Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Romsterem van. Az...

Salánki Ági kérdése:

Skoda Romsterem van. Az önindítót hajtó ékszíj szélességéből lefoszlott kb 1-2cm. A maradék pár cm-el közlekedhetek még pár napot, vagy kockázatos?

Figyelt kérdés
2016. okt. 31. 06:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt az önindítót generátornak hívják:-)


Kíváncsi lennék,mekkora szíj lehet rajta eredetileg ha még így is maradt pár centi...

Szerintem mehetsz vele még de pályára ne nagyon menj

2016. okt. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha elszakadna, 80-100 km-et még el tudsz vele menni, de nem lesz töltsed és lemerül az akku.

Nem lesz elég a szíj csere! Hosszbordás szíj készletet kell venned. Ha nincs szerencséd valamelyik másik szíjtárcsa a hibás, általában a fö tengelyé szokott tönkremenni. Majd a szerelő megmondja. Ok nélkül a szíj nem kophatna így el!

2016. okt. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hosszbordás van rajta. Tegnap autópályán hallottam furcsa zajt, de semmi nem történt. Hazaérésem után vettem észre a "madzagfoszlányokat a motorháztető belső felén, aztán megtaláltam az okát. Szerintetek kopás, vagy valamit én rontottam el? Vezérmű láncot most cseréltek rajta 3 hónapja.
2016. okt. 31. 07:11
 4/7 Tomcatters ***** válasza:
Igy ledaralja?? ilyet akkor csinal, ha valamelyik tarcsan megcsuszik.... tehat valamelyik altala hajtott egyseg szorul, en a vizpumpara gyanakszom, az konnyen beadja a kulcsot a viz miatt (csapagy megszorul)
2016. okt. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És ha a vízszivattyút a hosszbordászíj hajtja akkor nem tudsz vele menni 80-100km-t, leginkább semennyit ha elszakad. Vagyis nem kéne.
2016. okt. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van olyan kocsi, ahol a generátor szíjáról van hajtva a vízpumpa? Ezt melyik ökör találta ki? Vízpumpát mindig is vezérműről hajtunk, mert ha az elszakad akkor már úgy is mindegy. De egy másodlagos szíjhoz bekötni főfontosságú elemet, mint a vízpumpa, ez elég érdekes...

Nem inkább a kormány szervoszivattyúja van ott? Mert azt lehet ilyen helyre kötni nyugodtan.

2016. nov. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tomcatters ***** válasza:
Enyembe is a szij hajtja :D Sztem ,biztonsagosabb ha igy van
2016. nov. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!