűnek tartom, hogy nem lett cserélve az alkatrész. Biztosítás gondolom van a kocsin. Ilyen esetben én bevonnám a biztosítót, ha a szerelővel nem sikerül megegyezni.

2016. aug. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A szerelővel kell eldumálgass, hogy rakja szépen rendbe az autót, ha nem akar pórul járni.
2016. aug. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 joco5582 ***** válasza:

A kérdés az, hogy kaptál róla számlát?

Ha nem akkor hogy bizonyítod, hogy ő javította. Korrekt szerelő felajánlana valamit, például, hogy x%-ban vagy anyagárban megjavítja a kocsit.


Esetleg megmutathatnád egy másik műhelynek is - lehet kérni árajánlatot. Érdemes lenne megfontolni a motorcserét is az kb mennyibe kerülne.

Aztán meg kellene próbálni egyezkedni ezzel a szerelővel.

Szerintem ha számla nélkül javíttatad - tehát csak a "becsület szó"-ra alapozhatsz, próbáld meg legalább azt, hogy anyagárba javíttassa. Vagy végezze el a motorcserét - bármit amivel még gazdaságosan lábra lehet állítani ezt a kocsit.

Remélem segítettem

2016. aug. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
a javitási költség 50%a lenne az autó értékének. Ha veszek egy egész motort akkoris kb ugyannyiba kerülne a csere. Egyelőre olvasgatom a hirdetéseket, hátba találok egy donort, mert úgy néz ki, hogy magamra hagyott a kedves szerelő akire a szijcserét biztam
2016. aug. 23. 15:21
 10/16 anonim ***** válasza:
Ugye azért azzal tisztában vagy, hogy elsősorban te vagy a hunyó?
2016. aug. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!