Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó elindítása után...

Az autó elindítása után mennyi idő kb még felépül a kenés a motorban?

Figyelt kérdés
2017. jan. 3. 22:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Közben utánaolvastam és tényleg vannak olyan típusok, ahol néhány másodperc múlva kialszik a visszajelző, mint a videón. Nem tudom ez miért jó, de biztos megvan az oka.

Az ilyen autóknál csak saccolni lehet mikor épült fel a kenés, vagy esetleg hallani a motor hangján.

Én azért szeretem látni, amikor megjön az olaj :)

2017. jan. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Én olyan 5-10mp-et szoktam várni elindulás előtt, utána pedig óvatosan finom gázzal elindulok.
2017. jan. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ezekben a nagy hidegekben nem árt, ha pár percet járatod indulás előtt, jótékonyan hat a fogyasztásra is és a motorolaj is csak bizonyos hőmérsékleten ad megfelelő kenést.
2017. jan. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Benzinesnél talán, ami aránylag rövid idő alatt felmelegszik, én a dízelemet ketyegtethetném 1óráig akkor sem mozdulna meg a vízhőfok se, de legalább folyamatosan kopik a motor.
2017. jan. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Ez igaz, hogy alapjáraton feleslegesen kopik a motor hidegen, de azt is figyelembe kell venni, hogy ilyenkor semmi terhelést nem kap a motor, így a kopás is szinte elhanyagolható. Cserében mikor 10 másodperc után elindulsz, az hatalmas terhelés és pofon a motornak.

Valóban hiába járatod 10 percig, akkor sem fog mozdulni a vízhőfok mutató, de a valóságban pár fokot melegszik az, és ami a legfontosabb, az olaj jól átjárja a motort, van ideje kicsit meghígulni. Semmi baja nem lesz, ha járatod minden nap indulás előtt, sőt, ajánlott szerintem.

2017. jan. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Így van, nem a víz hőfoka számít, hanem az olajé.
2017. jan. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Csak az autók 99%-ban nincs olajhőmérséklet mérő, így csak a vízre lehet hagyatkozni, ehez képest az olaj ~2x annyi idő alatt melegszik be mint a víz.


"de azt is figyelembe kell venni, hogy ilyenkor semmi terhelést nem kap a motor"

akkor minek járassam? melegedni nem melegedik, míg hideg addig aránylag jobban kopik mint melegen.


"Cserében mikor 10 másodperc után elindulsz, az hatalmas terhelés és pofon a motornak. "

Alacsony fokozatban aligha van terhelés illetve közepes fordulatszám tartományban használom az autót (1500-2000), pont amiatt hogy minél kisebb terhelése legyen, illetve itt már van kellő olajnyomás is.

2017. jan. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Annyiféle vélemény van arról,hogy mikor szabad elindulni nagy hidegben.Én azt olvastam szinte mindenhol,hogy maximum 20 mp alapjáraton és utána alacsony fordulaton kell használni az autót(benzinesnél),így kevésbé kopik a motor és hamarabb melegszik,mintha járatnám alapjáraton percekig!De erről sok félét olvastam már de én így csinálom,csak kíváncsi voltam milyen hsz-ok érkeznek!
2017. jan. 4. 18:23
 19/22 anonim ***** válasza:
Terhelés nélkül nagyon lassan fog melegedni bármi.
2017. jan. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Lehetséges amúgy hogy az autómban nincs ez a motorolajnyomás visszajelző lámpa?Ha indítom nem villan fel a kanna semmilyen színben,viszont egy csomó dolog felvillan,de az nem!2005-ös seat leon új kaszni pls help
2017. jan. 4. 20:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!