Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amerikában miért dobozos a...

Amerikában miért dobozos a legtöbb kamion?

Figyelt kérdés
Szinte minden filmben csak dobozos pótokat, vagy nyitott platósokat látni, ha beírom googlebe hogy "usa truck" pl akkor is csak dobozosok jönnek ki. Ponyvást alig látni. Ott mindenhol rámpára tolatnak a sofőrök? És nem is nagyon rögzítenek semmilyen árut? Vagy csak mert így biztonságosabb mert nem vágják fel a ponyvát?

2016. szept. 15. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Erőforrás van, hely van - logikus volt, hogy ez a forma terjeden el. Viszont ha jól tudom nincs olyan, hogy minden nagyobb városban akad egy felépítményekkel foglalkozó cég, ezek a dolgok eléggé sztenderdizáltak.
2016. szept. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Itthon is csak a kisteherautók a ponyvásak, a kamionok ugyanúgy dobozosak mint amcsiba. A válasz az lehet, hogy a ponyva nem elég tartós. Valamint nem is elég biztonságos. Egy leplombázott kamion nem egyenlő egy ponyvás kisteherrel. Meg a kamionok több száz km-t tesznek meg és hát a ponyva nem nagyon bírná szerintem
2016. szept. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amerikában az időjárás másabb...egyik államban sivatag-homokvihar-forróság, másikban hideg szeles esős. Strapabíróbb a konténeres.
2016. szept. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2. ne haragudj, de ez butaság. Itt európában a kamionok legnagyobb része ponyvás, sőt, a legelterjedtebb, aztán jön a hűtős, autószállító stb... és csak utána jönnek a dobozosak. A Waberer's-nél pl a 3500 autóból legalább 3000, ha nem 3400 ponyvás.
2016. szept. 15. 21:42
 5/11 A kérdező kommentje:
3. Hát olaszban, spanyolban rohadt nagy a hőség, dél-spanyolban a homokvihar is gyakori, de ott van svédország meg még fentebb ahol rohadt hideg van, még is ponyvások szaladgálnak mindenhol. Ha nem szakadt a ponyva az eső sem ázik be. És a dobozos az nem konténeres, vagyis én nem arra gondoltam :)
2016. szept. 15. 21:44
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert nem lényeges sem az ára, sem az üzemanyagfogyasztás. Ott pl van egy csomó benzines kamion is.
2016. szept. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

azért dobozos, mert biztonságosabb. Nem tudnak bekukkantani, nem szakítják ki, kevesebb a gond vele.

amerikában egy fuvar felrakó kezdődhet Chicagoban, ahol éppen havazik, lerakó pedig Los Angeles..ahol dög meleg van..az áru speciális gépalkatrész, aminek hiánytalanul, sérülésmentesen kell a címen lenni. Aztán onnan irány Alaska..nem véletlenül van kétezer litres tankja némelyiknek. Ha már Peterbilt, vagy Kenworth a vontató, akkor ahhoz hülyén néz ki egy ponyvás. Ilyen távolságon csak a probléma lenne vele. Nekem volt ponyvásom, rémálom.

2016. szept. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

ne mond én is azon dolgozok, de hát mi is megyünk spanyolból svédbe ... érted, pont amit leírtál. Az árunak meg semmi baja. Ha meg olyan hogy értékes, pl 4k-s tévék akkor meg csak őrzött parkolóban lehet megállni estére (45 percest ki lehet akárhol venni.)


Szóval még mindig nem válaszolódott meg a kérdésem, félek hogy sose lesz rá válasz :/ Kár, pedig sokkal jobban tetszik, simán csinálnám én is.


Az én elméletem az, hogy mivel szélesebbek az utak meg a helyek, szinte mindenhol van rámpa és nem kell oldalról rakodni. De ez csak 1 feltételezés

2016. szept. 15. 22:18
 9/11 anonim ***** válasza:
32%
Ha kicsit tanulmányozod az amerikai kultúrát akkor meglesz a válasz gyorsan.
2016. szept. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kamionos vagy aztán mégis írod a hülyeségeid! A felépítmény jellegét a szállítandó áru tulajdonsága határozza meg. A friss árut egyértalműen hűtőssel viszik. Az értékeset, ha lehetséges, akkor dobozossal. De mi van a szálvassal, fagerendával, kombájn vágóasztallal, daruval rakodható áruval... Ezeket amerikában is, és nálunk is ponyvással, esetleg nyitott platóssal viszik.

Soha nem jártál amerikában, honnan tudnád milyen felépítményből van a legtöbb.

2016. szept. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!