Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hidegen miért nincsen szikra?

Hidegen miért nincsen szikra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom, nem mindennapi kérdést fogok nektek feltenni, de hátha van valakinek ötlete! Volna egy 93-as 1.3-as Swiftem. Az autó napi első indításnál nem indul. Az önindító teker, trafó, rotor, elosztófej, kábelek, gyertyák cserélve lettek. Az egyedüli megoldása a motor beröffenésének az, hogy ha elosztófedél alá bemenő pozitív kábelt egy darab vezetékkel a vázhoz testelem. Ilyenkor ugyan az a hang jelentkezik mint amikor a gyújtást ráadjuk a megszokott módon, csak indul a kocsi. A legfurcsább az, hogy ezt a technikát csak egy nap egyszer kell alkalmazni hidegindításkor, utána pöcre indul a motor egész nap, ameddig este le nem rakom a járművet. Előre is köszönöm a tippeket!

2016. nov. 29. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:

valamelyik relé lesz a ludas...

bár én inkább a relére tippelek.

mert ha az már elfárad, akkor hajlamos ilyere, és azáltal h te egy kis zárlatot csinálsz hidegben megmozdul....

2016. nov. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, erre Én is gondoltam. Ki szeretném cserélni a motortérben találhatókat, de PL: a Fi relé sehogy sem akar kijönni a helyéről. Gondolom speciális csipesszel kéne próbálkoznom... A színeseket ki tudtam varázsolni!
2016. nov. 30. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!