Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amerikában miért ennyire más...

Amerikában miért ennyire más a kamionozás mint itt Európában?

Figyelt kérdés

Én is kamionozok, szóval nem laikusként írom, 1 éve csinálom kb de mivel fiatal vagyok ugye a filmeken meg a neten nőttem fel, volt honnan megtapasztalni milyen is A Kamionozás, vagyis az amerikai kamionozás. Amikor elkezdtem itt európában az egészet jött a nagy hideg zuhany és meglepődés. Itt mindenki csak a pénzért csinálja, köpködnek az egészre, és amikor megemlítem hogy én nem a pénz miatt csinálom csak pislognak mint hal a szatyorban.


Amerikában meg ez szinte egy életforma, imádják az egészet, szenvedélyesek (!!), nem a pénz miatt sírnak (inkább a tisztelet hiánya de ez mellékes), ragaszkodnak a manuális váltókhoz, a szinkrongyűrűk nem kellenek nekik stb...


Miért lehet ez, hogy Amerikában még létezik kamionozás, és nem egy személytelen dolog az egész mint itt Európában?



2016. szept. 11. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy az amerikai valóság nem teljesen más, mint, amit a filmekből te gondolsz az ottani kamionozásról?

Az USA egész társadalmi felépítésének alapja az üzlet, a biznisz, már az általános iskolákban gazdálkodj okosan stílusban nevelik a gyerekeket.

Sok kamionos ott saját járgánnyal dolgozik, ez az ami Európára nem jellemző, de ott is a pénz mozgatja az embereket, sőt ott az az első, még a család is csak utána következhet.

2016. szept. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%

Én sem tudom elképzelni, hogy valaki szeretetből csinálja.

Milyen már a hétvégét a kamionfülkében tölteni amikor a családod megy a balatonra strandra.

Én hatalmas lúzernek érezném magam.

Talán csinálnám egy rövid ideig (max 1 év) ha rá lennék szorulva a több pénzre. De azt is elveszett időnek érezném.

A kamionozás nem munka hanem odaadod az életed a pénzért.

Nehogy rossz néven vedd, nem vagyunk egyformák de én így gondolom.

2016. szept. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
pont a napokban néztem egy dokumentumszerűség filmet, Big Rig néven fut, az is csak igazolt abban, hogy ott egész más. Higyjétek el, itt Európában csak a sírás megy, eddig akárhány emberrel beszéltem egy se mondta hogy szeretné ezt csinálni, mindig csak a pénz, de sokszor még az miatt is megy a hiszti...
2016. szept. 11. 20:33
 4/10 A kérdező kommentje:
habár el kell mondani, hogy ott sok az olyan redneck-paraszt féle kamionos, akik semmit sem érnek el soha az életben (pl gazdagság vagy siker), főleg ezek a sztereotipikus amerikai kamionosok, és ezen az alapon elindulva ambíció hiányában lehet hogy tényleg ez az életük, a kamionozás, és azért ilyen boldogok
2016. szept. 11. 20:35
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Amerikában azért egy kicsit más maga a kamion is, 110-el mehet a pályán, illetve dupla akkora a lakó rész, mint az Európaiban.

Meg itt szűk, gagyi utak vannak, ott meg széles, 4-5-6 sávos utak, picit könnyebb a dolguk.

2016. szept. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sok kamionos filmet nézel, aminek a fele sem igaz.

Ugye beszélsz legalább két nyelvet? Mert itt Európában az az alap(a jobb kamionosok közt) Tiszta a ruhád, tiszta a fülke, ápolt a kocsid, tisztelettudó vagy a zsarukkal, és betartod az előírásokat? A munkát még szóba sem hoztam..


Amúgy, ha nem a pénzért csinálod, akkor miből élsz? (jól)

még valamit...igenis van automata kamion, (ugyan nem Európában, de volt szerencsém egy Kenworth-ban ülni, az volt maga a csoda..mint egy űrhajó)

Ha nézed a kamionos baleseteket is, akkor azt is láthatod, hogy kimondhatatlanul felelőtlen balfácán némelyik..


(nem a Konvoj című film a mérvadó)

2016. szept. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

hogy miért csinálom? Kapaszkodj meg: mert szeretem :OOOO na ja, pont erről beszéltem, hogy úgy érzem magam mint a tengerimalac a malacok között :D


Amúgy jogos, hogy sokkal nagyobb a fülke, így a komfortérzet is lényegesen jobb lehet. Némelyikben még zuhany is van. De akkor is, ott van valami ... valami más, valami szenvedély, ami itt nincs

2016. szept. 11. 21:31
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Már hogyne lenne olyan ember aki szeret kamionozni? Persze elég sz*r az élet, de amúgy sok embernek nagy élmény terelgetni ezt a nagy vasat, és járni Európát, vagy történetesen az USA-t. Főleg azoknak, akik magányosak, és nem szeretnek szocializálódni.

Amúgy kérdező, neked kicsit torz kép alakult ki az USA-ról: ott is ugyanakkora sofőrhiány van, mint nálunk, ha nem nagyobb. És igenis Európában, sőt, Magyarországon is rengeteg olyan kamionos van, aki imádja a munkáját.

Amerikában persze hogy nagyobbak a kamionok, hiszen minden nagyobb, a személyautók is sokkal nagyobbbak mint nálunk. De az utak is. Az az ország igy volt kitalálva. Most az, hogy ragaszkodnak a szinkronizálatlan kézi váltóikhoz (ami egyébként kegyetlen sz*r), az felfogás kérdése, nem tudom mitől lehet. Ha nem USA-ban vezetnének, ahol 500 km-n keresztül hozzá sem kell nyúlni a váltóhoz, olyanok az utak, hanem itt Európában, ahol 100 km-n keresztül ha nem pályán mész, akkor 1000x is kell váltani, akkor az amerikai sofőr is hamar megutálná azt a váltót.

2016. szept. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
te egy mosott agyu vagy vagy idiota az eu soforok konnyebben elalusznak min itt ez is besegit
2016. dec. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Hali :)

Én is kamionsofőr leszek, de nem a pénz miatt, hanem mert ezt szeretném csinálni. :)

2016. dec. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!