Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Általában mit értenek azon,...

Általában mit értenek azon, hogy az amerikai autók "igénytelenebbek" kacatabbak, mint az európaiak?

Figyelt kérdés

Illetve, sokan az anyaghasználatra szokták mondani, hogy egy népautós amerikai márkánál, mint a Chevy, Ford olyan az anyaghasználat, mint egy Daciában vagy Suzukiban.


Én ültem már ilyen autóban, pontosabban egy Cherokeeban, nekem nem tűnt annyira rossznak.


A műszaki tartalmát pedig primitívnek szokták nevezni.



2016. aug. 25. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ melyik márkára értik. A chevy az tényleg gagyi kocsi
2016. aug. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó, a Cherokee azért az már autó. Viszont ha a Cherokee után beültél volna mondjuk egy Audi Q7-be, vagy akár egy Volvo XC90-be, akkor tűnt volna fel, hogy bizony anyaghassználat, és hasonló dolgokban az amerikai durván le van maradva. Bár ez nem minden esetben olyan fontos, akinek nem kell a csillivilli, meg hogy minden szuperpuha legyen, annak egy amerikai autó is tökéletesen megfelel. Az európai gazdagok nagyon igényesek lettek.
2016. aug. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

En ultem mar zsir uj Subaruban es azt hittem valami ocska Skodaban ulok es ultem mar full extras Jeepben es elerzekenyultem. Vagyis minden automarkan belul vannak olyan alap modellek, amik igenytelenek. Szerintem ez a piactol is fugg, hogy mire van kereslet adott orszagban/allamban.


Az egyik haverom autoszerelo (itt az USAban) es o szokta mondogatni, hogy az amerikai dogok igenytelenek. A kialakitasuk, a mod ahogy a motor meg van tervezve, az alkatreszek milyensege. Szerelt mar szinte mindent es mindig szidja az amerikai vasakat. Teny, hogy a szervizuk sokkal olcsobb, de szavaival elve "gany melo", amikor egy amcsi vasat szerel ahhoz kepest, amikor pl. egy Infinitit vagy Hondat vagy akar Ferrarit szerel (mert ahhoz is volt szerencseje). A tervezomernokok gondolom nem fektetnek annyi munkaorat az egeszbe.


De nemcsak motorilag, osszerakasilag is vannak hianyossagok. Most egy amerikai autom van es pl. az ules varras kezd bomlani, a teto karpit szele kezd kikukucskalni, a karosszeria elemek osszeillesztesenel nehol akkora hely van, hogy befer egy gyerek ujja, a masik oldalon viszont szep passzintos a lemez. (6 eves a kocsi)


Ilyen benasagokat en a korabbi japan autoimban egyikben sem tapasztaltam, pedig 2 Hondam is volt amik kozel jartak a 20. eletevukhoz es az Infinitimet is hasznaltan vettem. (Oke, volt egy 20 eves Mazdam is, az igen viharvert allapotban volt, de azt betudtam az eletkornak).

2016. aug. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én inkább csak azt mondanám, hogy az ami autók egyszerűbb belső terekkel vannak megcsinálva, egyszerűbb kezelőszervekkel. Ennek ellenére minden műxik és lehet rá számítani.


Nekem egy Jeep Grand Cherokeem volt és nagyon imádtam, egyszerű de tágas belső tér és kivételes vezetési élmény. Azóta is hiányolom....

2016. aug. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!