Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkumulátor töltése, de hogyan?

Akkumulátor töltése, de hogyan?

Figyelt kérdés
Kicsit már lemerülőben van az autóm akkumulátora és fel kellene rakni tölteni. Arra lennék kíváncsi, hogy ez hogy zajlik? Úgy értem, tudom, hogy először a pozitív, majd a negatív pólushoz kell rátenni a töltő végeit, levételnél meg fordítva. Nekem az a kérdésem, hogy először úgy kell, hogy ráteszem a pólusokra és utána dugom be a konnektorba a töltőt vagy a előbb a töltőt bedugom a konnektorba és utána csatlakoztatom a pólusokat? Vagy esetleg mind1?

2017. jan. 16. 15:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy hogy csinalod,de esetedben szerintem az lesz a legjobb a szijrazas meg a rovidzarlat elkerulese vegett ha eloszor az akksira csipteted a töltőt es csak utana dugod be
2017. jan. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Tök mindegy a sorrend. Még azt csináld meg hogy a kupakokat csavard ki és nézd meg a folyadék szintet . Kb egy centire ellepje a lamellákat. Desztillált vizet kell tölteni utána ha kell bele. Ha sokáig kell tölteni hagyd úgy nyitva a kupaknál, gázképződés miatt.
2017. jan. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én először csatlakooztatatnám a töltőt az akkura és ha kész, akkor dugnám be a konnektorba.

De ha eddig nem így tetted, nem hiszem, hogy nagy gondot okoztál vele. :)

2017. jan. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

# 2!

Már ha van kupak! A legtöbb mai akkun már nincs ilyen.

2017. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a gyors választ! :)

Az én akkumulátoromon egyébként nincs kupak.

2017. jan. 16. 15:14
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Előfordul, hogy van kupak, de a matrica alatt.
2017. jan. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Bizony , nézzétek meg a matrica alatt !!
2017. jan. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
Használod az autót napi szinten? Mekkora távra? Mert csak úgy magától nem kezd el merülgetni.
2017. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Akárkik voltak is a lepontozók, bizony van kupak általában.

Gondozásmenteseknél is. És ezek is képesek kiszikkadni, úgyhogy régebbi akku esetén matricát le.

2017. jan. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Már régebben megnéztem, nekem nincs kupak a matrica alatt. 2 oldalt van kis kör alakú kivágás, gondolom ott "szellőzik".


Használom, de mostanában leginkább csak városban, kb. 8 km-es oda vissza távra.

2017. jan. 16. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!