Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkumulátor töltése, de hogyan?

Akkumulátor töltése, de hogyan?

Figyelt kérdés
Kicsit már lemerülőben van az autóm akkumulátora és fel kellene rakni tölteni. Arra lennék kíváncsi, hogy ez hogy zajlik? Úgy értem, tudom, hogy először a pozitív, majd a negatív pólushoz kell rátenni a töltő végeit, levételnél meg fordítva. Nekem az a kérdésem, hogy először úgy kell, hogy ráteszem a pólusokra és utána dugom be a konnektorba a töltőt vagy a előbb a töltőt bedugom a konnektorba és utána csatlakoztatom a pólusokat? Vagy esetleg mind1?

2017. jan. 16. 15:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az kb 15 perc. Annyi idő alatt fel kéne töltődnie annyit, amit elhasznál az induláshoz stb.

Vagy az akku öregszik, vagy a generátor nem tölt vissza rendesen. Ha esetleg feltöltöd és pár hét múlva megint elkezdene merülni, akkor érdemes ránézni ezekre.

2017. jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 veterán vas ***** válasza:
0%

Lehet, hogy túlzottan aggódó típus vagyok, de mielőtt a töltőt rátennéd, az akkusarukat nem ártana levenni.

Sokan mondják, hogy egy "rendes" töltőnél nincs gond, de az ördög nem alszik. ;)

2017. jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Tölti rendesen és minden rendben van. Csak ezek a hidegek, amik most vannak azért megviselik az akkukat.

Ahhoz képest csoda, hogy ennyi idő után most kellett csak rátöltenem. És most sem azért, mert alig akarta beindítani, csak kicsit tovább forgatta.

2017. jan. 19. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!