Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G elinduláskor...

Opel Astra G elinduláskor valami csörög/rezeg jobb elöl. Mi lehet az?

Figyelt kérdés
Elinduláskor kuplung felengedése közben valami csörgést hallok jobb oldalt elöl. Ha lassan csorgok a forgalomban 1-esben, és berakom kettesbe, akkor szintén hallom ezt a csörgést. 3-asból kettesbe berakva, normális sebességnél nem hallatszik semmi. Csak akkor ha mondjuk lelassítok fekvőrendőr miatt, és 2-esből csúsztatom a kuplungot, akkor hallom. De csak addig amíg el nem ér egy bizonyos sebességet, akkor onnantól már nem hallom. Nekem az a tippem, hogy túlságosan rázkódik a motor indulásnál. Valamint ha leállítom a motort akkor is mindig rándul egyet. Tudtok adni valami tippet, hogy mi lehet a baja? Holnap csinálok róla videót is, aztán feltöltöm. Előre is köszönöm a segítséget.

2017. jan. 14. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Jól jönne a motor típusa évjárat stb. Jöhet a kuplungból a kinyomócsapágy adhat hasonló hangot. Van néhány motor változatnál a motor elején egy lemez és annak a csavarja ha fellazul az is csöröghet. Okozhatja gyújtáshiba is.
2017. jan. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tamás1986 válasza:
Szerintem kiszakadt a jobb első féltengely gumiharang. Szedd le a kereket és meglátod.
2017. jan. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2001-es, 1.7-es dízelről van szó. Kinyomócsapágyra gondoltam én is, de annak akkor kellene hangjának lenni, mikor be van nyomva a kuplung. Nálam akkor néma. Ma vettem észre, hogy üresben felengedett kuplungnál egy halk surlódó hang jön, lenyomva ez megszűnik.

Most sikerült feltöltenem a videót: [link]

2017. jan. 16. 13:37
 4/4 anonim válasza:
Esetleg kiderült a hiba? Én is ezzel küzdök.
2020. dec. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!