Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki ért hozzá, melyiket...

Aki ért hozzá, melyiket választaná, Volvo S60 2.4 Dízel (2004) vagy Passat 1.9 PDTDI ha árban mindkettő megegyezik és felszereltségben sincs sok különbség?

Figyelt kérdés
Autót szeretnék vásárolni. Mindkét autó 1 millió körül kapható. Akinek tapasztalata van és nem csak "tetszik" alapon döntené el, melyik autót érdemesebb vagy nem érdemesebb és miért mondja azt a választ amit? Nem megyek majd vele sokat, megkímélem, normális vezető vagyok. Kinek milyen tapasztalata van a két típussal? Melyik mennyire megbízható és mennyire igényel gyakori szervizelést? Évi 2 vagy 3 ezer Km-t mennék vele csak, főleg autópályán vagy csak kis távolságokra városban. Csak ez a két típus jöhet szóba, ezek tetszenek. A műszaki részéhez viszont nem értek annyira! Köszönöm mindenkinek a hozzászólását és a fáradtságot amit rá fordít, hogy válaszoljon!

2017. jan. 8. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A Passat nagyon méretben, ha kell a hely akkor Passat.
2017. jan. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem a hely számít, hanem a megbízhatóság és a fenntarthatóság, hogy ne romoljon el, mennél kevesebbe kerüljön utána fenntartani, ne egy pénznyelőt vegyek. Nyilván adott példánytól függ, de melyik az ami jobban "bírja" és tartósabb? Melyik az amelyik jobban szolgálja a megbízhatóságot? S emiatt kevesebb a fenntartási azaz javítási költsége?
2017. jan. 8. 15:44
 3/11 anonim ***** válasza:

Ennyiért mindkettő fél millió kilométert futott betegágy lesz. Évi 2-3ezer kilométerre teljesen felesleges autót venni. De jó, akarsz, legyen. De legalább ne dízelt vegyél! A dízel akkor jó, ha sokat mész. Ilyen távon olyan mindegy, hogy mennyit fogyaszt, akkor már legalább ne romoljon el. Vegyél Passatot 1.6 benzinnel!

Egyébként a két motor közül a 2.4 a jobb, ha még az Audi féle adagolós, soros öthengeres. A PD TDI is jó motor egyébként. De ismétlem, az a baj velük, hogy körülbelül fél millió kilométert beleraktak már, és jönnek a költséges betegségek.

Onnan tudom ezeket, hogy 4 hónapja autót keresek, és mindkét típus esélyes volt. Most ott tartok, hogy veszek 1.4 benzin kisautót ennyiért, abból legalább kapok jót némi keresgélés után.

2017. jan. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az Audi féle sor5 az 2.5 volt és nem nagyon rakták S60-ba. Ez már a volvo saját 2.4-es sor5 CR dízele, a gyengébb változatnál 2.4d az erősebbnél D5 jelöléssel.


A többiben egyetértek az előttem íróval.

2017. jan. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Miután láttam hogyan szakad ketté 5 méterről egy kisebb autó egy másik állat miatt, így a mostani középkategóriás autót sos le akarom cserélni kevésbé belehalós típusra. A volvo nálam ezért került szóba.
2017. jan. 8. 18:11
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem rossz a Volvo, millió körül kapsz normális benzines S60-at, ekkora távra az is jó.
2017. jan. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tényleg, John, benéztem, a 2.5 volt az Audi féle. S80-ban, V70-ben látom, S60-ban tényleg nem igazán. V70-ből azt gondoltam, hogy biztos a limo változatban is van akkor, de tévedtem.

Évi 2-3 ezer alatt azért kicsi a balesetre az esély, bár jogos, hogy ha már megteheted, akkor ülj biztonságos autóba!

2017. jan. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tehetem meg, de igencsak rossz érzés volt látni mások leszakadó végtagjait és tehetetlenül ordítani mellettük. :( Akkor eldöntöttem, hogy ha ennyi az emberi élet az úton, pláne mások felelőtlen száguldozása miatt, akkor nem akarom átélni úgy, hogy a szeretteimet ne a legnagyobb elérhető biztonságban tudjam anyagi lehetőségeim, fogam összeszorítása által is akár. Ezért akarok nagy és biztonságos autót. Sajnos, nem jómódomban, de valami megváltozott bennem, látva közelről, hogy tényleg mennyi az élet. :-(
2017. jan. 8. 19:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Mind a kettő jó választás, de ilyen felhasználáshoz egyiket se választanám. Évi 2-3ezer km ha csak pályára kellene akkor azt mondom ámen, de ebből mennyi lenne a kis városi táv, mert azt egyik autó se fogja meghálálni.
2017. jan. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom az áldozatokat, meg téged is, hogy ezt át kellett élned. Sajnos ez ilyen, ezért vesztem itt össze valakivel, aki istenítette a régi swiftet. Az egy igazi guruló koporsó.

Az általad kinézett típusok nem rosszak, de ilyen használatra tényleg ne vegyél dízelt. 1.6-2.0 közti benzinmotorral jobban jársz. Tízszer ekkora futásnál szokták mondani, hogy érdemes dízelen gondolkodni.

2017. jan. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!