Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » LED-es hátsó lámpához kell...

LED-es hátsó lámpához kell TÜV engedély, vagy esetleg másféle engedély? Ha igen, honnan tudom beszerezni?

Figyelt kérdés
[link]

2016. aug. 26. 23:20
 1/10 A kérdező kommentje:
2016. aug. 26. 23:21
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

mindenért büntetnek amiért csak akarnak, ha van engedélyed azért fognak megbüntetni mert nincs beírva a forgalmiba.

Péntek és szombat este ne menj a váci útra vele és akkor nem lesz gond.

Amúgy szerintem nem állnak jól ezek a kocsin

2016. aug. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Oda van írva zöldön fehérrel: "Európai engedéllyel (E jellel) rendelkezik ez a hátsó lámpa!"


Amiben benne van az európai jóváhagyási jel (gy.k: "E" jelzés) azokat minden további nélkül beépítheted és használhatod közúti forgalomban is.

2016. aug. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

"Amiben benne van az európai jóváhagyási jel (gy.k: "E" jelzés) azokat minden további nélkül beépítheted és használhatod közúti forgalomban is.

"

Persze hogyne.


Majd ha beírják a forgalmiba,akkor igen,de az meg nem olyan egyszerű ahogy azt sokan gondolják.


Átlag rendőrt nem izgatja az ilyesmi,viszont ha kikapsz egy KPM-t péntek este a Váci úton például,akkor buktad a forgalmit vagy viheted szemlére,ahol majd bukod a forgalmit.


Egyébként ez a tipikus Tuner Jóska kategória,nem beszélve arról hogy baromi zavaró a mögötted állónak sötétben.

2016. aug. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

Nyugdtan használhatod,és még jól is néz ki.

A valóságban a kutyát sem érdekli, főleg hogy még "engedély" E jelzés is van hozzá.

2016. aug. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

#4: Tévedsz, ráadásul a KPM már legalább 25 éve megszűnt!

Mielőtt butaságokat irkálsz, olvasgasd a 6/1990 KöHÉM rendeletet.

2016. aug. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Most nézem, 90 ezerbe kerül? Miből van ez, aranyból? Ha ügyes vagy, otthon megcsinálod magadnak max. 5 ezerből, az eredeti lámpát felhasználva. Persze, így már sokkal nagyobb az esélye a büntetésre, de amelyik rendőr meg akar büntetni, az meg is fog. Öcsémet egy hónapja azért kapott egy szép kis csekket, mert a hátsó lámpái és az oldal indexek nem a saját kocsijáról valók voltak, hanem egyel újabb generációjéról. Rendőr mikor először belekötött mondta neki, hogy van E jelzés a lámpákon, utána kérte a forgalmit, amiben szerepelnie kell annak, hogy milyenre lett cserélve (legalábbis a rendőr ezt mondta, hogy igaz-e azt nem tudom), valamint kérte annak a műhelynek a nevét, ahol ez a csere végre lett hajtva, de ugye ez sem volt, mert otthon lett csinálva, így a rendőr szemében már is volt 2 olyan dolog, ami miatt büntethető, és ezt az alkalmat nem is szalasztotta el...

Ez a történetet azért írtam, mert "hivatalosan" elég ebben az esetben az E jelzés is, mégis sok hatósági személy le sem szarja a törvényt. Bíróságra vinni az ügyet meg nem érdemes, mert sokkal többe jönni ki a teljes költség, mint a fizetendő bírság.

2016. aug. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"utána kérte a forgalmit, amiben szerepelnie kell annak, hogy milyenre lett cserélve (legalábbis a rendőr ezt mondta, hogy igaz-e azt nem tudom)"


Nem igaz, csak épp a rendőr is úgy áll hozzá, mint ahogy az autós. Ha valami nyegleó, akkor bármibe bele fog kötni!


Az ilyen esetet nem kell bíróságra vinni, nem kell elfogadni a helyszíni bírságot, aztán ellent kell mondani.


Nekem is volt, hogy a KMB belekötött a ködlámpámba, mert kék színűnek látszott az üvege. Pedig gyári Seat lámpa volt. Meg akart bírságolni, és még fényképezni is akart. Én meg bekapcsoltam, hogy úgy fotózzon, mire meglepődött, hogy sárgán világít.

2016. aug. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"#4: Tévedsz, ráadásul a KPM már legalább 25 éve megszűnt!

Mielőtt butaságokat irkálsz, olvasgasd a 6/1990 KöHÉM rendeletet."


Akkor NKH,teljesen mindegy.

Majd ha szívsz egy gyári toronymerevítő miatt,akkor majd elhiszed hogy semmit se érsz az E betűkkel.

Ha egyszer az a belső utasítás,hogy tüntessék el a tunner autókat az utakról,akkor el fogják tüntetni,ha van E,ha nincs.

NKH szemlén nincs kenőpénz,meg okosba intézés.

2016. aug. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9:

Hidd el, ki tudok állni az igazamért!

:)

2016. aug. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!